Skocz do zawartości

zielona karta a w&t...


zielona

Rekomendowane odpowiedzi

Wyslalam zgloszenie na zielona kartke;) no i mam w zwiazku z tym kolejne pytanie...Jak to wyglada jesli np wylosuja mnie ale ja bede w tym czasie siedziec w USA na W&T, a podalam swoj adres w Polsce.Mam zabierac manatki i "biegiem" wracac do kraju zeby odebrac GC???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslalam zgloszenie na zielona kartke;) no i mam w zwiazku z tym kolejne pytanie...Jak to wyglada jesli np wylosuja mnie ale ja bede w tym czasie siedziec w USA na W&T, a podalam swoj adres w Polsce.Mam zabierac manatki i "biegiem" wracac do kraju zeby odebrac GC???

1. Za bardzo teoretyzujesz jak na moj gust...:lol:

2. Powiadomienia faktycznie przychodza w czasie, gdy mozesz byc na W&T... Ale zakoduj sobie - GC odbierasz w USA, nie w Polsce, w kraju czeka Cie rozmowa z konsulem. Bedziesz natomiast musiala albo wrocic czym predzej w celu skompletowania, wypelnienia i wyslania dokumentow do Kentucky, albo prosic kogos, aby Ci przeslal je do Stanow. Dlatego proponuje we wniosku, w punkcie "In care of" wpisac kogos, kto moglby odebrac papiery z Kentucky zamiast Ciebie.

3. Powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj tez, ze jesli bedziesz w USA legalnie to mozsz przeniesc swoja sprawe z NVC ( Kentucky ) do USCIS - i wtedy wszystko bedziesz zalatwial juz tu, na miejscu w USA. Warunkiem jest abys to ty byl ta wylosowana osoba ( czyli np. mama wysylala zgloszenie, ty byles na zgloszeniu jako dziecko - wtedy nie mozesz sie ubiegac o Green Card w USA, ale jesi to ty wysylales samodzielnie zgloszenie - mozesz uregulowac swoj status w USA ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj tez, ze jesli bedziesz w USA legalnie to mozesz przeniesc swoja sprawe z NVC ( Kentucky ) do USCIS - i wtedy wszystko bedziesz zalatwial juz tu, na miejscu w USA. Warunkiem jest abys to ty byl ta wylosowana osoba ( czyli np. mama wysylala zgloszenie, ty byles na zgloszeniu jako dziecko - wtedy nie mozesz sie ubiegac o Green Card w USA, ale jesi to ty wysylales samodzielnie zgloszenie - mozesz uregulowac swoj status w USA ).

Oj, dziekuje Karino, to bardzo ciekawa informacja! Co prawda Zielona i tak bedzie raczej musiala wracac okolo pazdziernika/listopada do domu, ale czy to oznacza, ze bedac tam na H2B lub Internshipie (bez Sekcji 212e) na przyklad, nie trzeba wracac na rozmowe z konsulem do Polski, ale mozna wszystko zalatwic w Stanach? :shock:

Dziekuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe musisz wracac do Polski na rozmowe jesli przeniesiesz sprawe do USCIS - ale pamietaj, ze jesli masz wbite 2-year home residence requirement wtedy mozesz miec duzy problem - wczesniej bedzie ci potrzebny tzw. waiver a to nie jest latwe i nie jest tanie. Generalnie duzo latwiej bedzie ci zalegalizowac swoj pobyt z wizy F niz z wizy J - i pamietaj, ze tak konsul jak i oficer imigracyjny moze ci dmowiec wydania wizy imigracjnej ( w przypadku kiedy starasz sie o wszystko w Stanach nie wbije ci pieczatki do paszportu a tym samym nie dostaniesz approve na Green Card ). Powiem ci tak : znam przypadki kiedy wiele osob na wize J nie dostalo Green Card - wlasnie z losowania DV Lottery - a nie znam nikogo kto byl na wizie F i komu odmowiono Green Card juz w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wracac do Polski na rozmowe jesli przeniesiesz sprawe do USCIS - ale pamietaj, ze jesli masz wbite 2-year home residence requirement wtedy mozesz miec duzy problem - wczesniej bedzie ci potrzebny tzw. waiver a to nie jest latwe i nie jest tanie. Generalnie duzo latwiej bedzie ci zalegalizowac swoj pobyt z wizy F niz z wizy J - i pamietaj, ze tak konsul jak i oficer imigracyjny moze ci odmowic wydania wizy imigracyjnej ( w przypadku kiedy starasz sie o wszystko w Stanach nie wbije ci pieczatki do paszportu a tym samym nie dostaniesz approve na Green Card ). Powiem ci tak: znam przypadki kiedy wiele osob na wizie J nie dostalo Green Card - wlasnie z losowania DV Lottery - a nie znam nikogo kto byl na wizie F i komu odmowiono Green Card juz w USA.

Dziekuje, Karino, chodzilo mi oczywiscie o sytuacje, gdy nie podlegam Sekcji 212e...

Ale:

tak konsul jak i oficer imigracyjny moze ci odmowic wydania wizy imigracyjnej  (...) znam przypadki kiedy wiele osob na wizie J nie dostalo Green Card - wlasnie z losowania DV Lottery

wlasnie z powodu koniecznosci powrotu na 2 lata, czy z jeszcze innych? :shock:

Zielona , chodzi tu o sytuacje osob, wyjezdzajacych na Internship (wiec spij spokojnie) lub Au Pair, ktore maja wbita w paszport adnotacje, nakazujaca im powrot do Polski na 2 lata po ukonczeniu programu. Nie moga w takim wypadku uzyskac rowniez Zielonej Karty (chyba ze uda im sie odwolac od tego nakazu).

O samej Sekcji 212e bylo juz i na tym Forum wiele informacji, wiec poszukaj. Sekcja 212e uniemozliwia Ci otrzymanie wiz: H (jako "temporary worker" lub "trainee"), L (jako "intracompany transferee" - wiza L umozliwia miedzynarodowym firmom na sprowadzanie do USA swoich pracownikow z placowek mieszczacych sie za granica) oraz staranie sie o "immigrant visa" badz "permanent residence"... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze innych powodow- nie tylko Sekcji 212(e) - moga to byc np. sprawy karne, poslugiwanie sie falszywymi dokumentami ( np. prawo jazdy ) na terenie Stanow, i wiele wiele innych. I nalezy pamietac, ze tak konsul jak i oficer imigracyjny moga wlasciwie bez powodu uznac, ze dana osoba nie kwalifikuje sie do otrzymania pobytu stalego. ( oraz - co wazne - czesto ludzie zaczynaja zalawiac wszystko za pozno - i kiedy nawet kazdy dokument jest w porzadku, to ie ma dla nich wiz, bo limit zostal juz wyczerpany ).

Co do wizy L - wiza L jest wiza bardzo rzadko spotykana u Polakow - bo aby ja otrzymac trzeba pracowac w danej firmie przez dany okres czasu juz w Polsce, a firma ta musi miec filie w USA - tak ze szkoda nawet o tej wizie pisac. Czesto na wizie L przyjezdzaja Niemcy, Francuzi, ale Polacy - rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Karino to pociągnijmy ten temat dalej ja jestem zainteresowana co z osobami z internshipa ktore wylosowane zostana na DV Lotter i sa na terenie USA...nie mogę wrócić na rozmowę z usa do Polski albo cos w tym rodzaju..prosze jesli wiesz co trzeba zrobić opisz to jak mozesz zaczynam sie tez marwic bo wod maja jest losowanie a ja w lipcu moge wyleciec na internshipa i minać sie Green Crad jesli mnie wylosują...bo jesli nie to trudno moze w nastepnym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...