Skocz do zawartości

okres przyznawania wizy turystycznej


t0d

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

w te wakacje jadę do hameryki - a co za tym idzie do Kanady bedzie rzut beretem, znajoma ojca (mająca obywatelstwo kanadyjskie) przesłała mi zaproszenie + ksero jej "dowodu" - z racji tego chcę się postarać o wizę turystyczną

na stronie ambasady Kanady, na stronie z formularzami, było napisane że wnioski składane osobiście załatwiane są od ręki (na ogół) - a jak jest na prawdę?

czy jeśli pojadę tam powiedzmy 10 kwietnia to będę miał szansę wyjechać 10 kwietnia z wizą (czy też promesą wizową jak do us i a) w paszporcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - kilkanaście dni temu było ponad 80 osób i wszyscy zostali załatwieni w tym samym dniu. Rano - między 8.15 a 11 składa się dokumenty, czeka się na rozmowę, a o 14 odbiór paszportu - jeśli dostaniesz wizę. Jeśli nie dostaniesz - paszport jest oddawany od razu po rozmowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t0d ale nie radze Ci przychodzic na ta 8:15 czy tez po tej godzinie bo teraz zaczyna sie powoli szczyt na wizy do Kanady i lepiej badz kolo 8 rano.

co do przyznawiania wiz to czasami prosza w ambasadzie aby dana osoba doniosla np zaswiadczenie i wtedy to moze sie przeciagnac,nie jest to regula ale moze tak sie zdarzyc.

Tak jak piszesz,to jest promesa wjazdowa na teren Kanady,na granicy urzednik wstepluje Ci wize pobytowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakiś urzędas na granicy US i A - Kanada? w okolicach Buffalo (US) / Mississauga (CA) - planuję najpierw trochę pobyć na wizie j1 w usa (work and travel), a dopiero pod koniec wakacji zrobić mały wypad do Mississauga także już sam nie wiem - pewnie będę przekraczał granicę na lotnisku - ale gdybym miał przyjemność np na przejściu drogowym?

i możesz rozjaśnić mi kwestię donoszenia "zaświadczenia" - jakiego? wolałbym mieć wszystko przygotowane na wizytę (w ambasadzie planuję być właśnie koło 8 :) ) na wstępie planuję wziąć ze sobą: wypełniony formularz wizowy, potwierdzenie statusu studenta z uczelni.. brać wyciąg z konta bankowego? (bo na formularzu widziałem że trzeba uzupełnić info o saldzie konta - ale ja tam jadę do kogoś, więc nie wiem czy to jest wymagane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze jedziesz na work i travel wiec jak bedziesz miec ta wize to bedzie bez problemow w Ambasadzie Kanady.

Co do zaswiadczen to wez indeks bo bedzie potrzebny ,tez zaswiadczenie z uczelni o moze byc wyciag z konta Twojego.

Mozesz nie wpisywac nic w rubryce fundusze i powiedziec ze ta osoba bedzie Cie utrzymywac .

co do urzednikow to pewnie ze sa i to na wszystkich przejsciach granicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że ja wizę j1 będę miał dopiero po przylocie do usa :) tak mi się ułożyło, że najpierw będę mógł być w ambasadzie kanadyjskiej a dopiero później w hamerykańskiej

a z tymi urzędnikami to mi się coś pomyliło (w liceum ktoś mi wmówił że tam w zasadzie nie ma granic tak jak pomiędzy Polską a UE - tylko że to było mi wmówione jakieś 7 lat temu :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bylo przed 11 wrzesnia ze na nie ktorych przejsciach tam gdzie sa (rezerwaty) mozna bylo sobie na takie cos pozwolic ..

A Ty chcesz jechac przez przejscie na ktorym duzo ludzi sie odprawia..

To bedziesz musial przekonac urzednika w Ambasadzie Kanady ze wrocisz do Polski oraz ze naprawde bedziesz miec ta wize :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że oleje temat wizy J1 do USiA - i nie będę nic o tym mówił (ot tylko że we wrześniu chcę odwiedzić ciocię-rezydentkę :)) bo jakoś nigdzie nie będę miał info o tym że się ubiegam o promesę do hameryki (chyba że się wymieniają informacjami o każdym aplikancie.. w co wątpię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...