Skocz do zawartości

Wakacyjny wyjazd do Los Angeles?


dawidp

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Mam 13 lat, i mam zamiar wyjechać na 2 mies. do rodziny do USA. Jednak nie mam kasy. I tu nasuwa się moje pytanie: czy jest jakiś program, który umożliwiałby mi wyjazd (za darmo, lub tanio) do USA ( niekoniecznie do rodziny)?

Jeżeli tak, to czy mógłbym podjąc jakąć lekką pracę i jaka wiza była by dla mnie najlepsza (w obu przypadkach?)? Jakie mam szanse?

Z góry dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakiś program, który umożliwiałby mi wyjazd (za darmo, lub tanio) -- nie.

to czy mógłbym podjąc jakąć lekką pracę -- nie (jestes za mlody)

jaka wiza -- na turystycznej legalnie nie mozesz pracowac, a zreszta i tak jestes za mlody.

Jakie mam szanse -- bez pomocy finansowej od rodziny w USA lub w Polsce -- niestety zadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej , to ja z podobnym problemem jak kolega:P

Tylko z eja jestem w lepszej sytuacji , mam 16 lat na karku ( ;) ) i zamierzam wyjechac do LA na trochę w ramach wakacyjnej przygody.

Abym mogła wyruszyc potzrebuje przejzystego planu i kosztorysu czyli korok po kroku co , gdzie jak za ile;) Prosiłabym was o pomoc gdyz wy najbardziej orientujecie sie w cenach itd.

Napewno na samym wstepie ;

Bilety - z warszawy ( nalezy kupic w obie strony czy w jedną? )

Poprzylocie : Hotel lub inna kwatera ( jakie polecacie? )

i co dalej? Co wolno 16 latce , a co nie?

Czekam na waszą pomoc;) Pozdrawiam;*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilet w jedna strone do USA? Nie wpuszcza cie -- to jest znak nr#1 ze pasazer moze byc terrorysta ;)

A pozatym bedziesz miala takie same problemy jak kolega: na wizie turystycznej nie mozesz legalnie pracowac; majac 16 lat i zadnych referencji ameryskanskich o prace bedzie trudno jezeli nie niemozliwe -- chyba ze masz tam rodzine ktora moze cie zatrudnic lub ci pomoc. Notabene, w Los Angeles bez samochu sie nie da zyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie muszę tam pracować , chodzi mi jedynie o wypoczynek i zwiedzanie:P

~> o ja i terrorysta..:>:D hm ciekawie brzmi , lol skoro tak lepiej kupic w 2 strony :lol:

~> wolałabym wyjechac tez na własna rękę dlatego pytam co polecacie

dzieki za pomoc , będę miała na uwadze camp america :D

Ma ktos jeszcze jakies info;):P

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach marzenia w tym wieku piękna rzecz...niestety gorzej już z realizacją...

Więc tak przykro mi dawidp i Doshi ale jesli nie macie rodziny w USA do ktorej chcielibyscie pojechac to bardzo ogranicza to wasze mozliwosci zwiedzenia Stanów. Jest prawie niemozliwe zeby dal wam wize na polecenie w ciemno w tym wieku. Dlaczego? Ano dlatego ze musisz udokumentowac ze stac Cie bedzie na samodzielne utrzymanie w Stanach przez minimum miesiac. Zeby swobodnie utrzymac sie bez pracy na przyzwoitym turystycznie poziomie musialabys miec jakies minimum 2000$ czyli jakies 6 000 zł. Nawet jesli masz tyle to naprawde male szanse sa zeby puscil sie konsul. Kilka lat temu byla glosna sprawa jakiegos 18latka z zawodowej druzyny pilkarskiej ktory chcial sobie wyskoczyc do Stanow na wakacje i konsul odmowil mu wizy mimo ze chlopak mial naprawde pokazna sume na koncie. Pomimo tego iz wszystkie media rozpisywaly sie ze nie dostal wizy poniewaz przyszedlw klubowym dresie to jednak oficjlane uzasadnienie ambasady brzmialo ze "taka osoba jest zbyt mloda aby sama podrozowac po US". Dlatego wiec jest naprawde malo prawdopodobne zeby konsul wzial odpowiedzialnosc za samorne wojaze na terenie US niepelnoletnich osob.

Wiec ta opcja odpada. Jak macie rodzine w US to juz nie ma problemu. Chyba nie musze pisac co macie zrobic. Poprosic o zaproszenie, wypelnic wniosek podajac adres ciotki itp itd, kupic bilet poleciec i sie bawic na koszt kochanej rodzinki :D

Ale jesli nie masz rodzinki bedacej tam legalnie to nie zalamuj rak. Jest jeszcze kilka opcji wyjazdu do US nie bedac osoba pelnoletnia. Po pierwsze mozesz sprobowac sie zaprzyjaznic z jakas amerykanka/amerykaninem i poprosic zeby Cie zaprosili. Oczywiscie musisz dobrze znac angielski. W dobie internetu takie poszukiwania nie sa nawet takie trudne. Na tej stronie: http://secure.hospitalityclub.org/hc/hcwor...d.php?region=49 znajdziesz adresy e mailowe i kontaktowe ludzmi z calych Stanow oferujacych mieszkanie i pomoc w Ameryce. Wystarczy ze pogadasz z paroma takimi osobami i przekonasz ich ze fajnie by bylo zebys spedzil/a z nim wakacje a w zamian Ty zaprosisz go do siebie na przyszloroczne wakacje to prawdopodobnie uzyskasz zaproszenie. Musisz jednak pamietac ze "nigdy nie wiadomo kto siedzi po drugiej stronie :D" jak to bylo w pewnej reklamie, wiec musisz byc ostrozny/a wtakich decyzjach. Warto wczesniej porozmwiac z rodzicami, poprosic ich zeby zadzwonili do tej osoby itp itd. Kiedy jednak juz udowodnisz ze sympatyczny 17 latek pod pseudonimem "heartbraker" jest faktycznie 17 letnim surferem z Long Beach w CA to procedura dostania wizy jest dokladnie taka sama jak w przypadku rodziny. Jesli udowodnisz konsulowi ze jedziesz tylko na czas wakacji wyposazony/a w odpowiednia ilosc gotowki to masz duze szanse na otrzymanie wizy a co za tym idzie spedzenie naprawde fajnych wakacji u boku amerykanskiego przyjaciela/przyjaciolki. Jest on Ci w stanie nawet pomoc w znalezieniu jakiejs lekkej mlodiezowej, wakacynej pracy. Oczywiscie nielegalnie ale o tym za chwile,

Inny sposob wyjazdu do Stanów to program HighSchool America http://www.jobster.pl/szkola_srednia_usa_h...high_school.php . Na tej stronie znajdziesz sporo informacji na temat tego programu ale radze tez pogooglowac. Minusy tego programu to to ze musisz znac naprawde swietnie angielski i...miec dosc zasobny portfel :P Jeśli dobrze pamietam istnieją jeszcze szkoły językowe w USA do ktorych uczeszczania nie trzebamiec skonczonych 18 lat...

Póżniej juz wszystkie programy sa od minimum 18 lat np H2B seasonal work, oraz niestety wspomniane juz CampAmerica...

Biorąc jednak pod uwage ze ma byc to wakacyjna przygoda to sugeruje jeden z powyzszych pomysłów...innych niestety nie widze.

Co do Twoich pytan:

- Bilet do LA w obie strony to koszt około 2100 - 2700 zł. Wszystko zależy kiedy. Proponuje kupic bilet na dlugo przed otrzymanim wizy w liniach United Airlines, poniwaz w razie nie uzyskania wizy zwracaja koszty. Bilet kupuje sie w biurach podrozy lub u przedstawiciela lini lotniczej np w biurze United, Lufthansy, British Airways itp.

- Kwatery w LA nie należa do najtanszych. Hotele/motele to rzad minimum 25$ za noc. Schronisk mlodziezowych w LA nie ma wiele jednak cena łóżka w zbiorowej sali kosztuje od 10 do 15$ za noc. W Twoim przypadku sugeruje zaczepienie sie tak jak juz mowilem u rodziny lub znajomego.

- Koszt biletu w jedna strone autobusem po LA wynosi 1,25$ w jedna strone i autobusem expresowym(czyli takim co jedzie po autostradzie) 3,25$. Karta miesieczna na wszystkie linie kosztuje cos okolo 50$

- Zanim wyruszysz do LA musisz poznac to miasto. W ZADNYM RAZIE NIE WYJEZDZAJ DO LA NIE ZAPOZNAJAC SIE Z MAPA NIEBEZPIECZNYCH DZIELNIC!!! Unikaj w LA South East i Central LA w szczegolnosci Compton, Inglewood, Van Nuys, Athens, Watts, Lennox itp. NIGDY, PRZENIGDY NIE POKAZUJ SIE W TYCH DZIELNICACH PO ZMROKU!

- Co do pracy, są małe szanse ze znajdziesz ją sam/ama. Prawie zadne. Jak bedziesz u znajomego/rodziny popros zeby pomogl Ci znalezc. Oczywiscie praca bedzie nielegalnie wiec zastanow sie czy jest sens ryzykowac fajne wakacje dla kilku dolarów??? Prace jakie moglbys/as ewentualnie wykonywac to: praca w sklepie jako pomocnik, mycie szyb, pomocnik mechanika rozowziciel gazet, wyprowadzacz psow itp dziadowskie prace. Pamietaj jednak ze praca taka jest nielegalna!. Moim skromnym zdaniem bez pomocy kogos z zewnatrz to prawie niemozliwe...

-Co Ci wolno a czego nie? Praktycznie nic Ci nie wolno w tym wieku :lol: Wolno Ci zwiedzac, chodzisz, jezdzic autobusem itp itd :D Nie wolno Ci wchodzic do barów, kasyn, pic alkocholu, jezdzic autem bez permita(a nie dostaniesz go) pracowac :D itp itd Pozwiedzaj LA. To naprawde fantastyczne miejsce dla mlodych ludzi. DisneyWorld, UniwesalStudios, Six Flags, Beverly, plaze OC i Santa Monica i wiele innych. Nie sa to tanie rozrywki - wstęp do UniwersalStudios to chyba 50$ ale jesli chodzi na wakacje to swietna sprwa. Pozatym pamietaj przyjaciel/rodzina pokaza Ci jeszcze inna strone LA/Ameryki :D Kto wie moze wkreca Cie na jakas impreze... :D

Wiecej info o samym LA na PW...zdecydowanie za dlugie posty pisze :D

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...