Skocz do zawartości

Emigracja London - NYC


pitek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowy na tym forum wiec po krotce przestawie swoja sytuacje i nurtujace mnie pytania.

Interesuje mnie oczywiscie emigracja do NYC. Obecnie przebywam w Londynie, pracuje w angielskiej firmie w ksiegowosci. Mam 10 letnia wize turystyczna do USA i w czasie tegorocznych wakacji bylem w NYC.

Czy jadac na wizie turystycznej moge zapisac sie do szkoly jezykowej i zmienic status na wize studencka? Czy nabywam wtedy prawo do SSN?Jak wyglada procedura zmiany statusu i uzyskania SSN?

Mam polskiego mgr z ekonomii i podyplomowe studia informatyczne czy moge kontynuowac nauke na nowojorskim uniwersytecie zeby uzyskac amerykanskiego magistra? Jak wyglada procedura?

Czy bedac na wizie studenckiej istnieje mozliwosc leglanego prowadzenia dzialalnosci gospodarczej? Jakie sa wymogi dla prowadzenia dzialalnosci gospodarczej? Czy mozna leglanie wyrobic amerykanskie prawo jazdy?

Prosze o jakies ewentualne dodatkowe sugestie mogace pomoc mi w emigracji. Posiadam kilkuletnie doswiadczenie zawodowe z Polski i mam w miare dobra prace w Londynie i nie interesuje mnie nielegalne przebywanie na terenie USA. Dodam ze mam kuzynow ktorzy sa obywatelami USA.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emigracja do NYC hehe ale mnie rozbawiles tym tekstem ;):D:D

Zapraszam do lektruy forum .

A tak po czesci ci odpowiadajac mozesz sie zapisac do szkoly na wize turystycznej , mozesz zmienic swoj status na studencki co nie jest wiekszym problemem ale SSN nie dostaniesz :lol: Prawo jazdy wyrobisz ale bedzie wazne do okresu wygasniecia wizy , dzialanosci gospodarczej nie mozesz prowadzic zadnej . CO do to twojego magistra w USA to nie wiem , mozesz pojsc na Uniewerytet ale co tam robic to ja nie wiem .

No a tak wogole to radze ci zostac w UK. Tutaj bez GC lub obywatelstwa jestes nikim , mozesz oczywiscie pojechac na wize pracowanicza ale najpierw znajac sobie pracodawce .

Ogolnie jeszcze raz ci mowie jezeli masz dobra prace w Londku i masz jakos tam ulozone zycie to lepiej sie nie pchac do US jeszcze do NYC , Londyn tak na marginesie jest fajnieszy z wygladu od NYC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...