Skocz do zawartości

slub a sekcja 212


magdajan

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam pytanie dotyczace slubu w usa i sekcji 212. nie wiem co bedzie lepszym rozwiazaniem, zawarcie slubu w usa i powrot do polski na 2 lata, czy powrot bez slubu i staranie sie o ponowny przyjazd do usa. jesli zdecydowalabym sie na pierwsze rozwiazanie, to czy po 2 latach spedzonych w kraju bede mogla wjechac do usa bez problemu, jako zona obywatela i starac sie o zielona karte? czy jest jakis inny sposob zalatwienia tej sprawy? obawiam sie klopotow zwiazanych z powrotem do usa... bede wdzieczna za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz starać się o waiver znoszący nakaz powrotu do kraju na dwa lata.

Więcej informacji znajdziesz tu: http://travel.state.gov/visa/temp/info/info_1296.html

Kto może sie starać o waiver napisane masz tu: http://travel.state.gov/visa/temp/info/info_1288.html

Przy czym z tego co gdzieś wyczytałam staranie się na podstawie Exceptional hardship to a United States citizen (or legal permanent resident) spouse or child of an exchange visitor jest bardzo trudne do zrealizowania.

Popytaj na forum ewiza osobę o nicku ricon - dostał waiver, ale nie wiem na jakich zasadach. Wydaje mi się że mądrze by było zapytać prawnika imigracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze moge starac sie o waiver, ale co zrobic jesli ja chce wrocic do kraju, i nawet odczekac te 2 lata. i zastanawiam sie, czy jesli wzielibysmy slub przed moim wyjazdem, to czy moglabym bez problemow przyjechac do usa po 2 latach, bo przeciez bylabym zona obywatela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie się starać o wizę K3 dla małżonka obywatela i składać petycje w Stanach. Lub złożyć petycje imigracyjna parę miesięcy przed tym jak skończy Ci się nakaz powrotu do kraju. Wówczas wjedziesz do USA na wizie imigracyjnej i od razu dostaniesz GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli teoretycznie, jesli wyjde za maz i wroce do polski na co najmniej 2 lata nie powinnam miec zadnych problemow z powrotem do usa i staraniem sie o zielona karte? juz nie wiem, co byloby lepsze, czy wiza narzeczenska, czy slub w usa i potem czekanie. a wrocic do polski chce i musze, bo jeszcze nie skonczylam studiow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, mam jeszcze jedno pytanie, co sie stanie, jesli w ciagu tych 2 lat zamieszkam w innym kraju, czy to jakos wplynie na ten okres. czy ja musze byc fizycznie w polsce przez 2 lata, czy po prostu nie moge starac sie o przyjad do usa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli teoretycznie, jesli wyjde za maz i wroce do polski na co najmniej 2 lata nie powinnam miec zadnych problemow z powrotem do usa i staraniem sie o zielona karte?

A dlaczego miałabyś mieć problemy? Przecież dla takich osób przewidziana jest legalna możliwość wjechania do USA po to by starać sie na miejscu o GC - do tego służy wiza K3 i jesli tylko zostaną spełnione pewne warunki to bez probkemu ją dostaniesz. Może być problem jesli będziesz się starała o promessę turystyczną, bo ona nie zezwala na immigration intent. A najlepiej złożyć od razu petycje imigracyjną i wjechać do USA na wizie imigracyjnej, od razu odpada cyrk z pozwoleniem na pracę i interview w USCIS.

juz nie wiem, co byloby lepsze, czy wiza narzeczenska, czy slub w usa i potem czekanie. a wrocic do polski chce i musze, bo jeszcze nie skonczylam studiow.

Weź ślub, wróć do Polski, skończ studia i jedź do USA. Po co Ci wiza narzeczeńska? Niewiele dłużej będziesz czekała na wizę imigracyjną, jeden etap od razu skreślasz z listy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...