Skocz do zawartości

potrzebuje porady - chodzi o pieniadze :)


Azja

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim !!!

Mam do was pytanie, potrzebuje porady, jestem w tej chwili w USA jako tzw. wieczny turysta, nielegalnie pracuje i zbieram pieniadze na jakis start w Polsce. Nie wiem w jaki sposob przesylac do Polski zarobione pieniadze, moze wy mi cos podpowiecie jaki sposob jest najlepszy. W obecnej chwili pieniadze przesylam na konto brata w NBP. Czy orientujecie sie cos w sprawach podatku od tych pieniedzy czy brat nie bedzie musial odprowadzic podatku, czy urzad podatkowy nie doczepi sie do niego o zrodlo tych pieniedzy. Dziekuje za ewentualne odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim !!!

Mam do was pytanie, potrzebuje porady, jestem w tej chwili w USA jako tzw. wieczny turysta, nielegalnie pracuje i zbieram pieniadze na jakis start w Polsce. Nie wiem w jaki sposob przesylac do Polski zarobione pieniadze, moze wy mi cos podpowiecie jaki sposob jest najlepszy. W obecnej chwili pieniadze przesylam na konto brata w  NBP. Czy orientujecie sie cos w sprawach podatku od tych pieniedzy czy brat nie bedzie musial odprowadzic podatku, czy urzad podatkowy nie doczepi sie do niego o zrodlo tych pieniedzy. Dziekuje za ewentualne odpowiedzi. Pozdrawiam

Jak wysylasz wiecej niz 15 tys Euro lub rownowartosc w innej walucie, to dane trafiaja do roznych instytucji, moze skarbowka tez sie doczepic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej jest wyslac pieniadze przez WesternUnion.Brat moze je odebrac w ten sam dzien.W Stanach WesternUnion jest na kazdym kroku m.in. w punktach Mony Order ,check cash.W Polsce  brat moze odebrac pieniadze w PKO SA

I zaplacic bardzo duzo dla Western Union, ktorzy wcale nie sa tani.

Najlepiej to zaloz dodatkowe konto bankowe z bezplatnymi wyplatami zagranicznymi, wyslij karte do brata, po otrzymaniu karty podaj mu PIN i przelej kase i niech codziennie wyplaca kase i wplaca ci na polskie konto. Nikt nie doczepi sie, bo nie ma jak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...