Skocz do zawartości

Praca w USA osoby niepelnoletniej


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Nie wiem jak jest w innych stanach i jak jest obecnie, ale 20 lat temu w stanie New Jersey do pracy na etat wolno było zatrudniać osobę powyżej 16 roku życia. Ja, jako że miałam 15 lat, pracowałam w pewnej firmie part-time jako tzw. gopher, czyli przynieś-zanieś-pozamiataj przez 2-3 godziny dziennie w czasie wakacji.

Z tego co wiem to w USA jak masz skończone 18 lat to jesteś pełnoletni i możesz szukać pracy jaka tylko Ci się zamarzy. Są pewne wyjątki, z tego co wiem póki nie skończysz 21 lat nie mozna pracować przy niczym co ma związek z alkoholem (np. jako barman). Ekspedienci w sklepie którzy nie mają skończonych 21 lat o przepuszczenie alkoholu przez czytnik muszą prosić innego ekspedienta. Przynajmniej tak jest obecnie w Illinois, nie wiem czy każdy stan ma inne przepisy "alkoholowe".

Zdefiniuj "dobre ubezpieczenie zdrowotne". Co ma obejmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrre firmy oferują dobre ubezpieczenia by mieć czym przyciągnąć pracowników - dobre ubezpieczenie może być powodem dla którego ktoś np. pracuje za mniejsze pieniądze (znam osobiście taki przypadek). Dlatego szukając pracy pytaj nie tylko o pensję, ale i o bonusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...