Skocz do zawartości

Aparat fotograficzny??


Bartek996

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hmm Rydzo:

co do takich "płaszczaków" raczej sie nie wypowiadam bo nigdy az takimi rozmiarowo "kartami kredytowymi" sie nie interesowalem :)

Jesli chodzi ci o cos dobrego w przedziale 300$ - 350$ to poczytaj sobie o tym w/w Panasonic-u TZ1k tu jest link:

http://tinyurl.com/qdpwu

Bardzo wszechstronny aparat kreci bardzo dobre filmiki fotki pstryka bardzo ladne duza ilosc programow tematycznych stosunkowo tania obudowa do zdjec podwodnych...

No ale co kto lubi... jeśli szukasz "płaszczki" to SONy nie powinien cię zawieść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie panasonic porazka Wide: F2.8/F5.0 (2 steps)

Tele: F4.2 - F7.1 (2 steps) to go skresla wogoole do nauki jakiej kolwiek fotografi aparatu o ktorych mowice to takie zwykle malpki do pstrykania zdjec raczej nic tym nie osiagniesz... jesli chcesz uczyc sie fotografi i myslsiz ze chcialbys robic cos w tym kierunku conano s1, canon s2 canona A80, A95 i na tych aparatach nauczysz sie co nieco.... wogoole jesli ktos mysli o fotografi to nie plecam sprzetu innego niz canon, nikon ewentualnie minolta, olympus..... reszta to tylko zabawki pstrykania zdjec mom zdaniem... ja ufam firmom ktore znam, ktore maja renome w swiecie fotografii.... a ne jakies firmy ktore cale zycie telewizory robily i szukaja nowych mozliwosci zarobienia pieniedzy robiac aparaty bo jest na nie zapotrzebowanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY T9 i tego typu aparaty odradzilbym, chyba ze nie zalezy Ci za bardzo na jakosci zdjec, a potrzebujesz czegos porecznego. Sa male, lekkie - ale zdjecie robia fatalne w porownaniu z wiekszymi dobrymi aparatami w tym przedziale cenowym - cos za cos.

Uzywalem takiego Soniacza i byla to niestety porazka ...

Rypson: zachwalasz bardzo Canona S2, mieszasz z blotem Panasonic-a.

Ja mam akurat od roku Canona S2 i Panasonica FZ5 i uwazam, ze w wiekszosci punktow (w tym jakosc zdjec) wygrywa Panasonic - zreszta w wiekszosci testow mozna przeczytac, ze jego obiektyw Leica uwazany jest za najlepszy w klasie.

Jakosc aparatu to nie firma - czesto to model ...

Zachwalany Canon moze wypuscic gniota, odradzane Fuji moze wypuscic perelke.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz Wojtek w tym co mowisz jest duzo prawdy i przyznam ci racje... pewnie ze canon moze wypuscic smiec tylko po to zeby cos zarobic bo dzisiaj kazdy szuka zarobku... ja jestem bardzo zwolennikiem canona... po pierwsze bo uzywam i canonami robie swoje zdjecia, po drugie bo to firma z klasa, po trzecie bo 90% nagord dla zdjec to canon, nikon, po czwarte bo to firma z tradycjami... i naprawde nie ma sily zbey mnie ktos przekonal do panasonica czy sony... nie ma szans to tak jak w formule 1 (nie znam sie na tym:)) ale tam kilka firm na przyklad Ferrari, McLaren, Mercedes jest na najwyzszych miejscach i to ich samochody nie wazne kto prowadzi zdobywaja punkt a np renault czy mitsubishi sie nie liczy (prosze sie nie sugerowac firmami bo ja sie na formule nie znam :)) wiesz wojtek fakt panasonic moze niezle wypadac w testach ma swietne szklo, wszystko cacy, pewnie moze i maja jakis aparat udany ale jak wejdziesz w pewne szczegoly fotograficzne to wtedy zobaczysz roznice... jak np abberacje chromatyczne, czy nawet balans bieli dla obserwatora z boku pewnie bez roznicy bedzie wiel z tych szczegolow i pewnie wiele firmy zrobia dla zachwalenia swoich produktow bo kazdy chce sprzedac ale pokaz mi fotografa ktory panasoniciem strzela ?? ok rozumiem fuji firma kiedys swietna bardzo upadla w chwili obecnej... stara sie podniesc przez rynek cyfrowy... nie wytrzymala konkurencji... widzisz sam mowisz... panasonic ze szklem Leica... Lecia znalazla nabywce i latwy zarobek przez darmowa reklame w panasonicu na swoje mega drogie no i bez watpienia bardzo dobre produkty... wiesz moim zdaniem w dzisiejszych czasach rzadza prawa handlu... i dlatego ja wybieram, bo mam podstawy firmy z tradycjami a nie firmy ktore tak jak mowilem wczesniej robily zawsze telewizory a teraz szukaja zysku z aparatow kozystajac ze swojej renomy... tak samo telewizory jak bym mial wybrac SONY albo Polaroid to wybiore SONY bo to firma z tradycjami i zna sie na robieniu telewizorow chocby Polaroid byl lepszy w osiagach,,... sony daje mi gwarancje swoimi tradycjami i osiagnieciami w dziedzinie telewizorow ze bede uztkowal sprzet i bede zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nagrod jakie firmy dostaja to ja bym sie tym nie sugerowal. jak wiadomo teraz liczy sie glownie kasa. W wielu kategoriach decyzje o przyznaniu nagrod czesto smiesza. Tak jest np. z Samochodem Roku. I jesli chodzi o Formule 1 to tam tez nie zawsze ci sami rzadzili. To sie zmienia co jakis czas. W sprzecie moze byc podobnie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga wiesz ja sie nie zgodze ze dobrze jest sie uczyc na lustrach... choc nie powiem ze jak masz luztro to sie nie nauczysz... pewnie ze sie nauczysz ale mniej dokladnie bo wpier musisz poczuc fotografie na kompakcie i zauwazyc to ze zaczyna ci brakowac parametrow...

ALe taka medoda nie jest jedyna metoda nauki. Zeby wiedziec, ze zaczyna brakowac parametrow, trzeba miec jakas wiedze na ich temat, ktorej napewno nie posiadziesz, gdy nie masz do niej dostepu.

Co innego, gdy widzisz co masz i kombinujesz w jaki sposob to wykorzystac.

[...] to tak jak by dac uczniowi w skzole podstawowej na jeden rok wszystkie ksiazki ze wszystkich lat... a nie isc krok po kroku...  

Ta analogia moim zdaniem nie jest wlasciwa w tym temacie.

Moze bylaby gdybysmy dyskutowali jakie lustro do nauki kupic: canona 350D czy tez moze 1DS Mark II lub - idac dalej - Fuji S5000 czy moze S3 PRO.

[...] ale przyklad ISO na kompakcie nauczysz sie poslugiwac ISO w kazdym mozliwym zakresie i konczysz na 400 bo zadko sie zdazaja kompakty z wieksza szybkoscia ok wiec uczysz sie tych pierwszych.... a jak masz lustro to roznica miedzy iso 200 a 1600 to chyba wiesz jaka jest....  

To nie swiadczy o tym, ze kompakty sa lepsze do nauki prawdziwej fotografii, na podstawie tego, co piszesz powyzej wrecz coraz bardziejprzekonuje sie, ze jednak lustrzanka.

Poza tym:

Kompakty nie pozwalaja zobaczyc tego, co widzi obiektyw.

W wiekszosci nie pozwalaja na reczne ustawienie ostrosci.

GO, ktora jest widoczna na ekranie LCD nijak sie ma do rzeczywistosci.

Nie chce przekonywac nikogo o wyzszosci lustrzanki na aparatem komaktowym (poza tym sama w najblizszym czasie planuje kupic IXUS'a)

ale uwazam, ze do ambitnej i prawdziwej nauki fotografowania najlepsza bedzie lustrzanka. Jesli chce sie naprawde miec wplyw na zdjecie - kompaktem bedzie to trudno osiagnac.

A teraz kilka innych spraw, ktore moim zdaniem moga bardoz ulatwic fotografowanie lustrzankami poczatkujacym:

1. Podglad glebi ostrosci

2. Bracketing oraz AutoBracketing (korekcja ekspozycji)

3. Przede wszystkim - patrzenie na swiat w taki sposob, jak patrzy obiektyw

.... aga czym robisz zdjecia ??

Teraz robie trabantem :] 300D + 50 1.8 + tamron 17-35 2.8-4 + Canon 75-300 4.5-6

A historia moich aparatow: Zenit B -> Canon 300 -> Canon 300D -> a juz niedlugo Canon 30D :):D:D w miedzy czasie byl jakis cyfrowy kompakt Olympusa, ze wzgledu na potrzebe posiadania digitala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie panasonic porazka Wide: F2.8/F5.0 (2 steps)  

Tele: F4.2 - F7.1 (2 steps) to go skresla wogoole do nauki jakiej kolwiek fotografi aparatu o ktorych mowice to takie zwykle malpki do pstrykania zdjec raczej nic tym nie osiagniesz...

Tylko że nie było mowy o jakimkolwiek "zagłebianiu" sie w fotografię :)

za to sugerując sie wymiarami T9 to rzeczywiście S1 czy S2 pasuje jak ulał :) juz pomijając bolączki tych modeli ... ale nie ma sensu wnikac w plusy i minusy... moge sie zgodzic z A95 co do kompaktowych wymiarow choć i on nie bardzo pasuje do zapytania o T9 noo ale moj Panasek tez nie podchodzi

jesli chcesz uczyc sie fotografi i myslsiz ze chcialbys robic cos w tym kierunku conano s1, canon s2 canona A80, A95 i na tych aparatach nauczysz sie co nieco.... wogoole jesli ktos mysli o fotografi to nie plecam sprzetu innego niz canon, nikon ewentualnie minolta, olympus..... reszta to tylko zabawki pstrykania zdjec mom zdaniem...

No no jak bym tak nie uogólniał Zapedziles sie co nieco... bo każda firma praktycznie ma podobny model do T9 wiec SONy T9 to szmelc Ok niech i tak bedzie ale co w takim badz razie z:

Canonami: IXUS i5, IXUS 65

Nikonami: COOLPIX S5, COOLPIX S6

Olympusem: IR-500, 720SW

Wszystkie to szmelc ?? Hmmm patrząc okiem zaawansowanego kompakciarza to tak nie kupiłbym tego TERAZ!!! jak już siedze w tym.. ale świat nie składa sie tylko z ludzi ktorzy traktuja fotografię jako coś wieciej niż hobby... niektorzy potrzebuja zwykłej pstrykaczki na jakies imprezy a wtedy takie "plaszczaki" zdaja egzamin... dodajac do tego ze 90% ludzi w 90 procentach przypadkow zamawia odbitki nie przekraczajace wymiarow 10x15 to nie widze sensu pakowania sie w "olbrzymie" kompakty jak S1 czy S2 czy Fuji 5500 czy seria Z z KM... bo przy tej wielkosci odbitki i tak nie bedzie widac ani abberacji ani śnieżenia nooo chyba że ktoś sie baaardzo postara... no i dla zwyklego "zjadacza chleba" abberacja wogole nie jest problem hmm... "wogole Co to jest??" mogłaby taka osoba zapytac!! To samo pytanie mogłoby pasć choćby "kome" lub o "zniekształcenia beczkowate" ;) itd itp ale zwykłemu człowiekowi to DO niczego nie potrzebne.

ja ufam firmom ktore znam, ktore maja renome w swiecie fotografii.... a ne jakies firmy ktore cale zycie telewizory robily i szukaja nowych mozliwosci zarobienia pieniedzy robiac aparaty bo jest na nie zapotrzebowanie...

Ehhh takie gadanie... aaa Canon robi drukarki, Ksero!!, kalkulatory i bóg wie co jeszcze tak wiec w dzisiejszych czasach nie ma firmy ktora by sie zamykała tylko w kręgu Optyki i fotografii... noo może pomijając Tokine ale tez nie do końca... a co do przykładowego Panaska to owszem można tkwic w swojej firmie... Sam jestem zwolennikiem Canona i min. używałem ich analogowego lustra... mówisz że wszyscy pstrykają tylko Canonem i Nikonem nooo tak ale to wszyscy profesjonalisci.. a czy amator może sie tym sugerować przecież miedzy lustrem Fotoreportera a kompaktem na impreze Jest kolosalna różnica... i takie sugerowanie sie jest tylko czesciowo prawidlowym dzialaniem.... dlatego warto samemu niejako "naocznie" przegladnac kilkadziesiat jak nie kilkaset fotek zrobionych poszczegolnym modelem ktory by nas interesowal....

Co do TZ1k to jesli Wszystkie gazetki niejako "branżowe" pisza że to bardzo dobry wszechstronny aparat a te oceny pokrywaja sie z tymi z Internetu do tego widac że zdjecia są bardzo ładne to czego chciec wiecej!!! raczej wole oprzeć sie na zdaniu ludzi którzy juz sie tym zajmują zawodowo dłużej niż Ja... o wiele dłużej... aaa no i Panasek przyjmie twojego np. TZ1k zakupionego w USA do serwisu w Polsce nooo a Canon Już tego nie zrobi.... Co jest bardzo ważną sprawa bo jak wiadomo sprzet nawet najlepszy potrafi sie zepsuc a co wtedy z Naszym Canonem ehmmm mozesz go sobie .. wyslac do USA albo zaplacic na miejscu tylko tak jak mowie pytanie padło o zwykły kompakt i taka była polityka firmy do niedawna teraz moze cos sie zmienilo...

A jeśli miałbym wybierac miedzy serią A np. 95 a tym TZ1k to wzialbym Panaska min. dlatego że czesto korzystam z mozliwosci krecenia filmikow uzywajac kompakta a Panasek bije na glowe serie A i rozdzielczoscia filmu i formatem zapisu a co za tym idzie kompresją a co za tym idzie możliwym czasem zapisu... do tego moja lepsza połowa zaakceptowała wygląd tego kompakcika haha co w przypadku kobiet nie jest tkaim łatwym zadaniem.... a już wole tego Panasak niz to opływowoObłe Mju Olympusa... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...