Skocz do zawartości

Aparat fotograficzny??


Bartek996

Rekomendowane odpowiedzi

A zaczelo sie od tego ze ktos pytal czy ma sobie przywiezc aparacik ze stanow...

Moim skromnym zdaniem, uważam iż kompaktowy cyfrak jest nieoceniony nawet dla doświadczonego fotografa. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy pojawi sie ten najwazniejszy moment do sfotografowania. Plyniecie sobie rejsem na Alaske. Siedzicie na pokladzie. Ktos wola - "wieloryb!". W takiej sytuacji, cyfrak to Power On, migawka i mamy fotke zwierza, ktorego fanaberia moglaby go sklonic do niepokazywania sie nam wiecej. Poza tym, fotografia ma tez sluzyc upamietnianiu chwili. Gdy jest dobra zabawa, bierzemy kompakta w tryb AUTO, chcemy - pstryk, zdjatko i zabawa trwa nadal. I tu komentarz odnosnie wojny Panasonic FZ5 vs Canon - ten drugi jest stworzony do tego typu akcji, bo w przeciwienstwie do pierwszego, ma obrotowy ekran LCD. Jestes na koncercie, chcesz pstryknac fotke. Oczywiscie, zawsze mozna probowac szczescia tym Panosonick'iem, i robic BURSTa, ale co wtedy z dobry focusem. I watpie, bys mial wtedy czas na takim koncercie przegladac fotki, czy sie udaly czy nie.

O lustrzankach nie pisze, bo napisano tu o nich nawet wiecej, niz przy okazji niektorych forow dla amatorow fotografii. Ja bym jednak nie polecal tego typu rozwiazania zwlaszcza jesli to pierwszy kontakt z takim urzadzeniem, i ma sie odbywac na pierwszej wycieczce do stanow. Moze sie to skonczyc jedynie irytacja. Bo w koncu chodzi o to by kiedys, gdy juz moze bedziemy woleli kanape i cieple kapcie, bardziej docenimy nieostre zdjecie, z nasza wykrzywiona gebula na tle Grand Canyonu, niz pieczolowicie robiona fotke zasluzona lustrzanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No Aga to masz doswiadczenie wiec powiem ze wiesz co mowisz... i ze mamy rozne spojrzenie na sprawe :) 30D fajna sprawa... ja powoli mysle o 5d... ale jeszcze nie wiem jak zonie powiedziec ze przez najblizsze 2 miesiace musi zapomniec o zakupach :) teraz mam 20d i powiem ci ze twoj wybor jest bardzo dobry bo nie oplac a sie kupowac nic ponizej 30d... jesli myslisz oo powaznej fotografii.... no to co jak bedziesz w usa idziemy robic zdjecia tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisała mhamada ( i zgadzam się z nią w 100%) temat troszkę inaczej się rozwinął. Mimo że nie znam się na fotografii i jestem zupełnym laikiem też dorzucę swoje 3 grosze, a co mi tam :roll:

Nie zgodzę się z tym że tak obrzuciliście błotem wszystkie kompakty. Jeżeli ktoś nie pasjonuje się fotografią to po co mu jakaś wielka "kobyła". :wink: Nie mówię że wszyscy ale większość osób chce robić zdjęcia żeby mieć pamiątkę a duży aparat nie zawsze się ma ze sobą.

A co myslicie o czyms takim?

http://allegro.pl/item107050328__sony_t9_g...lat_f_vat_.html

Sony T9. Mi chodzi glownie oto by byl to maly kompakt i dosyc dobrze robil zdjecia. Dodam, ze do tej pory niewiele mialem wspolnego ze zdjeciami wiec to beda raczej poczatki zabawy z fotografia :)

Tak ogolnie to co warto kupic w cenie do 300-350$?

Napisaliście żeby go nie kupował. A ja powiem tak: kupuj jeżeli tylko Ci się podoba i masz ochotę. Ja mam T1 i jestem z niego bardzo zadowalona. Właśnie dlatego że jest taki malutki i mogę go mieć w kieszeni dosłownie wszędzie. Ja robię zdjęcia żeby mieć pamiątkę i taki w zupełności mi wystarczy. Poza tym kupiłam sobie do niego jeszcze podwodną obudowę i nawet z nim pływałam, żeby rybką zdjęcia robić :) a do głowy by mi nie przyszło żeby pływać z jakimś większym, bo bym się jeszcze utopiła... :wink:

A tak na poważnie, mój brat zajmuje się fotografią na co dzień i zazwyczaj używa Canona 30D plus obiektywy 16-35mm f/2.8L USM oraz 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM, ale nigdy nie się na małe kompakty nie obraził. I gdy nie chce mu się nosić tej "kobyły" to bierze własnie T1.

Nie zgodzę się że nim nie da się robić zdjęć. Przy odrobinie Photoshopa da się wszystko :wink: ;)

Np. te zdjęcia 1 , 2 , 3 czy 4 były robione właśnie sony T1, moim zupełnie amatorskim zdaniem nie są jakąś porażką tak jak niektórzy piszą tylko dlatego że zostały zrobione takim a nie innym aparatem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agatenka ale ktos kto wspomnial o tym aparacei powiedzial ze interesuje go fotografia... wiec... pewnie ze sa zedjecia i zdjecia....

twoje zdjecia ktore prezetujesz byly ozdobione PSem lub czyms innym... i niestety malo udanie ozdobione oprocz 2 przy ktorej ktos prawdopodobnie uzyl NIK filtra....... wiec powiem tak a to zdjecie http://www.chrisparypa.com/zdjecia/newyorkcity/5.jpg zrobione bylo canonem A80 ktory na dzien dzisiejszy nie kosztuje wiecej niz $250.... zdjecie nie poddane zadnym obrobkom oprocz resize... no to jeszcze pokaze ci kilka nie poddanych zadnym obrobkom oprocz zmniejszania... http://www.chrisparypa.com/zdjecia/newyorkcity/15.jpg i http://www.chrisparypa.com/zdjecia/panorama/14.jpg

Kazdy ma prawo kupic to co chce a ja mam swoje mocno uksztaltowane zdanie na temat aparatow bo sie na tym znam... aga uwaza inaczej niz ja co do lustrzanek ok... tez sie zna... tez ma duzo racji.... dlatego zastanawiam sie nad tym co ona pisze.. bo moze czegos nowego sie naucze... poznam inny punkt widzenia niz moj.. ale nikt mnie nie przekona ze T1 to dobry aparat... bo wiesz to ze miesci sie w kieszeni i mozesz go wyciagnac na imprezie to jego zaleta ale nie ma zadnej wartosci fotograficznej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, uważam iż kompaktowy cyfrak jest nieoceniony nawet dla doświadczonego fotografa. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy pojawi sie ten najwazniejszy moment do sfotografowania.

Plyniecie sobie rejsem na Alaske. Siedzicie na pokladzie. Ktos wola - "wieloryb!". W takiej sytuacji, cyfrak to Power On, migawka i mamy fotke

Otoz to, jesli czytales wszystkie moje posty wiesz, ze rowniez mam zamiar kupic kompakt (canon ixus)

Calkowicie sie zgadzam z tym, ze kompakt w niektorych sytuacjach jest niezastapiony.

Jesli chodzi o szybkosc startu - Canon 20D uruchamia sie w 0,2 sek. Teoretycznie zaden problem TURN go ON i mamy fote ;) ... ale to tak BTW :)

Nie zgodzę się z tym że tak obrzuciliście błotem wszystkie kompakty. Jeżeli ktoś nie pasjonuje się fotografią to po co mu jakaś wielka "kobyła".  

Jesli masz na mysli dyskusje moja i rypsona, to dotyczyla ona tego, jaki rodzaj aparatu jest lepszy do nauki fotografii, wtedy kiedy ktos naprawde chce sie zaglebic we wszelkie jej aspekty.

Sama w tym watku pisalam, kiedy moim zdaniem lustrzanka sie zupelnie nie przydaje, i kiedy idelany bylby aparat kompaktowy.

Dlatego zadnego obrzucania blotem nie dostrzegam.

no to co jak bedziesz w usa idziemy robic zdjecia tak

Ha! bede dobiero za rok z grudniu :)

Ale tym razem planujemy zwiedzic wschod, w tym NYC! :):D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

poradzcie: jestem w usa i chce kupic aparat fotograficzny - mysle o jakejs cyfrowce cyber shot. jestem zupelnym amatorem, chce po prostu miec fajny sptrzet do robienia zdjec fajnej jakosci

cena - ok 300 $

mysle o zakupie przez internet ale nigdy tego nie robilam, znam tylko strony - amazon, pricegrabber

i na przyklad podoba mi sie ten aparacik http://www.amazon.com/gp/product/B000ETYZU...glance&n=502394

co myslicie?

nie powinnam miec obaw co do zakupu przez internet? a moze znacie strone gdzie ten sam aprat kupie taniej?

a moze inny kupic?

dzieki za wszytskie rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...