Skocz do zawartości

czy na wizie J1 mozna byc sponsorowanym na zielona karte?


Martunia

Rekomendowane odpowiedzi

hej

mam pyttanie

czy bedac na wizie J1( internshipie) mozna zostac zasponsorowany na zielona karte przez pracodawce po skonczeniu programu albo tuz przed jego wygasnieciem?

zauwazylam ze moj pracodawca praktykuje ubieganie sie o wize pracownicza, nie proponuje sponsorowania na zielona karte, zastanawiam sie dlaczego i czy nie uderzyc do niego odrazu z tym tematem?

czy jezeli pracodawca zacznie sie starac o zielona karte na przyklad miesiac przed wygasnieciem moje wizy to czy musze jechac do domu i tam czekac na otrzymanie zielonej karty czy normalnie moge byc w kraju i pracowac dla tego pracodawcy?

jak to wyglada? kazdy mowi co innego

slyszalam tez takie torie ze nie mozna byc sponsorowanym przez pracodawce na wizie J1, ze trzeba byc na pracowniczej wizie

prosze o fachowe wypowiedzi

dzieki serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to na J1 nie mozesz byc sponsorowana na GC, a jedynie na pracowniczej i to zdaje sie tylko na H1B, tak wiec postaraj sie aby sponsorowal cie od razu na h1B.

Aha, jak czekac w trakcie procesu sponsorowania na GC w USA to musisz caly czas utrzymywac tam legalny status - np. wiza pracownicza w twoim przypadku najlepsza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz byc sponsorowana na GC z J1, ale jak wyzej napisano aby siedziec caly czas w usa musisz utrzymywac status legalny. Na pracownicza GC (EB1,2,3) moze byc sponosrowana bez zadnej wizy, bezposrednio zPolski jak chcesz.

Dokladnie tak jak piszesz. Mozna byc z J, ale albo jestes w USA caly czas legalnie do momentu zlozenia dokumentow do USCIS - czyli okolo 4 lat na dzien dzisiejszy - (nie masz w tym czasie pozwolenia na prace chyba, ze masz wize pracownicza - bo kazdy mysli, ze jesli zacznie sponsorowanie to za 3 miesiace ma juz pozwolenie na prace, nic bardziej blednego) albo mozesz zaczac proces tutaj, a potem czekac w Polsce itd. Albo nawet zaczac proces z Polski - mozliwosci jest wiele, i kilka lat czekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dzieki za cenne wskazowki

podobno istnieje cos takiego jak sponsorowanie przez employment

wydaje mi sie ze sa sposoby aby byc sponsorowanym przez pracodawce, moc pracowac i nie musiec wracac do polski

bo z tego co wiem to jak pracodawca zaczyna sponsorowac to juz nie mozna z kraju wyjechac do momentu jak sie dostanie zielona karte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dzieki za cenne wskazowki

podobno istnieje cos takiego jak sponsorowanie przez employment

TO JEST WLASNIE TO CO CI OPISUJEMY.  

wydaje mi sie ze sa sposoby aby byc sponsorowanym przez pracodawce, moc pracowac i nie musiec wracac do polski

NIESTETY NIE WYDAJE CI SIE DOBRZE, A JAK CIE KTOS OSZUKUJE I OBIECUJE ZLOTE GORY TO DOBRZE SIE ZASTANOW ZANIM ZAPLACISZ. NIE MA MOZLIWOSCI ABY BYC SPONSOROWANYM I MIEC POZWOLENIE NA PRACE JUZ TERAZ A TYM BARDZIEJ PRACOWAC U PRACODAWCY NIELEGALNIE. MUSISZ BYC CALY CZAS LEGALNIE W USA, A JESLI MASZ POZWOLENIE NA PRACE TYPU NP. WIZE PRACOWNICZA (BO EAD NIE DOSTANIESZ CHYBA ZE PO ZROBIENIU A/BA/BS/MA ITD) - TO MOZESZ PRACOWAC. NIE MA MOZLIWOSCI ABY ZEBYS OD RAZU DOSTALA POZWOLENIE NA PRACE, BO JEST JEDNA ZASADA: POZWOLENIA NA PRACE NIE DAJE DEPARTMANT PRACY. DAJE IMMIGATION. NA ZLOZENIE DOKUMENTOW DO IMMIGRATION (CZYLI O GREEN CARD I-485) MUSISZ CZEKAC NA DZIEN DZISIEJSZY OKOLO 4 LAT. CZYLI 4 LATA MUSISZ BYC LEGALNIE I ZA 4 LATA MOZESZ DOSTAC POZWOLENIE NA PRACE.  

bo z tego co wiem to jak pracodawca zaczyna sponsorowac to juz nie mozna z kraju wyjechac do momentu jak sie dostanie zielona karte

O CZYM TY W OGOLE MOWISZ? KTO CI TAKICH GLUPOT NAOPOWIADAL?  TAKIE COS BYLO DLA OSOB, KTORE PODCHODZA POD 245(I), ALE TO BYLO 5 LAT TEMU. OD 5 LAT PRZEPISY SA INNE, WIEC KTOS KTO CI UDZIELI TAKICH 'FACHOWYCH' PORAD I INFORMACJI POWINIEN SIE JESZCZE SPORO NAUCZYC.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mona wyjezdzac z Usa dopiero jak sie zlozy 485, ale tez mozna dostac advance parol i wyjechac. Jak sie robi consular to nie ma wogole problemu z wyjazdami. Jak juz Ci napsialismy w kilku postach, zeby rozbic emplyment based GC ze stanow musisz miec caly czas status w usa, dlatego prawie kazdy robi to bedac na h1b albo L1b. Inaczej byloby trudno zachowac status przez tak dlugi okres czasu. Mozesz dostac pozwolenie na prace ale dopero jak zlozysz adjustment of status a do tego potrzebujesz poczekac pare lat. Generalnie teraz jak nie robisz EB1 albo EB2 ktore moga byc dosc szybkie (mozesz zalatwic GC do roku, tak mi sie wydaje dzisiaj), EB3, ktora jest najbardziej popularna zajnie Ci kupe, kupe lat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>MUSISZ CZEKAC NA DZIEN DZISIEJSZY OKOLO 4 LAT. CZYLI 4 LATA >>MUSISZ BYC LEGALNIE I ZA 4 LATA MOZESZ DOSTAC POZWOLENIE >>NA PRACE.

Karina, ale chyba tylko dla EB3, EB1 i EB2 so current dla Polski i poniewaz nowy labor mozna zalatwic do pol roku (z wystawianiem ogloszen i kompletowaniem papierow), I-140 w 2 tygodnie to caly proces mozna zamknac do roku, myle sie tutaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>MUSISZ CZEKAC NA DZIEN DZISIEJSZY OKOLO 4 LAT. CZYLI 4 LATA >>MUSISZ BYC LEGALNIE I ZA 4 LATA MOZESZ DOSTAC POZWOLENIE >>NA PRACE.  

Karina, ale chyba tylko dla EB3, EB1 i EB2 so current dla Polski i poniewaz nowy labor mozna zalatwic do pol roku (z wystawianiem ogloszen i kompletowaniem papierow), I-140 w 2 tygodnie to caly proces mozna zamknac do roku, myle sie tutaj?

Oczywiscie masz racje max321, ale ja nie zakladam, ze ona bedzie sie ubiegac o Green Card w kategorii noblisci badz nawet EB-2. Dlatego aby nie mieszac jej w glowie, nie wdawalam sie w szczegoly co i jak i dla kogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...