Skocz do zawartości

poród w usa


dariusz

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

Chciałąbym prosić o poradę i wskazówki. Jesteśmy w stanach od kilku miesięcy czyli ja mój mąż i syn, posiadamy zieloną kartę. Jestem teraz z dugim dzieckiem w ciązy i chce urodzić w stanach . Nie mam zielonego pojęcia jak tutaj jest z opieką medyczną kobiet podczas, w trakcie i po porodzie, najbardziej interesuje mnie jakies ubezpieczenie, jak jest tutaj z badaniami ogolnymi gdzie najlepiej rodzic aby wszystko bylo ok i bez dodatkowych kosztow i jak jest w samym szpitalu i później . Mamą zostanę dopiero za 8 miesiecy więc piszcie każda wiadomość bedzie cenna dla mnie DZIEKUJĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem studentka IV roku i dwa lata temu po raz pierwszy pojechalam do USA na program Work and Travel i wtedy poznalam mojego obecnego chłopaka. Bardzo sie kochamy. On nie urodzil sie w Stanach, ale mieszka tam od 2 roku zycia. Niestety jego mama zaniedbala sprawy jego zielonej karty i posiada on ja zaledwie od trzech lat. Niedawno bylam w USA na wizie turystycznej na miesiac w odwiedzinach. Po powrocie do Polski okazalo sie,ze jestem w ciazy. Nie wiem co teraz zrobic. Nie moge teraz jechac znowu na Work and Travel jak zamierzalam, bo bedzie juz widac brzuch w wakacje. Czy ktos wie czy lepiej bedzie jak wezmiemy slub w Polsce zanim on otrzyma obywatelstwo za jakies 2-3 lata czy lepiej poczekac te kilka lat i skladac podanie o wize narzeczenska dla mnie i dla dziecka? Bede bardzo wdzieczna za jakiekolwiek rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wiec temat dotyczyl porodu w usa... wiec troche nie w temacie ale.... moja rada... porozmawiaj ze swoim chlopakiem mimo wszystko potrwa to pare dobrych lat zanim zalegalizujesz swoj pobyt w usa byc moze nawet kilka lat zanim tu przyjedziesz... ale porozmaiaj z nim niech najlepiej poradzi sie prawnika od spraw emigracyjnych on najlepiej doradzi co robic to nie jest jakas mala sprawa ae powazne zyciowe wyzwanie wiec naprawde zaufaj komus kto sie zna na prawie i moze znajdzie dla was jakies rozwiazanie.... pozdrawiam, gratuluje i zycze powodzenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem,ze moj post nie pasuje do tematu, prosze o wybaczenie :) ja ciagle gzies cos czytam w necie, ale pomyslalam, ze najlepiej sie poradzic ludzi, ktorzy mieli do czynienia z Immigration w praktyce. Nie wiem tak naprawde czy wszystkie te oficjalne przepisy sa zgodne z rzeczywistoscia, bo ciagle slysze jak ludzie kombinuja i im sie udaje :? szczerze mowiac ja chyba nie jestem z tych co potrafia kombinowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...