Skocz do zawartości

daty sie cofaja i cofaja i co dalej


grzes

Rekomendowane odpowiedzi

czesc jestem nowym natym forum tzn duzo czytlem wczesniej ale teraz postanowilem cos napisac. wkurza mnie to ostanio jestem sponsorowany przez moja mame obywatelke(petycja zostala zlozona na poczatku lipca 2001 roku) jakies miesiac temu rozpatrywane petycje byly z mieciaca marca czy kwietnia(nie instotne 2001 roku) nagle cofnela sie o rok do poczatku 2000 roku a teraz do roku 1998. kurcze co sie dzieje czekam juz tyle czasu a moja data zamiast sie zblizac to sie cholernie oddala a widmo green card strasznie sie oddala. czy ktos mi do cholery moze wytlumaczyc jak dalegko te daty sie beda posuwac i czy petycje ktore byly sprawdzane po 1998 roku bede jeszszcze raz sprawdzane czy porpstu przeskoczy do przodyu tak jak to mialo miejsce wstecz. prosze karine o pomoc bo widze ze jestes tu guru na tym forum moze ty cos wiesz na ten temat co sie dzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pytasz to odpowiem. Sprawa wyglada tak: kazda kategoria sponsorowania rodzinnego czy pracowniczego podlega okreslonej liczbie wiz imigracyjnch (czyli Green Card jak kto woli). Nie podlegaja tylko temu osoby, ktore sa sponsorowane jako: wspolmalzonek obywatela USA, dziecko obywatela USA do lat 21 oraz rodzice obywatela USA.

I teraz do sedna sprawy: jesli np. w twojej kategorii F-1 jest rozdzielane np. 20 tysiecy wiz na rok, a liczba petycji zlozonych jest np. w rok 1999 - 23 tysiace, w 2000- 45 tysiecy, w 2001 - 65 tysiecy itd. wtedy robi sie kolejka, bo nie moga wydac wiecej wiz (green card) niz maja przepisowo do wykorzystania. W zwiazku z sekcja 245(i) w roku 2000 oraz w 2001 w twojej kategorii (jak i kazdej innej zreszta tez) bylo zlozone tak wiele aplikacji, ze aby zatrzymac proces wydawania wiz (bo nie ma juz numerow wiz czyli zostaly wykorzystane te np. 20 tysiecy wiz na rok fiskalny 2006) musza cofnac daty. Od pazdziernika 2006 od nowa zacznie sie wydawanie wiz bo zacznie sie rok fiskalny 2007. Jednak poniewaz wiele osob juz w USA zlozylo dokumenty do USCIS (w wiekszosci sa to osoby podlegajace pod 245(i)), osoby te maja juz pozwolenia na prace i badz to czekaja na interview badz sa po interview ale nie maja green card z powodu wyczerpania sie limitu na ten rok, wiec zapewne musza jeszcze 'przetrzymac' date wsteczna przez jakis czas aby nowe osoby nie ubiegaly sie o green card ani o wizy imigracyjne. Nie rozpatruje sie petycji raz jeszcze. Po prostu wstrzymuje sie date aby nowe osoby nie mogly ubiegc sie o Green Card. I potem przeskoczy sie z nowu do przodu kiedy ruszy pula z nowymi wizami. Mam nadzieje, ze wytlumaczylam Ci zrozumiale na czym tak w skrocie to polega. Generalnie problem jest w tym, ze wiecej wplywa aplikacji niz moga wydac Green Card.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz ale chcialbym sie jeszcze upewnic czy dobrze zrozumialem. daty zaczely sie cofac w lipcu ze wzgledu na to ze limit 20 tys gc zostal wyczerpany na rok kalendarzowy 2006wiec cofneli aby nie wydawac w tym roku juz wiecej wiz wiec moze byc taka sytuacja ze daty poworca do tego roku ktory byl prezd tymi cofnieciami (a ja myslalem ze sponsoring przez obywatela usa jest szybszy a nie prawie 5 lat) nadmienie ze mialem ponad 21 lat jak mam obywatelstwo otrzymala no i jeszcze jedno pytanko w ramach tego tzn wiele ludzi ma ssn pozwolenie na prace i kiedy to sie zalatwia kiedy jest ten moment aby sie o to starac(obenie jestem na wizie studenckiej w usa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...