Skocz do zawartości

Minimalny wiek i wyjazd...


valrus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na wakacje wyjezdzam do USA na miesiac na nauke jezyka... tylko jest pewien problem... jaki jest minimalny wiek zeby moc samemu bez problemow leciec? Jak bede lecial bede mial 15 lat... czy nikt nie bedzie z tym robil problemow?

Znajomy rodzicow ktory mieszka w USA ma znalezc mi dobra rodzine, ale trzeba by jeszcze kupic jakis kurs angielskiego... duzo jest szkol na florydzie? bedzie to prawdopodobnie miejscowosc Boca Raton

I o jaka wize sie starac? Turystyczna?

Oczywiscie dostane tez zaproszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie ma minimalnego wieku. Ambasada moze nieco sie zdziwic ze sam chcesz jechac ale mysle ze raczej nie jest to powod do odmowy wizy.

Jesli chodzi o wize to mozesz sie starac o turystyczna albo o studencka F1. F1 mozna zalatwic poprzez rozne szkoly w usa. Niech twoj znajomy sie popyta w okolicy.

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj tylko, ze:

"Obowiązkowo na rozmowe z konsulem muszą stawia sie obydwoje rodzice dzieci do 16 roku ?ycia, przedstawiając swoje dowody odobiste, paszporty oraz odpis zupe3ny aktu urodzenia dziecka. Jeśli prawa rodzicielskie przys3ugują tylko jednemu z rodziców lub innym opiekunom, nale?y przedstawia odpowiednie dokumenty z sądu. Jeśli jedno z rodziców nie ?yje, nale?y przedstawia akt zgonu." 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz :(

Troche nie dobrze ze musza sie stawiac oboje rodzice :/

Do Warszawy to mam troche szmat drogi [mieszkam blisko granicy z niemcami]

Nasunelo mi sie jeszcze jedno pytanko... z kim wlasciwie bedzie przeprowadzona rozmowa? Ze mna czy z rodzicami.... chodzi o to ze moi rodzice nie znaja praktycznie angielskiego [ja znam na co najmniej upper-intermediete]....

I jak myslice kiedy nalezalo by sie ubiegac o wize? Tak zeby bez nervoov :] zdazyc... styczen? luty? etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz :(

Troche nie dobrze ze musza sie stawiac oboje rodzice :/

Do Warszawy to mam troche szmat drogi [mieszkam blisko granicy z niemcami]

Nasunelo mi sie jeszcze jedno pytanko... z kim wlasciwie bedzie przeprowadzona rozmowa? Ze mna czy z rodzicami.... chodzi o to ze moi rodzice nie znaja praktycznie angielskiego [ja znam na co najmniej upper-intermediete]....

I jak myslice kiedy nalezalo by sie ubiegac o wize? Tak zeby bez nervoov :] zdazyc...  styczen? luty? etc...

Nie musicie rozmawiac po angielsku...

:P

Mozesz troche pozniej, mysle, ze ja bym probowal np. w kwietniu, ale nie ma chyba regul.

Powodzenia!

DAWID

P.S. Gdzie mieszkasz? Pamietaj, ze osoby, zameldowane w wojewodztwach: Dolnośląskim, Ma3opolskim, Opolskim, Podkarpackim, Śląskim powinny ubiegaa sie o wize w Konsulacie Generalnym USA w Krakowie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...