Skocz do zawartości

czy bez rodziny w kanadzie i pracy mozna miec szanse na wize


Martunia

Rekomendowane odpowiedzi

hej

czytam wasze posty i tylko tak sie zastanawiam

czy ja nie majaca zadnej rodziny w kanadzie i non arragement employment moge wogole myslec o tym aby starac sie o wize jako skilled worker?

zrobilam ten test i otrzymalam 64 punkty a powinno sie uzyskac bodajze 67 aby myslec dalej

wiem ze dodatkowe punkty dostalabym jakbym kogos tam miala ale coz nie mam i zastanawiam sie czy wogole jest sens myslec o tym?

mam skonczone studia, 8 lat doswiadczenia w pracy, super angielski( tak mi sie wydaje) ale jak widze to chyba nie wystarczy, prawda?

prosze podzielcie sie swoimi spostrzezeniami

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej... :)

Nie wiem jak te 64 Ci wyszło....wiek jak sądzę 21-49 (10), angielski (16) (podobno super), szkoła (25) (założenie:17 lat, Masters Degree), work experience (21)...Wychodzi 72.....Więc można spróbować....

Aplikacja, 550 $, i 2 lata czasu....I może się uda....

PS. A jak Ty policzyłaś?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zniechęca jak narazie wymóg przedstawienia wyniku egzaminu z języka... Egzaminy tylko w wybranych miastach (Warszawa??) - rozmawiałem ze znajomą która ostatnio do niego podchodziła to stwierdziła że na części "słuchanej" odtworzony został text czytany chyba przez osobę z poważną wadą wymowy ponieważ wszyscy na sali nie potrafili nic zrozumieć (dziewczyna biegle włada angielskim...) generalnie przyjechała załamana.

Bez przedstawienia wyników egzaminu na odpowiednim poziomie nie można liczyć na 16 punktów za język (generalnie bez przedstawienia wyników - nie można liczyć na żadne punkty za język).

Pamiętajcie że aby uznać nasz tytuł "master" koleżanka powinna przesłac dokumentację do jednej z instytucji ewaluacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

chyba rzeczywiscie zle policzylam

jednak nie zmienia to faktu ze naprawde nie mam nikogo w kanadzie i nie mam tam tez pracy wiec nie wiem czy po prostu warto sie starac o te wize i ile to moze trwac w moim przypadku?

jak mam ewentualnie szukac tego pracodawcy? przez monster?

podpowiedzcie cos

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martunia....

Starać się możesz....Szkoda, że nie masz tam nikogo...Ja mam tam rodzinę, a i tak spodziewam się kłopotów....

Odpowiedz sobie czy na pewno chcesz, czy zaryzykujesz te 550 $ i czy jak przyjdzie co do czego - pojedziesz w ciemno...?

Procedura to jakieś 2 lata....chociaż ludzi aplikujących na SW z Polski jest BARDZO mało...(no chyba, że ja już jestem ślepy i głuchy...Ale na forach maaaało wpisów, na zagranicznych też).

O pracodawcy nic nie podpowiem...bo nie wiem..:)

Pozdrawiam..:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki serdeczne za informacje

jednak nie bede sie starala o wize, mam marne szanse, bo przeciez z polski nie znajde sobie pracodawce w kanadzie

nie mam tez tam zadnych znajomych i rodziny i generalnie wyladowalabym na lotnisku to pewnie poszlabym do jakiegos hotelu bo nie wiedzialabym co ze soba zrobic

a nie ma sensu starac sie, wydac kase i nie dostac wizy

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martunia nie musisz miec pracodawcy aby dostac wize skilled worker,wazne ze przejdziesz przez punkty ..druga sprawa ze jak przylecisz to sa organizacje ktore pomagaja takim osobom jak Ty ,wazne co chcesz robic i gdzie przyjechac na teren Kanady,masz 10 Prowincji do wyboru :D

ps wazne tez abys miala jesli chodzi o program skilled worker (Federalny) 10 tys dol can .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...