Skocz do zawartości

oczekiwanie na obywatelstwo


retus

Rekomendowane odpowiedzi

1.Posiadam zielona karte od ponad 10 lat jednka przeprowadzilam sie do Stanow nie cale 5 lat temu. W sierpniu 2007 roku minie 5 lat mojego stalego pobytu w US. Chcialabym sie starac o obywatelstwo. Slyszalam ze wystarczy byc 30 miesiecy w stanach zeby moc skladac podanie o obywatelstwo (co by oznaczalo ze moglabym juz skladac tak owe podanie), jednak kots rowniez mi mowil ze trezba byc co najmniej 6 miesiecy w roku przez 5 ostatnich lat zeby moc sie ubiegac o obywatelstwo (moj piaty rok minie w sierpniu). Czy ktos moglby wytlumaczyc mi na co tak naprawde powinnam zwracac uwage?

2.Czy bedac studentka (obywatelka USA) ktora nie ma dochodow moge sponsorowac meza na zielnona karte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na obywatelstwo mozesz skladac forme N-400 po 5 latach (minus 3 miesiace). jednak w USA musisz byc nieprzerwanie zachowujac ciaglosc pobytu, czyli wiekszosc czasu z 5 lat(ponad polowe) i nie mozesz przebywac poza granicami wiecej niz 6 m-cy bo wtedy czas ten czas rezydowania "wykasuje sie", straci ciaglosc.

Ponadto nie mozesz kogos sponsorowac gdy nie masz wystarczajacych dochodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bedziesz obywatelka to mozesz sponsorowac meza ale poniewaz nie masz dochodow to potrzebujesz wspolsponsora.

Ja mialam taka sytuacje poniewaz moj maz mieszkal w Polsce i nie mial dochodow w Stanach, byl moim sponsorem a brat wspolsponsorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...