Skocz do zawartości

kupienie laptopa


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

najlepiej kupowac przez neta w USA,duzo nizsze ceny niz w Bestbuy i innych.a porzadnych sklepow internetowych jest wiele i UPS pewnie przywozi takze nie ma problemu jak u nas z Poczta Polska ze cos zgubia czy zniszcza w trakcie transportu.:)

_____________________

WAW=>Zurich=>Chicago 5.06.2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorzej jak sie cos kupi i wraca przez gdansk ;/ tam celnicy kazdego z[beeep]a kto wraca z W&T i przeswietla. sprawdzaja jaki zasilacz od laptopa etc. generalnie wiekszosc znajomych musiala clo zaplacic (choc zazwyczaj mniejsze niz powinni).

tylko uprzedam ze w gdansku celnicy sa zbyt nadgorliwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

jesli chodzi o zakup komputera w usa to wcale nie jest to taka rewelacja...

(bylo tak jeszcze z 4 lata temu) -- waznym czynikiem jest tutaj kurs dolara

owszem jest kilkaset zloty taniej ale w wielu wypadkach jest to kosztem gwarancji

jedyna firma na na ktrej sa duze roznice jest dell a to tylko dlatego ze w polsce dell ceni sie wyjatkowo wysoko i latwo znalesc sprzest w usa w o wiele nizszej cenie ale mimo wszystko za te pieniadze w polsce na allegro z polska gwarncaj mozna znalesc sprze o tych samych parametrach drozszy tylko o 300zl...

ja wiazlem 4 aparaty cyfrowe laptopa i kamere:))))) wszystko rodzinne zamowienia:) bagatela kamere kupilem 2 tys taniej:)

i nikt mnie w warszawie nie sprawdzal owszem stala pani ktora wylapywala ludzi do kontroli ale przy mnie nikim sie nie zainteresowala

ps lecieli z niami chlpacy ktory jako bagaz podreczny mieli stacjonarny komputer z drukarka:)))))))))))))))) ale nie wiem co sie z nimi stalo na lotnisku poniewaz wyszeldem wczesniej

PODSTAWOWA ZASADA IM SPRET JEST Z WYZSZEJ POLKI CENOWEJ TYM WIECEJ MOZNA ZAOSZCZEDZIC

PS KUPUJCIE W SKLEPACH INTERNETOWYCH DZIEKI TEMU NIE PLACI SIE TAXU NIE WE WSZYSTKICH ALE W WIEKSZOSCI - potrzebna karta platnicza amerykanskiego banku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladajac posty na forum i sluchajac opini osob, ktore kilka razy lecialy z USA widze, ze na kontrole celna szanse sa niewielkie. Mam jednak znajomego, ktoremu taka przygoda sie przytrafila.

Pozdr.

Mnie tez taka przygoda sie przytrafila :)

Wysiadajac na Okeciu oczywiscie udalismy sie do przejscia z napisem "nic do oclenia" ale znudzona pani celnik, widzac ogromne walizki, 'tony' bagazu podrecznego postanowila super-uprzejmie poprosic nas na bok.

Standardowe pytania: skad lecimy, jak dlugo bylismy w USA .... nie sluchajac odpowiedzi od razu: BAGAZE NA SKANER.

Przewozilismy naprawde duzo sprzetu: m.in 2 laptopy, odtwarzacze mp3, aparat (wprawdzie nie nowy, ale amerykanski :D ) kilka nowych obiektywow - wraz z pudelkami, radia samochodowe, oraz routery CISCO - ktore uratowaly nam tylek.

"Mila" pani (oczywiscie zaraz po przeskanowaniu wszystkich naszych bagazy) zaprosila do otwierania walizek. Na szczescie zaczelismy od tej, w ktorej byl JEDYNY UZYWANY router CISCO, wytlumaczylismy, ze to sprzet uzywany, ze ciezko go dostac w Polsce, ze bedzie nam bardzo pomocny w przygotowaniu sie do egzaminow i ze wszystkie inne "pudelka i prostokaty" o ktore pytala skanujac bagaze to takie same uzywane urzadzenia.

Pytala o rachunki na te "urzywane, nieznane jej urzadzenia" ale wytlumaczylismy, ze to zakupione przez Internet itp ...

Na szczescie nie kazala otwierac kolejnych walizek, tylko bez slowa po prostu sobie poszla (chyba tropic nastepnych)

W tym czasie spakowalismy walizke w kilka sekund (cud, ze sie wszystko zmiescilo) i prwie sprintem oddalilismy sie w kierunku WYJSCIA.

Wiem, ze takie sytuacje zdazaja sie bardzo zadko, jednak radze nie przeginac z iloscia elektroniki (bo a naszej storny bylo to ogromne przegiecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy kto s orientuje sie ile wynosi koszt gwarancji bo zalezaloby mi zeby jednak takowa posiadac i czy takie marki jak toschiba sa rzeczywiscie tansze?bo caly czas zasatanwiam sie czy mi sie to oplaci problem tez tkwi w tym ze gdybym kupila laptopa od razu to mialabym staly kontakt z rozina i znajomymi w polsce i bardzo mi na tym zalezy wiec to jest jakby kolejny powod za tym zeby kupic w usa i wlasnie czy ktos moze juz tez tak robil i uzywal tam od razu laptopa nie ma z tym problemu bo jak to wyglad a zpodlaczeniem do netu czy korzystaliscie z bezprzewodowego czy po rpostu kupuje sie jakies karty czy jak o wyglada bo ja na tym kompletnie sie nie znam niestety bardzo prosze o info i rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy kto s orientuje sie ile wynosi koszt gwarancji bo zalezaloby mi zeby jednak takowa posiadac i czy takie marki jak toschiba sa rzeczywiscie tansze?bo caly czas zasatanwiam sie czy mi sie to oplaci problem tez tkwi w tym ze gdybym kupila laptopa od razu to mialabym staly kontakt z rozina i znajomymi w polsce i bardzo mi na tym zalezy wiec to jest jakby kolejny powod za tym zeby kupic w usa i wlasnie czy ktos moze juz tez tak robil i uzywal tam od razu laptopa nie ma z tym problemu bo jak to wyglad a zpodlaczeniem do netu czy korzystaliscie z bezprzewodowego czy po rpostu kupuje sie jakies karty czy jak o wyglada bo ja na tym kompletnie sie nie znam niestety bardzo prosze o info i rade

Na pytanie 'czy kupno laptopa w USA sie oplaci' nie da sie udzielic jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zalezy od wyboru konkretnego modelu. Wystarczy, ze porownasz ceny takich samych, lub podobnych modeli tego samego producenta w Polsce i w USA. Czesto jest tam znacznie taniej.

Od razu odradze porownywanie cen laptopow o tych samych lub podobnych parametrach, ale roznych firm - np. HP z Acerem, IBM z Asusem, itp.

Jakoscia i wykonaniem roznia sie znacznie, wiec takie porownania nie maja sensu.

Zalety i wady kupna w USA:

+ laptop moze byc znacznie tanszy (ale zalezy to od modelu)

+ na stronach producentow (np. HP, Dell) mozna wybrac elementy skladowe sprzetu i po zlozeniu laptopa w wybranej przez nas konfiguracji wysylany jest np. z Tajwanu do USA - mamy wiec dokladnie to, co chcemy (w Polsce czegos takiego nie widzialem...)

+ praktycznie zawsze do laptopa dostajesz legalna wersje Windows (a kiedys mozesz dojsc do wniosku, ze jest rzeczywiscie potrzebna)

- wiekszosc laptopow w sklepach internetowych i w marketach ma na ekranie powloke BrightView/TrueBright/...

- jezeli bedziesz miala pecha - bedziesz musiala zaplacic clo/podatek podczas kontroli celnej na lotnisku w Polsce

- jezeli kupisz sprzet zbyt pozno i nie bedziesz mogla poprosic znajomych w stanach o przysluge - nie otrzymasz przed wyjazdem zwrotu rabatu mail-in-rebate i stracisz 'pare' dolcow (jezeli taki rabat bedzie obowiazywal w danej promocji).

+/- Windows bedzie tylko w jezyku angielskim

Kilka stron, na ktorych mozesz sprawdzic ceny laptopow (niekoniecznie sa to najtansze sklepy)

http://www.gvcnet.pl

http://www.proline.com.pl/shop.php?g=Noteb...oki+i+akcesoria

http://www.notebooki.pl

http://www.bino.pl/go/_category/index.php?idc=3_11

http://www.arest.pl/index.php?inc=notebooki&katid=48

www.circuitcity.com

www.bestbuy.com

www.pricegrabber.com

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ praktycznie zawsze do laptopa dostajesz legalna wersje Windows (a kiedys mozesz dojsc do wniosku, ze jest rzeczywiscie potrzebna)

dla mnie to minus musze zapłacić za windowsa mimo iż go nie będę urzywać bo wole linuxa.

http://www.toshibadirect.com/td/b2c/toshib...0offBTO&seg=HHO

toshiby tez można "customazować"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...