Skocz do zawartości

Pielęgniarstwo w USA


wiatr

Rekomendowane odpowiedzi

Jackie, nie ma jakichs jednolitych regul, co do wymagan wobec kandydatow. W moim collegu studia pielegniarskie sa dosc selektywne wymagali zarowno ACT jak i NET (Nursing Entrance Exam). Poza tym trzeba bylo miec kurs z Biologii na poziomie collegu, albo A&P 1. Nie wymagali ode mnie egzaminu jezykowego, bo mam skonczone studia z angielskiego. Na szczescie przepisali mi wcale sporo kredytow z poprzednich studiow, ale ja mialam ich duzo i bardzo roznorodnych (bo studiowalam historie sztuki, psychologie i anglistyke). Co do kredytow z Twoich poprzednich studiow, to nigdy nie wiadomo, co sie moze przydac. Np posiadanie przynajmniej BA zwalnia u nas z egzaminu ACT. Jest wiele szkol, ktore nie wymagaja tego egzaminu, wystarczy dyplom ukonczenia szkoly sredniej (ktory tez mi uznano). Moza popros kogos w Polsce o odebranie twojego swiadectwa maturalnego, po co masz zdawac GED. Kazda szkola ma inne wymagania, jesli idzie o kandydatow. Na pewno sa to popularne studia dla takich jak my, zmieniajach zawod w wieku postudenckim, bo w dwa lata mozesz miec associate degree i RN.

A&P: musisz najpierw zrobic czesc 1 a dopiero potem 2, nie da sie jednoczesnie. To jest podstawowy kurs, ktory wiele osob bierze jako prerequisite, ale mozesz tez robic go, jak zaczniesz kursy pielegniarskie.

Composition jak mowi cavscout, trzeba pisac eseje.

General Psychology to typowy kurs psychologii ogolnej, tez mozna robic jako prerequisite.

Co do matematyki, to na egzaminie NET jest kilkadziesiat zadan, ktore sprawdzaja umiejetnosci konieczne pozniej przy dozowaniu lekow. Na zajeciach wymagana jest 100% poprawnosc, ale to jest oczywiste. Dla osoby jak Ty czy ja, przyzwyczajonej to liczenia "na piechote" nie powinno to sprawiac problemu.

Jak masz jakies pytania to chetnie odpowiem. Jestem teraz rzadziej na forum, bo duzo zajec, ale na pewno napisze.

Cavscout ma racje, lepiej studiowac na RN. U nas w collegu sa oferty dla swiezo upieczonych absolwentow po $25-35/godz. Doswiadczona LPN tez moze zarobic $20, ale nie od razu (moja szwgierka jest LPN i ma 20 lat doswidczenia i zarabia $25/godz)

Podejrzewam, ze w waszym collegu program zaczyna sie od semestru jesiennego, jak u nas. Mozesz zapisac sie na semestr wiosenny i zrobic sobie np A&P 1 (to Ci zalatwi wymagania co do Science) i np Psychologie.

Moze warto pomyslec o wziecie transkryptu z uczelni i przeliczeniu go na kredyty, gdybys chciala zrobic bachelor lub master. Jesli bedziesz potrzebowac, to opisze Ci szczegoly tego procesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dzięki moi drodzy że się wam chciało tak obszernie odpisywać :) Chyba będzie najlepiej jak pójdę do college i wypytam szczegółowo. Na kurs wiosenny się nie załapię, bo podania trzeba składać do 28 września, a ja dopiero co ze szpitala z synkiem wyszłam i nie miałam czasu nic pozałatwiać. Zapytam czy warto brać transkrypt z uczelni, choć szczerze mówiąc wątpię - nie sądzę by przydały mi się zaliczenia z wystawiennictwa, projektowania wnętrz, historii architektury czy geometrii wykreślnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejzalem ta strone i na Twoim miejscu bym szedl na Registered Nurse program.  Ten ktory podalas to jest practical nurse.  Z tego co widac to kredyty z tego kursu mozesz potem uzyc zeby zdobyc dyplom associate i registered nurse.

Wright College nie oferuje kursu Registered Nurse. Ale po chcę później postarać się o transfer na Rush University, o ile wydolę finansowo - koszt jest spory :)

http://www.rushu.rush.edu/registrar/tuition.html

Czyli po kursie Practical Nurse mogę przenieśc się na inny uniwersytet po to by zrobić RN? Interesuje mnie ten kurs: http://www.rushu.rush.edu/nursing/pos/bsn_nursing.html

Ma on siedem kwartałów. Rozumiem że w Wright College, jesli skończę kurs Practical Nurse to mogę od razu wskoczyć na czwarty kwartał w Rush University? (lub w innej szkole - Rush jest drogi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejzalem ta strone i na Twoim miejscu bym szedl na Registered Nurse program.  Ten ktory podalas to jest practical nurse.  Z tego co widac to kredyty z tego kursu mozesz potem uzyc zeby zdobyc dyplom associate i registered nurse.

Wright College nie oferuje kursu Registered Nurse. Ale po chcę później postarać się o transfer na Rush University, o ile wydolę finansowo - koszt jest spory :)

http://www.rushu.rush.edu/registrar/tuition.html

Czyli po kursie Practical Nurse mogę przenieśc się na inny uniwersytet po to by zrobić RN? Interesuje mnie ten kurs: http://www.rushu.rush.edu/nursing/pos/bsn_nursing.html

Ma on siedem kwartałów. Rozumiem że w Wright College, jesli skończę kurs Practical Nurse to mogę od razu wskoczyć na czwarty kwartał w Rush University? (lub w innej szkole - Rush jest drogi).

Na drugie pytanie, nie. Ten program w Rush ma 99 kredytow plus kursy wymagane przed przyjeciem do programu, wiec wyjdzie razem okolo 130 kredytow, czyli razem 3 lata. Program w Wright to 27 kredytow plus te wymagane kredyty przed pryjeciem, czyli cos okolo 40 kredytow. Najpierw upewnij sie, ze Rush zaakceptuje transfer kredytow z Wright. No i pytanie, czy Rush to stanowy college, czy publiczny. Jezeli nie publiczny to postaraj sie znalesc szkole ktora jest publiczna, wtedy koszty beda nizsze. Takze byc moze uda Ci sie dostac tuition aid co pomoze w oplatacg. Na koniec jak wezmiesz student loans, duzo firm splaci Twoja pozyczke jak do nich pojdziesz pracowac. Na koniec zawsze zostaje Armia, splaca pozyczki i zrobia z Ciebie Pania Porucznik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugie pytanie, nie.  Ten program w Rush ma 99 kredytow plus kursy wymagane przed przyjeciem do programu, wiec wyjdzie razem okolo 130 kredytow, czyli razem 3 lata.  Program w Wright to 27 kredytow plus te wymagane kredyty przed pryjeciem, czyli cos okolo 40 kredytow.

Niedobrze. Tz. że zaliczą mi w najlepszym wypadku tylko rok, zostaną dwa lata. Ech... teraz zaczną sie myślenice skąd wziąć pieniądze. Chyba że faktycznie poszukam czegoś tańszego.

Najpierw upewnij sie, ze Rush zaakceptuje transfer kredytow z Wright.

Akceptuje, sprawdzałam.

Na koniec zawsze zostaje Armia, splaca pozyczki i zrobia z Ciebie Pania Porucznik :)

Myślałam już o tym ale mam 37 lata, więc młódką już nie jestem :) Chyba że armii nie robi to różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczelam Pre-Nursing na Borough of Manhattan Community College w Nowym Jorku. Musialam im pokazac moje przetlumaczone swiadectwo maturalne oraz zdac ACT(Essay&Reading oraz Matma). ACT sprawdza tylko czy znasz podstawy. Jak ich nie masz, to po prostu wysylaja Cie na remedial classes. Kierunek nazywa sie Pre-Nursing dlatego, ze aby zostac przyjetym na Clinical Nursing na tym collegu, nalezy zaliczyc tzw. prerequisites, ktorymi sa Eng, Bio, Psy i Mat(i trzeba zdobyc dobre oceny). Dobra srednia determinuje o zostaniu przyjetym na Clinical Nursing. Po zdobyciu ok. 65 kredytow, dostaje sie associate degree i mozna zdawac ten egzamin, by dostac licencje i wtedy dostaje sie tytul RN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam czy warto brać transkrypt z uczelni, choć szczerze mówiąc wątpię - nie sądzę by przydały mi się zaliczenia z wystawiennictwa, projektowania wnętrz, historii architektury czy geometrii wykreślnej :)

Widze, ze kilka dziewczyn zdecydowalo sie na pielegniarstwo. Przyznam, ze ja tez jakis czas temu podjelam decyzje, ze w tym kierunku tutaj sie wyksztalce.

Ja Jackie nie biore transkryptu poniewaz jako studentak Akademii Muzycznej mialam same muzyczne przedmioty wiec watpie, zeby cos z tego przeliczyli :)

Co tez tutaj mi sie podoba to po zrobieniu RN moza jeszcze pozniej zrobic specjalizacje. No ale do tego dluuga droga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...