Skocz do zawartości

Jak zalatwic nie do konca legalna GC i SSN :) ?


Rekomendowane odpowiedzi

IP zostaje to samo..

niekoniecznie...8)

to czy jeśli stanę na torach i czepie się linii wysokiego napięcia to pojadę jak tramwaj?"
:)

ino jak se wrotki założysz :wink:

do wszystkich: wyluzujcie ludziska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Słyszałem o kilku Polakach którzy zostali, nawet po Work and Travel, Polak potrafi, co do tego nie można mieć złudzeń... ale spokojnie za budowę strefy antyrakietowej w PL i pomoc dla USA w Iraku polakom wizy zostaną zniesione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naucz się rozpoznawać sarkazm - Twoja odpowiedź w związku z pokazywaniem cycków jest żenująca.

Jackie z tymi cyckami :shock: ty pierwsza wyskoczyłaś – a szkoda bo zrobiło się niemiło...

Naprawdę wyluzujcie trochę

Ja naprawę czasem nie rozumiem ludzi z tego forum. A pytanie o to jak popełnić przestępstwo nie nie jest niemiłe? Za posługiwanie się podrobionym GC grozi więzienie i deportacja. Zauważ że nikt nie miał pojęcia że to prowokacja. Ja wyskoczyłam z żartem opisującym wymyśloną sytuację, a autorka postu sie obraża. Pytam po raz kolejny - po co w takim razie prowokować skoro jest się oburzonym odpowiedziami osób które dały się sprowokować?

Jak dla mnie EOT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowokacja - do dyskusji na temat TEMATU a nie AUTORA.

W takim razie kontunuujac: co jest wiekszym przestepstwem, co jest bardziej a co mniej etyczne (jesli o czyms takim mozna tu mowic):

- przyjazd do USA "turystycznie" do pracy, pracownie sobie tak "turystycznie" nie placac podatkow;

- zostanie np.po worku czy internshipie, ciagle pracujac, mimo iz nie ma sie juz do tego uprawnien;

- zalatwienie sobie nie wiadomo w jaki sposob GC i SSN i placenie podatkow;

- slub dla papierka, co za tym idzie legalny SSN i GC.

Bo jak dla mnie wszystkie powyzsze motywy sa na rowni przestepstwem. Ale jakos coniektorzy bardziej wpieniaja sie na jednen motyw, a o drugim milcza. I o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowokacja - do dyskusji na temat TEMATU a nie AUTORA.

A jak określiłabyś "mądrość" osoby, która - wnioskując po tym jak pisze raczej nie skończyła tylko 7 klas podstawówki i można ją zaliczyć do inteligentnych) - pyta na publicznym forum jak popełnić przestępstwo?

W takim razie kontunuujac: co jest wiekszym przestepstwem, co jest bardziej a co mniej etyczne (jesli o czyms takim mozna tu mowic):

- przyjazd do USA "turystycznie" do pracy, pracownie sobie tak "turystycznie" nie placac podatkow;  

- zostanie np.po worku czy internshipie, ciagle pracujac, mimo iz nie ma sie juz do tego uprawnien;

- zalatwienie sobie nie wiadomo w jaki sposob GC i SSN i placenie podatkow;

- slub dla papierka, co za tym idzie legalny SSN i GC.

Nic z powyższych nie jest etyczne. Sama niejednokrotnie na forum piętnowałam takie zachowania. Samo płacenie podatków nie czyni zachowań które opisujesz bardziej etycznymi. Przepisy imigracyjne są inne dla różnych kategorii imigrantów nie dlatego że jedni postępują bardziej etycznie a inni mniej, powody są bardziej złożone. Posługiwanie się fałszywym GC nie jest darowane nawet osobom na które złożona jest petycja w kategorii immediate relative.

Bo jak dla mnie wszystkie powyzsze motywy sa na rowni przestepstwem. Ale jakos coniektorzy bardziej wpieniaja sie na jednen motyw, a o drugim milcza. I o co tu chodzi?

Bo istnieje coś takiego jak przyzwolenie społeczne na niektóre przestępstwa, które zdaniem niektórych "nikomu krzywdy nie robią". Bo istnieje coś takiego jak moralność Kalego. Bo bo bo... powodów będzie dziesiątki. Co w kontekście tego, że takie sprawy reguluje prawo, i tak nie ma znaczenia. Np. prawnik który pomaga w procesie legalizacji pobytu w momencie gdy wg. prawa darowany jest nielegalny pobyt i nielegalna praca nie będzie się kierował tym czy jest to etyczne czy nie. Skoro prawo na to zezwala to etyka idzie do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...