Skocz do zawartości

kupienie laptopa


Rekomendowane odpowiedzi

Koszt dołączanego systemu Windows do laptopa nie jest duży. Niestety nie mam danych ile procent ceny komputera wynosi, jednak producenci mają oczywiście specjalną umowę z Microsoftem. Jeśli więc WinXP HE kosztuje w Stanach 199$, to koszt preinstalowanego w laptopie wg mnie nie przekracza 50$ (a nie zdziwiłbym się, jeśli kosztowałby mniej - zawsze dołączają reklamówki AOLa, Yahoo etc., które pokrywają koszt systemu operacyjnego).

No i oczywiście po przylocie do Polski, można sobie zainstalować polską wersję Windowsa czy Linuxa, jak kto woli. Aktualnie, jeśli ktoś korzysta z MS, powinien już rozejrzeć się za komputerami z naklejkami "Vista ready" lub zorientować się, czy będzie on kompatybilny z nowym systemem (LINK)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

mylisz się ,firmy rezygnują w azji z sprzedawania komputerów z zainstalowanym winXP z powodu ceny winxp, lobbing firmy M$ wywiera taką presje na firmy w usa by instalowały jakiś OS na każdym komputerze nie ma żadnego powodu by firmy płaciły za OS mniej bo microsoft najwięcej zarabia na kompach z zainstalowanym OSem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz się ,firmy rezygnują w azji z sprzedawania komputerów z zainstalowanym winXP  z powodu ceny winxp, lobbing firmy M$ wywiera taką presje na firmy w usa by instalowały jakiś OS na każdym komputerze nie ma żadnego powodu by firmy płaciły za OS mniej bo microsoft najwięcej zarabia na kompach z zainstalowanym OSem

Mingan, to że firmy rezygnują w Azji ze sprzedawania komputerów z zainstalowanym WinXP wcale nic nie znaczy. Azja to Azja, USA to USA. MS zarabia najwięcej na kompach z zainstalowanym OS? Nawet jeśli tak jest, to zapewniam Cię, że jeśli średnia cena WinXP HE Box to 199 $, WinXP OEM jest 3 razy niższa. Co najmniej. Microsoft i tak zarabia bardzo dużo, jednak różnica pomiędzy kompem bez OS a z systemem w USA to nie więcej niż 50$.

Poza tym miałeś kiedyś w ręku laptopa z USA? Ja swojego wczoraj sprzedałem, jednakże "zwykły" Windows zawierał kilka programów Yahoo, AOLa etc. od razu po zainstalowaniu. Jak już pisałem - te firmy płacą za taką reklamę, częściowo zwracając producentowi koszta związane z systemem. Nie byłoby systemu, nie byłoby tych "reklamówek" (tak je nazwijmy)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kupieni laptopa to jak najbardziej oplacalne ale oczywiscie w przypadku modeli z wyzszej polki. Jesli ktos ma zamiar kupic np. Celeronka to niech sobie daruje.

Co do gwarancji to w Toshibi-e obowiazuje w Polsce (przetestowane - niestety) ale warunkiem jest zarejestrowanie laptopa na ich globalnym serwerze.

Nie polecam kupowanie laptopa w normalnym sklepie bo po pierwsze sa zazwyczaj droższe a po drugie zaplacicie Tax-a. Jesli odpowiednio poszukacie to mozna kupic taniej (duzooooo taniej) takie same laptpoy w internecie a jak sklep nie ma przedstawicielstwa w danym stanie to nie placicie podatku.

Dobra alternatywa na zdobycie taniego laptopa jest zakup tz. Refurbrished (laptopy po naprawie przeprowadzonej u producenta). Wada rozwiazania jest to iz laptop byl uzywany (czasami bardzo krotko, czasami dluzej) oraz to ze gwarancja zostaje skrocona zazwyczaj do 90 dni.

Do szukania polecam www.pricegrabber.com lub na www.ebay.com mozna trafic calkiem dobra okazje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tax placi sie rowniez, gdy kupuje sie w sklepie internetowym z siedziba w tym samym co adres wysylki stanie (czyli gdy adres wysylki pokrywa sie z miejscem wystawienia paragonu/faktury). Rzadko, bo rzadko - ale jednak czasem warto o tym pamietac :)

Refurbished to niekoniecznie sprzet naprawiany - moze byc to laptop w stu procentach sprawny, ale uzywany - wymieniane sa zwykle elementy ulegajace zuzyciu - obudowy, klawiatury, itp.

Wszelkie uszkodzone elementy w przypadku niesprawnych urzadzen sa oczywiscie wymieniane, komputer (lub cokolwiek innego) jest pozniej testowany.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym sie jeszcze nie spotkalem ze placi sie Tax-a kiedy miejsce wysylki jest zgodne z miejscem siedziby firmy.

Wiedzialem ze jak siedziba firmy i moj adres jest w tym samym stanie to place.

Co do Refurbrished to sa zazwyczaj laptopy naprawiane.

Kiedy laptop jest używany ale sprawny opatrzony jest wowczas okresleniem Open Box. Tyle co ja sie z tym spotkalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym sie jeszcze nie spotkalem ze placi sie Tax-a kiedy miejsce wysylki jest zgodne z miejscem siedziby firmy.  

Wiedzialem ze jak siedziba firmy i moj adres jest w tym samym stanie to place

:wink:

Co do Refurbrished to sa zazwyczaj laptopy naprawiane.

Kiedy laptop jest używany ale sprawny opatrzony jest wowczas okresleniem Open Box. Tyle co ja sie z tym spotkalem.

Dlatego napisalem 'niekoniecznie sprzet naprawiany' - chcialem zwrocic tylko uwage na to, ze moze to byc sprzet calkowicie sprawny, ale jak napisalem w wypowiedzi moze tez byc po przejsciach. Nie neguje tego, co napisales.

Pozdr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym sie jeszcze nie spotkalem ze placi sie Tax-a kiedy miejsce wysylki jest zgodne z miejscem siedziby firmy.  

Wiedzialem ze jak siedziba firmy i moj adres jest w tym samym stanie to place.

hmmm czytam i czytam ale nie kumam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tax placi sie rowniez, gdy kupuje sie w sklepie internetowym z siedziba w tym samym co adres wysylki stanie (czyli gdy adres wysylki pokrywa sie z miejscem wystawienia paragonu/faktury). Rzadko, bo rzadko - ale jednak czasem warto o tym pamietac :)

Sam jestem zdziwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...