Skocz do zawartości

Studia w usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jestem nowym uzytkownikiem, Mam pare pytan odnosnie studiow w USA. Czy egzamin GED cos daje ? Jakie uczelnie go honoruja ? Jesli nie mam skonczonej szkoly sredniej w Polsce, do jakiej szkoly powiniem isc w USA ? Z gory dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem nowym uzytkownikiem, Mam pare pytan odnosnie studiow  w USA. Czy egzamin GED cos daje ? Jakie uczelnie go honoruja ? Jesli nie mam skonczonej szkoly sredniej w Polsce, do jakiej szkoly powiniem isc w USA ? Z gory dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

GED daje, ale na studia potrzebne sa tez egzaminy act/sat/satII, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...You may still be required to take additional tests, such as the ACT or the SAT, to qualify for admittance. In addition, the college or university of your choice may ask you to undergo further counseling and testing as part of the admissions process..."

GED wystarczy tylko czesc uczelnii bedzie wymagac jeszcze napisania ACT, SAT...

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli GED nie wystarczy ? Musze isc do High School ?

Po skonczeniu HS tez dostaniesz tylko dyplom ukonczenia HS (czyli to samo co GED). A dodatkowe egzaminy sa wymagane przez uczelnie, SAT, SATII, ACT sa zdawane poza HS i moze do nich podejsc kazdy, jak tylko ma ochote, oczywiscie po zaplaceniu za nie, bo nie sa darmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie musialam zadnych testow oprocz TOEFLA zdawac zeby studiowac full-time. Jako au pair nagromadzilam z collegu jakies 12 kredytow i o ile dobrze pamietam, tyle trzeba bylo miec zeby zakfalikowac sie jako transfer student i dzieki temu nie musialam zadnych testow zdawac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...