Skocz do zawartości

Aparat fotograficzny??


Bartek996

Rekomendowane odpowiedzi

1. Co polecalibyście jeśli chodzi o cenę do ok. 500$? (czy w ogóle da się kupić jakąś dobrą ale podstawową cyfrową lustrzankę do tej ceny?!)

Huuh z tym chyba bedzie problem.

Poza tym zakup lustrzanki wiaze sie z dodatkowymi pozniejszymi kosztami (niejednokrotnie przewyzszajacymi wartosc samego aparatu)

Nim sie obejrzysz KIT juz nie wystarczy, zacznie brakowac ogniskowej, przydalby sie jakis grip, filtry (o ile szkielka beda mialy ta sama srednice, to nie problem), zapewne takze statyw, zestaw do czyszczenia martycy .... :)

Ja absolutnie nie chce zniechecac, jedynie uswiadomic, ze lustro to nie jest jednorazowy wydatek :D

Powodzenia!

Dzięki :P

No to faktycznie będę musiał się zastanowić chociaz to nie dla mnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja poleciłbym sklep www.beachcamera.com. Jeden z najtańszych, darmowe dostarczenie na terenie stanów.

Co do tych pricegrabberów to radziłbym uważać, i dokładnie się przypatrywać w jakim sklepie to są te taniutkie cyfraki. Czasem nazwa już mówi wszystko za siebie. Dal przykładu RefurbDepot. Refurb od Refurbishment. A więc mogą dostarczyć Wam coś co było już raz sprzedane, a następnie klientowi się nie spodobało i oddał. Co prawda w oryginalnym opakowaniu i z gwarancją, ale... Ja wolę dodać te 20-30$ i mieć coś co jest pełnowartościowym produktem.

A upatrzony przez Ciebie Canon to pewnie PowerShot S2 IS. Na www.imagining-resources.com są bardzo szczegółowe testy aparatów cyfrowych, również tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

$500 za lustrzanke... zalezy co masz na mysli mowiac lustrzanke bo poewnie ze za $500 mozna kupic juz conieco jakies mniej profesjonalne sprzety.... body za500 napewno znajdziesz ale co z reszta ?? gdzie obiektywy ?? bo skoro chcesz lustro to chyba nie bedziesz na kicie smigal czyli minimum 3 obiektywy na poczatek niech beda 2 no.... co wiaze sie z kosztem minimum 200$ a nasteona sprawa... uwierz mi ja robie zdjecia od wielu lat i z coraz to lepszych kompaktow przesiadlem sie na lustro dopiero 2 lata temu bo wiedzialem ze nie bede umial wykozystac tego co mi lustro oferuje i wydam pieniadze na nic... pewnie ktos moze powiedziec no to bede sie uczyl jak wykorzystac... ale problem w tym ze sie nie nauczysz jesli nie poznasz jak to dziala od podstaw i jak wyglada na innych apratach czas na lustro przychodzi wtedy kiedy twoj aparat zaczyna nie wystraczyc, zaczyna sie brakowac pewnych parametrow, pewnych mozliwosci wtedy przesiadasz sie na cos lepszego i jzu wiesz jak wykozystac te lepsze parametry i mozliwosci... nie polecam luster.... zdecydopwanie nie.... canon s1, s2 naprawde swietne aparaty niedrogie dajace naprawde ogromne mozliwosci zdecydowanie gorna polka kompaktow, ja do lustra mam dolaczone jeszcze dewa aparaty canona a80 ktory jest moim zdaniem mega dobrym aparatem i naujczy cie wszystkiego niestety troche przestarzaly juz i canona s2 ktory jest swietnym aparatem naprawde bez porownania na dzien dzisiejszy do innych... dla mnie najlepszy kompakt w historii swietne rozwiazania, mozliwosci porownywalne do slabych luster.... to nie aparat robi zdjecia tylko ten kto za nim stoi jak mowi przyslowie... zapraszam na moja strone... www.chrisparypa.com grubo ponad polowa zdjec zrobiona canonem a80....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rypson: Zgadzam sie z Toba tylko po czesci: kupowanie lustra dla samej tylko checi posiadania jest calkowitym nieporozumieniem.

Natomiast jesli ktos bardzo chce uczyc sie fotografii ... nie ma moim zdaniem lepszego apartu do nauki niz lustrzanka. Dlaczego? poniewaz sa to aparaty wymagajace, a wiec zmuszajace do pewnych krokow m.in w kierunku literatury fachowej.

Po moich doswiadczeniach (wprawdzie niewielkich) z aparatami kompaktowymi uwazam, ze "ucza" one tego, jak wykonac dobre zdjecie od razu.

Mysle, ze o wiele latwiej jest wykonac prawidlowe ujecie kompaktem, niz lustrzanka, kiedy dopiero zaczyna sie przygode z fotografowaniem.

Wiec jesli ktos nie ma zamiaru zaglebiac sie w tajniki fotografowania - to tak jak pisal Rypson - moze lepiej na poczatku zainwestowac w tani kompakt, a jesli zabawa sie nie spodoba nie bedzie zalu, ze tyle pieniedzy poczlo w .... :)

Poza tym, przejscie z kompaktu na lustro wiaze sie ze zmiana wielu przyzwyczajen i wyuczonych zachowan (m.in. kadrowanie przez wizjer)

Moim zdaniem: do nauki tylk lustro! :)

To tyle ode mnie, pewnie wielu z Was sie ze mna nie zgodzi :)

Pozdrawiam New York City! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Canony serii A są IMHO dobrym wyborem...

Osobiscie polecam jeszcze Pentaxy... jesli potrzebujesz czegos malego to kup kompakta Nikona ... zreszta teraz kazdy kompakt jest hehe mikro

Ale jesli potrzebujesz czegos tylko do pstrykania to seria A bedzie super...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz

Osobiscie chcialem cos malego nie rzucajacego sie w oczy a przy okazji majacego duzy potencjal.

Do tej pory mialem Minolte S414 ale byl to najgorszy zakup w moim zyciu komplet 4 aku 2500mah na 30 zdjec do tego wazyl chyba tone i ogolnie byl wielki

Na ebayu sa ciekawe oferty juz za 180$ mozna kupic a530 z karta 256 pokrowcem statywem jakimis bzdetami do czyszczenia czytnikiem kart usb i czym stam jeszcze. Uwazam ze jest to oferta ok no i jakos 300-400 zlotych taniej niz w PL

a jesli chodzi o Pentaxy i Nikkony to moze jakis konkretny model zebym mogl porownac z a530 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rypson: Zgadzam sie z Toba tylko po czesci: kupowanie lustra dla samej tylko checi posiadania jest calkowitym nieporozumieniem.

Natomiast jesli ktos bardzo chce uczyc sie fotografii ... nie ma moim zdaniem lepszego apartu do nauki niz lustrzanka. Dlaczego? poniewaz sa to aparaty wymagajace, a wiec zmuszajace do pewnych krokow m.in w kierunku literatury fachowej.

Po moich doswiadczeniach (wprawdzie niewielkich) z aparatami kompaktowymi uwazam, ze "ucza" one tego, jak wykonac dobre zdjecie od razu.  

Mysle, ze o wiele latwiej jest wykonac prawidlowe ujecie kompaktem, niz lustrzanka, kiedy dopiero zaczyna sie przygode z fotografowaniem.

Wiec jesli ktos nie ma zamiaru zaglebiac sie w tajniki fotografowania - to tak jak pisal Rypson - moze lepiej na poczatku zainwestowac w tani kompakt, a jesli zabawa sie nie spodoba nie bedzie zalu, ze tyle pieniedzy poczlo w .... :)

Poza tym, przejscie z kompaktu na lustro wiaze sie ze zmiana wielu przyzwyczajen i wyuczonych zachowan (m.in. kadrowanie przez wizjer)

Moim zdaniem: do nauki tylk lustro!  :)

To tyle ode mnie, pewnie wielu z Was sie ze mna nie zgodzi :)

Pozdrawiam New York City! ;)

Aga wiesz ja sie nie zgodze ze dobrze jest sie uczyc na lustrach... choc nie powiem ze jak masz luztro to sie nie nauczysz... pewnie ze sie nauczysz ale mniej dokladnie bo wpier musisz poczuc fotografie na kompakcie i zauwazyc to ze zaczyna ci brakowac parametrow... i wtedy wiesz co jest wazne a co nie... lustro ma duze mozliwosci osiagniesz nim o wiele wiecej efektow niz kompaktem oczywista sprawa ale tego jest za duzo to tak jak by dac uczniowi w skzole podstawowej na jeden rok wszystkie ksiazki ze wszystkich lat... a nie isc krok po kroku... pewnie wykozysta ksiazki pewnie sie duzo nauczy ale zapomni o sazczegolach o podstawach i szeregu mozliwosci ktore moze wykozystac bo czasem lepiej zrobic zdjecie lustrem pamietajac ze kiedys kompaktem zrobilem podobne ale teraz mam inne GO czego wczesniej nie mogelm uzyskac... i przez tu uczysz sie kazdego zakresu fotografi... nie powiem ze na lustrze sie nie nauczysz nauczysz sie ale przyklad ISO na kompakcie nauczysz sie poslugiwac ISO w kazdym mozliwym zakresie i konczysz na 400 bo zadko sie zdazaja kompakty z wieksza szybkoscia ok wiec uczysz sie tych pierwszych.... a jak masz lustro to roznica miedzy iso 200 a 1600 to chyba wiesz jaka jest.... i nie wiesz wtedy jesli nie znasz podstaw jak wykozystac te ISO.... poporstu uwazam ze uczac sie na kompaktach idziemy krok po kroku... lustro swietna rzecz ale nie na pczatek.... aga czym robisz zdjecia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz

Osobiscie chcialem cos malego nie rzucajacego sie w oczy a przy okazji majacego duzy potencjal.

Do tej pory mialem Minolte S414 ale byl to najgorszy zakup w moim zyciu komplet 4 aku 2500mah na 30 zdjec do tego wazyl chyba tone i ogolnie byl wielki

Na ebayu sa ciekawe oferty juz za 180$ mozna kupic a530 z karta 256 pokrowcem statywem jakimis bzdetami do czyszczenia czytnikiem kart usb i czym stam jeszcze. Uwazam ze jest to oferta ok no i jakos 300-400 zlotych taniej niz w PL

a jesli chodzi o Pentaxy i Nikkony to moze jakis konkretny model zebym mogl porownac z a530 ??

Z pentaxa to polecam np. S5n albo jesli zalezy ci na energooszczednosci to tylko model M10 (ten ma ponoc mozliwosc na jednym zestawie baterii litowych zrobienia ok. 900 fotek!! dane wg. strony producenta.... ale niech to nawet bedzie 500 to i tak ogrom) a jesli chcialbys cos z "OLD SKullowym" wygladem to poszukaj modelu 750Z tylko ze on bedzie zapewne drozszy lud duzo drozszy... choć moja opinia na temat Pentaxa jest wyrobiona na ich nieco starszych aparatach a teraz gdy wspolpracuja z Samsung.... Szajsungiem to nie wiem jak ma sie to do jakości...

aaa wracajac do twojego A530 to bede musial sie lekko cofnąc w mojej ocenie bo tak ogolnie aparat jest cacy jesli nie zalezy ci na kreceniu krotkich filmikow... bo jesli czasem krecisz takie filmy to niestety a530 nie jest dobrym rozwiazaniem o ile ma w miare sensowna rozdzielczoscz 640x480 to juz predkosc nagrywania zostala ograniczona do 10kl/s przy tej rozdzieloczosc taka ilosc klatek/s jest totalnym bezsensem i do niczego sie to nie nadaje... wiec moze lepiej pomysl o a610 ??

Co do nikona to nie wiem widzialem kilka modeli a pare nawet "macałem" i te z ktorymi mialem stycznosc byly naprawde male.. az dziwnie male... ale poszukaj cos na temat czekaj czekaj jak to było aaa L3 albo L4 albo L2 tylko jakie są ceny tych cudaków to nie mam pojęcia....

Sprobuj też poszukac czegoś z Panasonica wiem ze maja taki model jak DMC-LS2S miesci sie w cenie 200$ a jest bardzo przyzwoitym kompaktem... a w granicach 200$ jest tez chyba model DMC-LZ2 ale nie wiem napewno....

Ale gdybym ja sam szukal Bardzo wszechstronego aparatu (zreszta taki zamierzam kupić mojej połówce) to wybralbym na dzień dzisiejszy Panasonica TZ1k ma wszystko co trzeba a nawet wiecej nooo ale to juz granica cenowa ok. 350$ !!duzo nie duzo!!... IMHo ta roznica miedzy 200$ a 350$ w USA to zadna roznica... ale to w USA

Aaa Aga jest "Kanonierką" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o czyms takim?

http://allegro.pl/item107050328__sony_t9_g...lat_f_vat_.html

Sony T9. Mi chodzi glownie oto by byl to maly kompakt i dosyc dobrze robil zdjecia. Dodam, ze do tej pory niewiele mialem wspolnego ze zdjeciami wiec to beda raczej poczatki zabawy z fotografia :)

Tak ogolnie to co warto kupic w cenie do 300-350$?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...