Skocz do zawartości

zmiana statusu z F-1 na E-2


galopujący słoń

Rekomendowane odpowiedzi

W praktyce trzeba miec business plan i pieniadze plus spelniac kilka warunkow (np. udokumentowanie zrodla tych pieniedzy itd.)

Teoretycznie mozesz sie ubiegac o zmiane statusu w USA, choc rzadko jest to praktykowane aby ktos ubiegal sie o zmiane z F-1 na E w USA.

Aha, absolutne minimum to $40,000 aby ubiegac sie o E-2. Nie moze byc inwestycji zamrozonej czyli np. akcje, papiery wartosciowe, konto w banku. Musi to byc inwestycja plynna i ruchoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O co chodzi z ta wiza e2? Mozna o to aplikowac jesli zamierza sie otworzyc biznes w USA?

Czy takim biznesem moze byc cleaning service, czy cos w tym stylu?

I czy latwo ta wize otrzymac? I jak dlugo trwa procedura wydania tej wizy od czasu aplikacji?

Czy ktos widzial, slyszal, wie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

wiza e2 byłaby chyba lekarstwem dla mnie, ino ze czytałem różne strony i na każdej co innego pisało, minimalna inwestycja to 25000-150000$, że trzeba mieć jakieś udokumentowane doświadczenie, że raz na rok trzeba opuścić usa, że łatwo uzyskać residency, inni twierdzą że badzo trudno bo to wiza nieimigracyjna, że trzeba udowodnić że nie jedzie sie na stałe, ale można przedłużać wize w nieskończoność...

czy dostaje wize e2 żeby móc tam zainwestować, lub musze jakoś wpierw zainwestować (wiza b1), a potem se moge o e2 wystąpić??

ma ktoś z tym doświadczenia??

jak załatwiać, na co zwracać uwage, jakie dokumenty potrzebne?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakimś innym forum wyczytałem, że wiza e2 dotyczy tylko osób zatródnionych w firmach w swoim kraju którzy jadą otwierać oddział firmy w usa, ta firma musi też wykazać handel z ojczystą firmą, czy jakoś tak.

może to ktoś potwierdzić?

ja juz prowadziłem działalność i musiałbym być psychicznie chory żeby ponownie ją w polsce otwierać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
na jakimś innym forum wyczytałem, że wiza e2 dotyczy tylko osób zatródnionych w firmach w swoim kraju którzy jadą otwierać oddział firmy w usa, ta firma musi też wykazać handel z ojczystą firmą, czy jakoś tak.

może to ktoś potwierdzić?

ja juz prowadziłem działalność i musiałbym być psychicznie chory żeby ponownie ją w polsce otwierać...

mowisz o innej wizie, mowisz o wizie L.

An L-1 visa is the appropriate visa classification for a qualified employee of an international company who is coming to the United States to establish a parent, branch, affiliate or subsidiary in the United States.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...