Skocz do zawartości

ITIN - NYC


Rekomendowane odpowiedzi

Czy posiadajac numer ITIN bedac na wizie turystycznej badz studenckiej mozna odliczac koszta uzyskania przychodu?Czyli prowadzac dzialalnosc gospodarcza badz bedac self employed rozliczajac sie z podatku mozna odliczac np. zakup samochodu, benzyny, ubezpieczenia samochodu?

Czy posiadajac numer ITIN bez SSN mozna ubiegac sie o Food Stamps badz mieszkanie komunalne?

Jak wyglada procedura wystapienia o numer ITIN, jaka jest stawka procentowa w NYC, czy istnieje kwota wolna od podatku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadajac numer ITIN bedac na wizie turystycznej badz studenckiej mozna odliczac koszta uzyskania przychodu?Czyli prowadzac dzialalnosc gospodarcza badz bedac self employed rozliczajac sie z podatku mozna odliczac np. zakup samochodu, benzyny, ubezpieczenia samochodu?

Czy posiadajac numer ITIN bez SSN mozna ubiegac sie o Food Stamps badz mieszkanie komunalne?

Jak wyglada procedura wystapienia o numer ITIN, jaka jest stawka procentowa w NYC, czy istnieje kwota wolna od podatku?

Nastepny kombinator :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kombinator, tylko probuje w miare mozliwosci zalegalizowac pobyt :)

probowalem zaciagnac sie do US Army bo mam oficerskie doswiadczenie wojskowe z Polski ale bez GC nie mozna wiec probuje inaczej, nie chce zyc jak nielegalny imigrant, czlowiek bez tozsamosci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kombinator, tylko probuje w miare mozliwosci zalegalizowac pobyt :)

probowalem zaciagnac sie do US Army bo mam oficerskie doswiadczenie wojskowe z Polski ale bez GC nie mozna wiec probuje inaczej, nie chce zyc jak nielegalny imigrant, czlowiek bez tozsamosci:)

No zeczywiscie, dlatego naleza Ci sie food stamps i Section 8 :roll: Mam nadzieje ze wiesz ze jako nielegalnemu te benefity nie naleza sie Tobie. A w przyszlosci. Zreszta dlaczego uczciwi podatnicy maja bulic na Ciebie czy innych nierobow (obojetnie czy emigrant czy rodowity Amerykanin). A co do wojska to nawet z GC bys nie zaczal wyzej niz szeregowy wiec Twoje doswiadczenie oficerskie nie ma znaczenia. Zreszta tutaj wiekszosc zeczy ktore sa obowiazkiem oficerskim w Polsce sa wukonywane przez podoficerow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadajac numer ITIN bedac na wizie turystycznej badz studenckiej mozna odliczac koszta uzyskania przychodu?Czyli prowadzac dzialalnosc gospodarcza badz bedac self employed rozliczajac sie z podatku mozna odliczac np. zakup samochodu, benzyny, ubezpieczenia samochodu?

Czy posiadajac numer ITIN bez SSN mozna ubiegac sie o Food Stamps badz mieszkanie komunalne?

Jak wyglada procedura wystapienia o numer ITIN, jaka jest stawka procentowa w NYC, czy istnieje kwota wolna od podatku?

Bedzie mogla twoja zona, jak ona cie umiesci na rozliczeniu podatkowym i sobie odliczy ten samochod, benzyne, ubezpieczenie. Oczywiscie zakladajac ze jest legalnie w USA i ma prawo do pracy.

Food Stampy tylko dla SSN, tak samo mieszkania. Naszczescie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze cavscout nie twierdze ze to mi sie nalezy tylko chcialem zasiegnac bardziej "fachowej" opini na forum, bo mam znajomych ktorzy twierdza ze korzystaja z tego wszystkiego bedac nielegalnie co wydaje mi sie dziwne.

Po drugie ciekawi mnie czy osoby rozliczajace sie z ITIN moga sobie odliczac koszty uzyskania przychodu np. benzyna lub ubezpieczenie bedac nielegalnie z tego co slyszalem najwyrazniej mozna bo ludzie tak robia, dlatego w tej kwestii tez chcialem zasiegnac bardziej "fachowej" opinii i nie masz powodu mnie tu obrazac cavscout.

Po trzecie nie twierdze ze chcialem zostac oficerem w US Army, moge zaczac od Private nie stanowi to dla mnie problemu. Oczywiscie zglosilem sie od razu do Iraku.

Nie wydaje mi sie abys mial duze pojecie o armii ani amerykanskiej ani tym bardziej polskiej, sa rzeczy ktorych podoficer nawet w armii amerykanskiej nigdy nie bedzie robil. Moje doswiadczenie jest na poziomie batalionu ale nie ma sensu tu o tym mowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze cavscout nie twierdze ze to mi sie nalezy tylko chcialem zasiegnac bardziej "fachowej" opini na forum, bo mam znajomych ktorzy twierdza ze korzystaja z tego wszystkiego bedac nielegalnie co wydaje mi sie dziwne.  

LUDZIE MOWIA CO CHCA. I LUDZIE KOCHAJA SIE PRZECHWALAC JACY TO ONI NIE SA ZARADNI, JAK TO ONI POTRAFIA WSZYSTKO DOSTAC ZA DARMO ITD.  JAKBYM NIE BYLA TU JUZ DOSC DLUGI CZAS TO PEWNIE BYM UWIERZYLA, ZE KTOS KUPIL ZUPELNIE NOWEGO LEXUSA WARTEGO $40,000 ZA $15,000. ALBO, ZE KTOS ZAPOMNIAL JEZYK POLSKI BO JUZ JEST 6 MIESIECY W USA, TUDZIEZ KTOS KTO JEST NIELEGALNIE I NIE MA NAWET SSN DOSTAJE MIESZKANIE KOMULANE OD MIASTA (PLUS OCZYWISCIE PLACA MU ZA TELEFON, PRAD, GAZ ITD.) O, ALBO CO MI SIE OSTATNI BARDZO SPODOBALO: PEWNA POLKA (NIELEGALNA) URODZILA TU DZIECKO I OD RAZU DALI TEJ POLCE OBYWATELSTWO AMERYKANSKIE.  

FOOD STAMPS MOZNA DOSTAC JESLI JEST SIE NP. W CIAZY, I TO DAJA NAWET BEZ SSN. ALE MIESZKAN, SAMOCHODOW ITD. JUZ NIE ROZDAJA TAKA CHOJNA REKA.  

Po drugie ciekawi mnie czy osoby rozliczajace sie z ITIN moga sobie odliczac koszty uzyskania przychodu np. benzyna lub ubezpieczenie bedac nielegalnie z tego co slyszalem najwyrazniej mozna bo ludzie tak robia, dlatego w tej kwestii tez chcialem zasiegnac bardziej "fachowej" opinii i nie masz powodu mnie tu obrazac cavscout.

MOZESZ ODLICZAC WSZYSTKO, NAWET WAKACJE W CHINACH ALBO PREZENTY DLA ZONY.... DOPOKI CIE NIE CHWYCA. A JAK CIE CHWYCA I SPRAWDZA TO BEDZIE NIEWESOLO. SAMA ZNAM OSOBY, KTORE OD PODATKU ODLICZAJA CO SIE DA ABY TYLKO NIC NIE PLACIC. POTEM JAK IRS DOJDZIE DO TEGO TO MAJA OGROMNE SUMY DO ZAPLATY A CZESTO NAWET WIEZIENIE. SLYNNA BYLA SPRAWA JEDNEGO ZE ZNANYCH ADWOKATOW, KTOREGO ZONA STARALA SIE O STANOWISKO GA W NYC, A KTORY SPEDZIL W WIEZIENIU KILKA MIESIECY ZA ODLICZANIE OD PODATKU NAWET ZDJEC DZIECI. DO ZAPLATY MIAL POTEM SETKI TYSIECY DOLAROW KARY. TERAZ CZLOWIEK SIE ZALI, ZE NIKT MU NIE CHCE SPRAW DAWAC, BO JAK WIERZYC ADWOKATOWI, KTORY BYL W WIEZIENIU ZA PODATKI.  

SAMA ZNAM BARDZO WIELE OSOB, KTORE DUZO $$ STRACILY NA ADWOKATOW ZAJMUJACYCH SIE PRAWEM PODATKOWYM KIEDY TRZEBA BYLO WSZYSTKO PROSTOWAC.  

AL CAPPONE ZGINAL W WIEZIENIU ZA PODATKI, A CO DOPIERO ZWYKLY SMIERTELNIK.  

Po trzecie nie twierdze ze chcialem zostac oficerem w US Army, moge zaczac od Private nie stanowi to dla mnie problemu. Oczywiscie zglosilem sie od razu do Iraku.

Nie wydaje mi sie abys mial duze pojecie o armii ani amerykanskiej ani tym bardziej polskiej, sa rzeczy ktorych podoficer nawet w armii amerykanskiej nigdy nie bedzie robil. Moje doswiadczenie jest na poziomie batalionu ale nie ma sensu tu o tym mowic.

AKURAT TU NIE MASZ RACJI, BO CAVSCOUT MA BARDZO DUZE POJECIE O ARMII. TY NIE BYLES W US ARMY, ZNASZ JA TYLKO Z TEGO CO SIE DOWIESZ BADZ PRZECZYTASZ. A CAVSCOUT BYL W ARMII DOSC DLUGIE LATA I ZNA TO Z AUTOPSJI O CZYM PISZE. ARMIA POLSKA A US  ARMY TO DWIE ROZNE RZECZY I CHYBA NIE MA ICH CO TU POROWNYWAC.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie nie twierdze ze chcialem zostac oficerem w US Army, moge zaczac od Private nie stanowi to dla mnie problemu. Oczywiscie zglosilem sie od razu do Iraku.

Nie wydaje mi sie abys mial duze pojecie o armii ani amerykanskiej ani tym bardziej polskiej, sa rzeczy ktorych podoficer nawet w armii amerykanskiej nigdy nie bedzie robil. Moje doswiadczenie jest na poziomie batalionu ale nie ma sensu tu o tym mowic.

Po pierwsze mam napewno wieksze pojecie na temat Armii bo sluzylem 8 lat. Po drugie bylem podoficerem. Po trzecie pare raze mialem manewry z polskim wojskiem wiec mialem kontakt z polskimi oficerami. Wiec Cie moge zapewnic ze wiele zeczy ktore wukonuje oficer (podporucznik do kapitana) w Polsce tutaj sa wykonywane przez podoficerow. A do tego ze masz doswiadczenie na poziomie batalionu, to nic specjalnego, przynajmniej dla mnie, bo tutaj kazdy oficer bedzie mial doswiadczenie na poziomie batalionu/szwadronu, po odbebnieniu bycia dowodca plutonu, XO czy dowodctwa kompanii/troop to juz praktycznia tylko sluzba w HQ. Tak wiec Ci moge powiedziec ze Ty nie masz zbyt duzego pojecia na temat codziennego zycia w Armii USA. A co do mojego oryginalnego postu to chodzilo mi o to ze moglbys miec problem z adaptacja. W Polsce byles oficerem, a tutaj byle dwudziestolatek z 2 szewronami na kolnierzu bedzie mieszal Cie z blotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze zostawmy juz ta armie, wiem cavscout o czym mowisz, ja akurat mowilem o czym innym o sluzbie w sztabie czyli HQ. Nie jestem w polskiej armii z wielu powodow i nie ma co tu o tym mowic. Jestem zolnierzem rezerwy a przydzial na wypadek wojny mam etat podpulkownika, chociaz nigdy nim nie bylem :) ale zostawmy armie. No hard feelings cavscout.

Moze inaczej, jezeli amerykanin prowadzi firme transportowa, czy moze odliczac koszta czyli np zakupy samochou badz paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze zostawmy juz ta armie, wiem cavscout o czym mowisz, ja akurat mowilem o czym innym o sluzbie w sztabie czyli HQ. Nie jestem w polskiej armii z wielu powodow i nie ma co tu o tym mowic. Jestem zolnierzem rezerwy a przydzial na wypadek wojny mam etat podpulkownika, chociaz nigdy nim nie bylem :) ale zostawmy armie. No hard feelings cavscout.  

Moze inaczej, jezeli amerykanin prowadzi firme transportowa, czy moze odliczac koszta czyli np zakupy samochou badz paliwa?

Nie ma problemu :). Co do osoby co prowadzi powiedzmy firme transportowa, to mozna odliczac koszta (paliwo, lease za samochod itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...