Skocz do zawartości

czek ze zwrotem z Warszawy?


Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie, wlasnie dostalem czek ze zwrotem podatku, powiedzcie mi prosze czy jak wy dostajecie to tez macie koperty nadane w Warszawie? zalatwialem to na wlasna reke wiec spodziewalem sie przesylki z USA a nie Wawy, wiecie moze jak to dziala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie, wlasnie dostalem czek ze zwrotem podatku, powiedzcie mi prosze czy jak wy dostajecie to tez macie koperty nadane w Warszawie? zalatwialem to na wlasna reke wiec spodziewalem sie przesylki z USA a nie Wawy, wiecie moze jak to dziala?

jeśli się nie mylę to z USA przychodzą czeki zbiorczo do ambasady a ambasada rozsyła już do konkretnych osób w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli się nie mylę to z USA przychodzą czeki zbiorczo do ambasady a ambasada rozsyła już do konkretnych osób w Polsce.

Nie wiem jak w sprawie zwrotu podatku, ale moja mama dostaje emeryturę (czek) prosto z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie przypomniałam - od jakiegoś czasu nie dostaje już czeku, tylko od razu na konto. Sorry za zamieszanie.

Ale na konto spływa prosto z USA :)

A czy urzad skarbowy czegos nie pobiera?? Czy SSA wyplaca tyle samo co by wyplacali, jakby matka byla w USA, bo chyba nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy urzad skarbowy czegos nie pobiera?? Czy SSA wyplaca tyle samo co by wyplacali, jakby matka byla w USA, bo chyba nie??

Wiem że podpisywała w konsulacie deklarację gdzie chce płacić podatek - w USA czy w Polsce. W Polsce, ponieważ przekracza próg podatkowy, musi raz na rok robić dopłatę :evil: Poza tym z każdej wpłaty na konto - uwaga - ma ściagane opłaty na ZUS. Pomimo że bierze także Polską emeryturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy urzad skarbowy czegos nie pobiera?? Czy SSA wyplaca tyle samo co by wyplacali, jakby matka byla w USA, bo chyba nie??

Wiem że podpisywała w konsulacie deklarację gdzie chce płacić podatek - w USA czy w Polsce. W Polsce, ponieważ przekracza próg podatkowy, musi raz na rok robić dopłatę :evil: Poza tym z każdej wpłaty na konto - uwaga - ma ściagane opłaty na ZUS. Pomimo że bierze także Polską emeryturę.

A po co tak skomplikowaliscie sobie zycie??

U mnie wujek ma przelewana emeryture na konto amerykanskie, a wybiera ja sobie w bankomacie w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co tak skomplikowaliscie sobie zycie??

U mnie wujek ma przelewana emeryture na konto amerykanskie, a wybiera ja sobie w bankomacie w Polsce.

A teraz to już po ptokach :)

Czy ja wiem? Otworzyc konto bankowe w USA i zlozyc dyspozycje przelewu emerytury na konto w USA, wtedy juz Zus nie pobierze skladek hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyc konto bankowe w USA i zlozyc dyspozycje przelewu emerytury na konto w USA, wtedy juz Zus nie pobierze skladek hehehe

I co mama powie jak zadzwonią z Urzędu Skarbowego? Że nagle przestała brać emeryturę z USA bo jej się to przestało podobać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...