Jump to content

Praca w USA osoby niepelnoletniej


Recommended Posts

Witam

Mam kilka pytan odnosnie pracy w USA.

Gdzie moze pracowac osoba, ktora nie ukonczyla 21 lat, ale posiada zielona karte i ma social security ?

Jakiej pracy szukac jesli potrzebuje dobrego ubezpieczenia zdrowotnego ?

Oczywiscie.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Nie wiem jak jest w innych stanach i jak jest obecnie, ale 20 lat temu w stanie New Jersey do pracy na etat wolno było zatrudniać osobę powyżej 16 roku życia. Ja, jako że miałam 15 lat, pracowałam w pewnej firmie part-time jako tzw. gopher, czyli przynieś-zanieś-pozamiataj przez 2-3 godziny dziennie w czasie wakacji.

Z tego co wiem to w USA jak masz skończone 18 lat to jesteś pełnoletni i możesz szukać pracy jaka tylko Ci się zamarzy. Są pewne wyjątki, z tego co wiem póki nie skończysz 21 lat nie mozna pracować przy niczym co ma związek z alkoholem (np. jako barman). Ekspedienci w sklepie którzy nie mają skończonych 21 lat o przepuszczenie alkoholu przez czytnik muszą prosić innego ekspedienta. Przynajmniej tak jest obecnie w Illinois, nie wiem czy każdy stan ma inne przepisy "alkoholowe".

Zdefiniuj "dobre ubezpieczenie zdrowotne". Co ma obejmować?

Link to comment
Share on other sites

Dobrre firmy oferują dobre ubezpieczenia by mieć czym przyciągnąć pracowników - dobre ubezpieczenie może być powodem dla którego ktoś np. pracuje za mniejsze pieniądze (znam osobiście taki przypadek). Dlatego szukając pracy pytaj nie tylko o pensję, ale i o bonusy.

Link to comment
Share on other sites

Na kontraktoroce zalezy gdize cie zatrudnia czy do firmy czy idziesz normalnie do kogos kto wlasnie buduje dom napewno taki ktos cie nie ubezpieczy , najlepiej sie zatrudnic w porzdnej firmie budowlanej ( nie lubie slowa kontraktorka ) i napewno cie ubezpiecza !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...