Skocz do zawartości

Czy bycie rezydentem Irlandii daje mi prawo do...


judkanowa

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co, wszystko pieknie ladnie, ale ja juz etap mam za soba. Nie zrozumcie mnie zle, w trakcie studiow kelnerowanie czy inne tego typu prace byly dla mnie swietna zabawa, zdobywaniem nowego doswiadczenia. Ja jednak szukam mozliwosci wyjechania do USA zeby moc pracowac jako tlumacz - aktualnie tym sie zajmuje w Irlandii. Moge przy tym studiowac, nauki nigdy nie za duzo, ale dorywcze prace juz mnie nie interesuja. Ale dzieki ludziska, za odzew!!!

ps. ciagle licze na swiezy przyplyw tlenu w waszych umyslach i w efekcie - na genialny pomysl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Oj pracy dla tlumaczy nigddy nie zabraknie. I to nie tylko wtedy kiedy ludzie ich potrzebuja, bo jak nabroja to i do sadu i na policje tez trzeba z nimi jechac. ale nie w tym rzecz. sorki, ale ja nie pytam jakie jest zapotrzebowanie na ludzi z moim fachem. pytam o sposoby na dostanie sie do tego kraju legalnie i z pozwoleniem na legalna prace. Mimo to, dzieki! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzialem na stronie ambasady kanadyjskiej, to jej obywatele moga jechac do Usa bez wiz, ale zeby pracowac tam, to potrzebuja tak samo jak Polacy wiz pracowniczych.

BŁĄD - http://www.grasmick.com/nafta.htm

Znalazlem dokladniej; rzeczywiscie obywatele Kanady moga pracowac w Usa bez wiz typu H, ale sa pewne obostrzenia, m.in. max 1 rok (choc pisze ze nieograniczone mozliwosci przedluzenia), nie czytalem tez dokladniej czy jest mozliwosc zmiany pracodawcy itp. Natomiast nie jest to moim zdaniem alternatywa w stosunku do GC - tak jak wize typu H, tak i TN warto zamienic na GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak:szukam możliwosci rozwoju, ktorych w USA nie brakuje. szukam godnej pracy i godnego zycia. szukam spokoju i cudow natury - to wszystko daje mi USA. byc moze Kanada, ma do zaoferowania to samo? zyjesz tam, pracujesz? jakie sa realia? moze masz porownianie ze stanami?

dzieki Sly, i innym tez dziekuje :)

Judka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...