Skocz do zawartości

znalazlem sponsora- co dalej????


krzysiekNYC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moj boss jest gotow mnie sponsorowac ale ja niewiem jak sie do tego zabrac, prawnik, papiery jakie sponsorowanie, konkretnie rodzaj wizy (tyle wiem ze przez pracodawce), moze mi ktos wyjasnic gdzie zebrac informacje na ten temat?? Mieszkam w NYC, wiza turystyczna niewazna. Jak sie za to zabrac?? co moj szef musi zrobic, ile to trwa i ile kosztuje- dzieki za pomoc.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info z www.prawoemigracyjneusa.com

      Pytania i odpowiedzi

5. Czy moge byc sponsorowana na Zielona Karte przez pracodawce jesli jestem w USA nielegalnie?  

Nie

niewiem jak to jest ale ja slyszalem ze mozna cos z tym zrobic, jest jakas szansa na legalizacje statusu jesli jestem nielegalnie :roll:

karina kiedy i gdzie skoczymy na kawke :) 8) 8) zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info z www.prawoemigracyjneusa.com

 

      Pytania i odpowiedzi

5. Czy moge byc sponsorowana na Zielona Karte przez pracodawce jesli jestem w USA nielegalnie?  

Nie

niewiem jak to jest ale ja slyszalem ze mozna cos z tym zrobic, jest jakas szansa na legalizacje statusu jesli jestem nielegalnie :roll:

karina kiedy i gdzie skoczymy na kawke :) 8) 8) zapraszam

"Mozna cos z tym zrobic" jesli ma sie ochrone paragrafu 245(i). Jesli ktos tego nie ma - to niestety nawet gdyby przeszed przez Departament Pracy to nie moze zlozyc dokumentow ani o Pozolenie na Prace ani o Zielona Karte. Dopuszczlna ilosc dni nielegalnego pobytu to max. 180 do momentu zlozenia dokumentow do USCIS.

Czyli krotko mowiac jesli nie zmienia sie przepisy to nawet gdybys mial nie wiem jakiego prawnika to i tak nie przeskoczysz urzedu imigracyjnego. Zlozenie wniosku jesli jest sie nielegalnie nie tylko nie pomoze Ci w niczym, ale wrecz zaszkodzi: w wiekszosci przypadkow sprawa zostaje denied, a ty dostajesz wezwanie do immigration court w celu removal.

Reasumujac: jesli jestes nielegalnie to otwarcie sprawy o sponsorowanie przez prace jest ryzykiem, ze tak naprawde nigdy nie skorzystasz z tego sponsorowania. Jesli nie zmienia sie przepisy to nie bedziesz w stanie dokonczyc tegoz sponsorowania. Wiele, a nawet bardzo wiele osob, ktore przeszly juz Departament Pracy a sprawy mieli zalozone w 2002, 2003 roku, niestety bezskutecznie czeka na zmiane przepisow, ale za to bardzo skutecznie adwokaci i wszelkie agencje wyciagneli od nich po kilkanascie tysiecy dolarow.

Zeby mnie ktos zle nie zrozumial - ja nie mowie zeby takich spraw nie zaczynac, bo zawsze jest szansa na zmiane przepisow, ale mowie aby nie placic prawnikowi za calosc sprawy kiedy tak naprawde nie wiadomo czy z tej sprawy kiedykolwiek bedzie mozliwosc skorzystania. A kiedy zmienia sie przepisy i czy w ogole sie zmienia to wielki znak zapytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedzie wiecej osob zainteresowanych powyzszym tematem to za dobra kawe rozwine ten temat :)

karino, ja Ci postawie nawet dwie kawy i ciastko (obwiouzli fat free, sugar free, low carb, trans fat 0, sodium free) jezeli moglabys rozwinac jescze temat:

-zamiana h2b na turystyczna- jest podobno taka mozliwosc po zakonczeniu kontraktu

-zamiana turystycznej na f1 (potem)

albo gdybys mogla mnie skierowac do strony gdzie to jest jasno powiedziane

wlkie dzieki

(to nie lenistwo, to totalny brak czasu mnie sklania do zadania tego pytania. nawet nie czuje jak rymuje; ) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedzie wiecej osob zainteresowanych powyzszym tematem to za dobra kawe rozwine ten temat :)

karino, ja Ci postawie nawet dwie kawy i ciastko (obwiouzli fat free, sugar free, low carb, trans fat 0, sodium free) jezeli moglabys rozwinac jescze temat:

-zamiana h2b na turystyczna- jest podobno taka mozliwosc po zakonczeniu kontraktu

TAKA MOZLIWOSC JEST - CHOC PRZYZNAM, ZE NIE JEST TO SZCZEGOLNIE LATWE W WYKONANIU

-zamiana turystycznej na f1 (potem)

TU BEDA 'SCHODY DO NIEBA' - INACZEJ MOWIAC MOZE BYC BARDZO CIEZKO I RADZE KIEROWAC SIE NA UCZELNIE TYPU UNIVERSITY, BO COLLEGE MOZE BYC ZA MALO WIARYGODNY - BYLO ZA DUZO ZMIAN STATUSU

albo gdybys mogla mnie skierowac do strony gdzie to jest jasno powiedziane

NIGDZIE NIE BEDZIE TEGO OPISANE, BO TO JEST JUZ KONKRETNY PRZYPADEK PRAWNY WYMAGAJACY W RAZIE PROBLEMOW PORADY PRAWNEJ A NIE CYTOWANIA PRZEPISOW. NIE MA ZADNEGO PRZEPISU MOWIACEGO, ZE TAKA KONKRETNIE SYTUACJA BEDZIE ZALATWIONA POZYTYWNIE JESLI SPELNISZ TAKIE A TAKIE WARUNKI.

wlkie dzieki

(to nie lenistwo, to totalny brak czasu mnie sklania do zadania tego pytania. nawet nie czuje jak rymuje; ) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...