Skocz do zawartości

Aparat fotograficzny??


Bartek996

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Ja raczej jestem "niedzielnym fotografem"... :)

Ale nie ukrywam, że chociaż nie chodzi mi o aparat foto i kamere w jednym, to jednak chciałbym mieć możliwość również nagrywania krótkich filmów... Piszesz, że na 1GB mieści się tylko ok. 6 min. filmu?! No to chyba odpada jak dla mnie :cry: Dziwne, bo rodzice mają Canona A510 i kompresja jest zdecydowanie lepsza... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Do niedzielnego fotografowania bedzie to bardzo dobry aparat :)

Tak mi sie wydaje.

Kompresja jest bardzo slaba, ale dzieki temu filmiki sa wysokiej jakosci. Prawda jest jednak taka, ze nikt nie bedzie trzymal kilkuminutowego filmiku na dwoch plytach CD :D - wiec i tak ida pozniej do obrobki i tam traca na jakosci :P

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ja raczej jestem "niedzielnym fotografem"...  :)  

Ale nie ukrywam, że chociaż nie chodzi mi o aparat foto i kamere w jednym, to jednak chciałbym mieć możliwość również nagrywania krótkich filmów... Piszesz, że na 1GB mieści się tylko ok. 6 min. filmu?! No to chyba odpada jak dla mnie  :cry:  Dziwne, bo rodzice mają Canona A510 i kompresja jest zdecydowanie lepsza... :/

o kurna... 6min/1GB... to bitrate nieporownywalnie wiekszy niz w kompresji mpeg2 uzywanej w filmach dvd! to tylko 10 razy mniej niz sygnal bez zadnej kompresji! nie ma bata! "0" musialo wojtkowi wciac; no... chyba ze po prostu ten aparat jest beznadziejny w tym temacie - bo po prostu taka 'kompresja' niczemu nie sluzy i jest albo wyrazem nonszalancji/braku umiejetnosci ze strony producenta (co w starszych modelach canona bylo ewidentnie zauwazalne) albo... ten tryb to po prostu przypadkiem dodany bajer.

nara, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli S2 sprzedawane na Allegro pochodza tez z USA i nie ma na nie gwarancji - bardziej oplaci sie kupic w stanach (przy zalozeniu, ze nie bedziemy musieli placic cla) - bo to zawsze mniej o 200-400 zl za dokladnie to samo. Jezeli to np. sprzety z Niemiec i gwarancja bedzie dzialac w Polsce - mozna sie zastanowic (zalezy od roznicy cenowej).

Canon niestety nie honoruje gwarancji amerykanskiej u nas.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ja raczej jestem "niedzielnym fotografem"...  :D  

Ale nie ukrywam, że chociaż nie chodzi mi o aparat foto i kamere w jednym, to jednak chciałbym mieć możliwość również nagrywania krótkich filmów... Piszesz, że na 1GB mieści się tylko ok. 6 min. filmu?! No to chyba odpada jak dla mnie  :cry:  Dziwne, bo rodzice mają Canona A510 i kompresja jest zdecydowanie lepsza... :/

o kurna... 6min/1GB... to bitrate nieporownywalnie wiekszy niz w kompresji mpeg2 uzywanej w filmach dvd! to tylko 10 razy mniej niz sygnal bez zadnej kompresji! nie ma bata! "0" musialo wojtkowi wciac; no... chyba ze po prostu ten aparat jest beznadziejny w tym temacie - bo po prostu taka 'kompresja' niczemu nie sluzy i jest albo wyrazem nonszalancji/braku umiejetnosci ze strony producenta (co w starszych modelach canona bylo ewidentnie zauwazalne) albo... ten tryb to po prostu przypadkiem dodany bajer.

nara, heh

No właśnie też się zastanawiam jak jest z tymi 6 min. na 1GB... Szczerze mówiąc nie potrafię sobie wyobrazic aż takiej kompresji...

Wojtku, na pewno tylko 6 min. na 1GB?! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie myślałem tutaj ze pochodzi z USA ale jest 2 lata gwarancij...

Ale apropo USA i gwarancij...

http://www.allegro.pl/item104657039_kochas...s2_is_nowy.html

Przepraszam za reklame ale nie mam nic z tym aparatem wspólnego :) Tylko tutaj pisze ze pochodzi z USA i pisze ze gwarancja jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też się zastanawiam jak jest z tymi 6 min. na 1GB... Szczerze mówiąc nie potrafię sobie wyobrazic aż takiej kompresji...

Wojtku, na pewno tylko 6 min. na 1GB?!  :)

noo.. to jest mozliwe - tak, jak wlasnie patrze, podaje chocby steves-digicams. no coz - ale to tylko swiadczy o aparacie/producencie, wedlug MOICH potrzeb - dyswalifikujac go.

jednak jesli chodzi o robienie filmow aparatami - to 'tradycyjny' mpeg1 to najlepsze rozwiazanie; bdb jakosc, co prawda moze nie jest najwydajniesze jesli chodzi o kompresje (choc i tak zdecydowanie lepsze od tego w s2), ale pozniejsza szybkosc i latwosc obrobki - to zdecydowana zaleta.

nara, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest to pomylka :D

Oczywiscie mowilem o najlepszym jakosciowo trybie. 6 minut podalem orientacyjnie, wlasciwie nigdy nie krecilem jednego filmiku az do zapelnienia karty, ale patrzac na rozmiary krotszych filmow - tyle wychodzilo z proporcji.

"Movie options include size (640 x 480 or 320 x 240 pixels), quality (30 or 15 fps) - though you can also use many of the parameters available in stills mode, including (if you really want to), the 'special effects' in the MyColors menu.

You can record clips until your card is full, though there is a 1GB limit to a single clip (about 6 minutes at the best setting)"

Zrodlo: http://www.dpreview.com/reviews/canons2is/page6.asp

"... I should point out a few things about all this. First, these are the lengths for a single movie. If you have a 2GB SD card you can record as many movies as you want but each one will be cut off at 1GB. So in theory you could have two 8.8 minute movies (at the highest quality setting) on one 2GB card. Secondly, don't forget that memory cards format to less than their "official" size. For example, the 1GB card I tested with the camera actually formats to 968MB, which holds less than 8 minutes of high quality video. And finally, don't forget that a high speed SD card is required if you plan on using the highest quality setting!"

Zrodlo: http://www.dcresource.com/reviews/canon/po...shot_s2-review/

Jesli chodzi o gwarancje tego Canona z Wrocka - nie wiem czy nie wykupil gwarancji miedzynarodowej, moj Canon kupowany rok temu takiej nie posiada :)

Moze warto wyslac do niego maila z pytaniem?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co polecalibyście jeśli chodzi o cenę do ok. 500$? (czy w ogóle da się kupić jakąś dobrą ale podstawową cyfrową lustrzankę do tej ceny?!)

Huuh z tym chyba bedzie problem.

Poza tym zakup lustrzanki wiaze sie z dodatkowymi pozniejszymi kosztami (niejednokrotnie przewyzszajacymi wartosc samego aparatu)

Nim sie obejrzysz KIT juz nie wystarczy, zacznie brakowac ogniskowej, przydalby sie jakis grip, filtry (o ile szkielka beda mialy ta sama srednice, to nie problem), zapewne takze statyw, zestaw do czyszczenia martycy .... :)

Ja absolutnie nie chce zniechecac, jedynie uswiadomic, ze lustro to nie jest jednorazowy wydatek :D

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...