Skocz do zawartości

Uzywanie SSN na nielegalu


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

..ja mam jeszcze jedno pytanko odnosnie pracy na wizie turystycznej..

bylam w usa dwa razy na w&t, teraz przyjechalam na turystycznej i wykorzystalam swoj ssn zeby dostac "lepsza" prace (biuro podatkowe), moj pracodawca (polak-rzecz dzieje sie w nyc) powinien odprowadzac podatki na moje konto ss na poczet emerytury, tak? Teraz chcialabym zmienic status mojej wizy na studencki, w zwiazku tym mam pytanie: czy "rozpatrujacy" moj wniosek jest w stanie dotrzec do tych informacji (ze pracowalam na turystycznej czego dowodem sa pieniadze na koncie ss - co jest rownoznaczne ze zlamaniem prawa wizowego) i jakie sa konsekwencje jesli taka sprawa by wyplynela? na pewno nie przyznanie mi wizy studenckiej, ale czy jakas dodatkowa kara czeka mnie za to, typu zakaz wjazdu do usa?

bede wdzieczna za wszelkie informacje :lol:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Powiedz o tym tysiacom nielegalnych imigrantow pracujacych w USA, ze >>pracodawca, ktory nie pyta o SSN czy wize to oszust.

No to zacznij sluchac wiadomosci w radio i tv, zlwaszcza fox i uslyszysz dokladnie to. Zreszta pociuchu zaczynaja przyciskac nielegali, glownie chyba po tych marszach mecholi w maju, kiedy cala ameryka patrzyla na to i nie wierzyla. Tutaj na zachodzie juz zaczynaja plakac ze nie ma wystarczajacej liczby mecholi do pracy na farmach, bo ciezej sie dostac przez granice i coraz mniej ich tutaj przyjezdza. Pozatym cosraz ciezej dostac jakiekolwiek papiery na nielegalu i agencje takie jak INS/IRS/SSN powoli podpinane sa to jednej bazy danych wiec bedzie duzo latwiej sprawdzac kto jest legalnie a kto nie. Do tego jak zaczna nakladac wysokie kary na tych co zatrudniaja nielegali to sie ten caly interes skonczy. Pewnie nie dzisiaj i nie jutro, ale juz widac ze po cichu, bez szumu powoli jest coraz ciezej byc tutaj na nielegalu.

Chyba w przyszlym roku ma wyjsc nowe prawo jazdy w zycie, ktore bedzie jedno na stany i bedzie to twoja id card, ze wszystkimi twoimi danymi. Zeby ja dostac bedziesz musiala przejsc security check no a co z a tym idzie byc tutaj legalnie.. To prawko bedzie twoim glownym dowodem tozsamosci tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za budujace info :?

kwestia jest taka ze ja pracowalam u tego polaka tylko przez miesiac bo znalazlam lepsza prace u amerykanca ktory nie dosc ze nie robi problemow z papierami (dostaje wszystko gotowka) to jeszcze zaoferowal wize :lol:

ale czego chcialam sie od was dowiedziec to: jak dokladnie weryfikuja informacje przy przyznawaniu wiz studenckich (zwlaszcza ze cala procedura ma sie zajac szkola), czy sprawdzaja dokladnie kazdy ssn? i jesli odkryja kilka $ na moim koncie to od razu mnie deportuja?

..chce sie jak najwiecej dowiedziec bo jest szansa ze na moje konto ss jednak nie wplynely zadne pieniadze (sprawa jest troche skomplikowana, na moich czekach od polskiego pracodawcy widnial tylko podatek FICA i MedicC, reszta podatkow na zero, przy czym nie podpisywalam zadnych deklaracji podatkowych jako bym sie sama rozliczala) wiec jest szansa ze koles bral sobie kase do kieszeni

chce zaryzykowac i ubiegac sie o status studenta ale postanowilam mimo wszystko podpytac bardziej zorientowanych (czyt. was) zanim podejme ostateczna decyzje

czasu w sumie niewiele.. dzieki za kazde info

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w przyszlym roku ma wyjsc nowe prawo jazdy w zycie, ktore bedzie jedno na stany i bedzie to twoja id card, ze wszystkimi twoimi danymi. Zeby ja dostac bedziesz musiala przejsc security check no a co z a tym idzie byc tutaj legalnie.. To prawko bedzie twoim glownym dowodem tozsamosci tutaj.

Takie male sprostowanie. To co o czym piszesz to Real ID Act. To nie bedzie ID/prawko jedno na cale stany. Kazdy stan bedzie dalej wydawal wlasne prawka i ID cards ale beda one musialy spelniac wymogi Real ID Act. Takze stany jak nie chca to nie musza tych biometrycznych prawek/IDs wprowadzac. Ale zeby na przykald leciec samolotem trzeba bedzie miec wlasnie to biometryczne prawko/ID. Tak wiec jezeli stan tego nie wprowadzi to rezydent bedzie musial sie poslugiwac powiedzmy paszportem USA zeby dostac sie na samolot. W takich wypadkach wojskowi (ID sa juz biometryczne) czy ludzie na GC nie beda musieli sie martwic bo maja dokumenty spelniajace ten wymog, ale przecietny obywatel USA bedzie w problemie jak jego stan nie zdecyduje sie zeby wydawac dokumenty wg nowego standardu. Tak wiec lotniska i obiekty federalne do wejscia ktorych bedzie wymagany dokument biometryczny beda zamkniete dla ludzi bez tych dokumentow.

Tutaj pare info po angielsku

Ogolnie

After May 11, 2008, "a Federal agency may not accept, for any official purpose, a driver's license or identification card issued by a State to any person unless the State is meeting the requirements" specified in the Real ID Act. States remain free to also issue non-complying licenses and ID's, so long as these have a unique design and a clear statement that they cannot be accepted for any Federal identification purpose. The federal Transportation Security Administration is responsible for security check-in at airports, so bearers of non-compliant documents would no longer be able to travel on common carrier aircraft.

Co musi byc na nowej ID card

Data that must be included on the license or ID card

Each card must include, at a minimum:

The person's full legal name.

The person's date of birth.

The person's gender.

The person's driver's license or identification card number.

A digital photograph of the person's face.

The person's address of prin[beeep]l residence.

The person's signature.

Physical security features designed to prevent tampering, counterfeiting, or [beeep]lication of the document for fraudulent purposes.

A common machine-readable technology, with defined minimum data elements (the details of which are not spelled out, but left to the Secretary of Homeland Security, in consultation with the Secretary of Transportation and the States, to regulate).

Dokumenty wymagane do wyrobienia ID

Documentation required before issuing a license or ID card

Before a card can be issued, the applicant must provide the following documentation:

A photo ID, or a non-photo ID that includes full legal name and birthdate.

Documentation of birthdate.

Proof of Social Security Number or verification that the applicant isn't eligible for one.

Documentation showing name and prin[beeep]l residence address.

Documentation showing that the applicant is legally present in the US (in other words, is a US citizen or national, is an alien with permanent or temporary residence status or a valid visa, has applied for or been granted asylum, is a refugee, etc.).

The state must verify each of the above documents with the issuing agency. The only foreign document that may be accepted for any of the above items is an official passport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...