Skocz do zawartości

H1B - ogloszenia w prasie (prosba do Kariny o odpowiedz ;) )


Rekomendowane odpowiedzi

Zaczalem skladac papiery o H1B. Kumpel robi to w tym samym czasie, ale u innego adwokata. No i wynikla pewna roznica w zalatwieniu przez nich potrzebnych dokumentow. Moj prawnik twierdzi, ze nie jest mi potrzebne udokumentowanie, ze moj pracodawca szukal kogos na moje stanowisko umieszczajac ogloszenia w prasie. Tymczasem prawnik kolegi twierdzi, ze jest to konieczne.

Podobno umieszczanie ogloszen o poszukiwaniu pracownika na dane stanowisku konieczne jest przy sponsorowaniu pracowniczym na GC, natomiast na H1B juz nie, bo jest to wiza nieimigracyjna, wiec nie musze udowadniac, ze nie 'zabieram pracy' amerykanom. Czy to prawda?

Nie chcialbym 'zepsuc' sobie procesu tym, ze prawnik o czyms zapomnial, lub cos pominal, wiec to dla mnie wazne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z posiadanych przeze mnie informacji wynika iż przy wizach H1B też trzeba przeprowadzać rozmowy z amerykańskimi potencjalnymi pracownikami... ponadto pracodawca powinien chyba przeprowadzić Labor Conditions Attestation?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z posiadanych przeze mnie informacji wynika iż przy wizach H1B też trzeba przeprowadzać rozmowy z amerykańskimi potencjalnymi pracownikami... ponadto pracodawca powinien chyba przeprowadzić Labor Conditions Attestation?

Zgadza sie, ale aby te rozmowy przeprowadzic to Amerkanie musza sie jakos dowiedziec, ze jest oferta pracy, prawda?

Loki, masz prawnika, wiec to jego sprawa jak poprowadzi proces. Ja nie moge nikomu wskazywac co ma robic. To tak jakbys sie lekarza przez internet pytal czy twoj lekarz dobrze cie leczy.

Ale do sedna: LCA to nie ma nic wspolnego z pracownikami wiec to sobie darujemy. Ogloszenia w prasie nie sa potrzebne (gratuluje koledze wyboru prawnika - czyli powtarza sie to co pisalam: szukajcie kogos kto sie zna na rzeczy). Ale wymagane jest tak czy inaczej potwierdzenie szukania pracownika i to juz prawnik powinien Ci powiedziec co mam na mysli. Twoj prawnik nie ma racji mowiac, ze nie jest wymagane przedstawienie, ze pracodawca szukal pracownika - to jest wymagane. Tyle, ze nie sa to ogloszenia w gazecie. W razie RFE nie dostaniesz wizy jesli nie udowodnisz poszukiwania pracownika. Dlatego ja od razu wysylam to z dokumentami i mam od razu odpowiedz approval a nikt mi nie kaze dosylac tego czy tamtego. Teraz jest naprawde ciezko z H1B. Sami zobaczcie ile osob ma sprawy gdzie wymagaja dodatkowych dokumentow. I tu jedna rzecz: w 95% RFE rowna sie odmowie wizy. Znajde gdzies artykul na ten temat to Ci go przytocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za odpowiedz :)

Zalatwianie takich spraw i udzielanie mi odpowiedzi na pytania to robota mojego prawnika, ale wole patrzec mu na rece i niejasnosci wyjasniac na biezaco.

Gdybys znalazla link do tego artykulyu bylbym bardzo wdzieczny.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...