Skocz do zawartości

Przekroczenie pobytu a slub w Polsce??


Slavia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam pytanie dotyczace zawarcia zwiazku malzenskiego z osoba o podwojnym obywatelstwie.W najblizszym czasie mam zamiar wyjsc za maz za obywatela tylko ze moj problem polega na tym ze bedac w USA przekroczylam pobyt o 3 miesiace i teraz nie wiem jesli wezme slub w Polsce to zakaz wjazdu bedzie mi darowany czy tez ambasada bedzie mi robila jakies problemy...?? a drugie pytanie to jakie nalezy zlozyc stosowne dokumenty zeby ubiegac sie o wize imigracyjna i jak dlugo bede musiala czekac na zalatwienie wszystkich formalnosci?? bardzo prosilabym o fachowa porade jezeli ktos wie cos wiecej na ten temat bede bardzo wdzieczna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wezmiecie slub w Polsce, to po otrzymaniu aktu malzenstwa, Twoj maz powinien zlozyc na Ciebie petycje w ambasadzie w Polsce. Wtedy cala procedura trwa duzo szybciej (ok.3 miesiecy) niz gdyby petycja zostala zlozona w usa.

Co do pytania czy otrzymasz wize imigracyjna czy nie, niestety nikt nie potrafi Ci odpowiedziec na takie pytanie. Zalezy na kogo trafisz, jeden urzednik daruje Ci te trzy miesiace, drugi nie.Klamac nie powinnas, bo napewno maja to zapisane w komputerze.

Trzy miesiace to nie duzo. Ale fakt jest faktem ze zlamalas ich prawo.

Oczywiscie zycze Ci aby wszystko dobrze sie ulozylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...