Skocz do zawartości

Swiadectwo o niekaralnosci


teleprofit

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na terenie USA na wizie turystycznej. Moja żona jest obywatelka USA i zamierzam tutaj składać dokumenty o zieloną kartę. Mam ze sobą odpis aktu małżeństwa i urodzenia. Czy potrzebuję świadectwo o niekaralności gdyż musiałbym po nie wracać do Polski i czekać miesiąc?? Czy wystarczy to co mam?

Dzięki za wyczerpującą odpowiedz

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafie Ci powiedziec czy jest potrzebne zaswiadczenie o niekaralnosci. Mam nadzieje ze ktos inny bedzie wiedzial i mial 100% pewnosc.

Ale moge Ci powiedziec ze na to zaswiadczenie np. w Warszawie czeka sie 10 minut, jezeli zalatwi sie to osobiscie.

Nie musisz wracac do Polski, mozesz kogos poprosic zeby za Ciebie wyslal zapytanie do KRK, oni przesla zaswiadczenie w ciagu 2 - 3 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz miec zaswiadczenia o nie karalnosci jezeli starasz sie o gc w usa oni sami to sprawdzaja.nie wymagaja takiego dokumentu abys ty je skladal.potrzebne jest ono jedynie wtedy jesli statrasz sie o gc w polsce w ambasadzie badz konsulacie

a co do samego dokumentu to ktos powyzej ma racje nie trzeba wracac do kraju wystarczy aby ktos za ciebie wypelnil wyslal listem poleconym i odp dostaniesz tez listem poleconym ja tak zalatwialam i dostalam od w ciagu 7 dni to znaczy przyslali odp do osoby w polsce a ta osoba mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...