Skocz do zawartości

Czy dziwny epizod z przeszlosci moze miec wplyw na wize?


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś planuje...ale nie byłem skazany ponieważ na wniosku z sądu pisze że sprawa zostala umorzona. Pozatym nawet gdybym był to akta sa "czyszczone" z tego co wyczytałem 5 lat po wyroku, czyli po 5 latach moge isc z czystym sumieniem do sadu i poprosic o wniosek o niekaralnosci i ubiegac sie o green card....

Na razie jednak ten dylemat nie jest istotny ze wzgledu na to ze nie bylem karany tylko sprawa zostala umozona, nawet nie dostalem poczuczenia jak wczesniej myslalem

Swoja droga, qrde ciesze sie ze nie wybilem nigdy szyby pilka w dziecinstwie sasiadowi, bo jakby mnie pozwal to pewnie bym teraz mial wieksze klopoty(innego chlopaka z bloku pozwal kiedys za zerwanie sznurka z bielizna!) z powodu "dziecinnych glupstw"...ech....co za kraj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 9 miesięcy później...
  • 11 miesięcy później...

Witam,

Mnie również dotyczy powyższy problem. Pytanie we wniosku wizowym odnośnie tej części informacji o osobie ubiegającej się o wizę sformułowane jest bardzo jednoznacznie w sposób taki, że nawet osoba legitymująca się aktualnym zaświadczeniem o niekaralności, a kiedyś ukarana sądownie ma poważny dylemat co zaznaczyć. Musiałem zapłacić grzywnę z wyroku Sądu prawie 10 lat temu i od tamtej pory żadnych kontaktów z organami ścigania nie miałem, mam świeże zaświadczenie o niekaralności, gdyż moja kara uległa zatarciu z mocy prawa po czasie określonym odpowiednimi przepisami. I co ? Mam zaznaczyć we wniosku ,,TAK '' ? Przecież, jeśli tak zrobię to na 99 % wizy nie dostanę (a raczej na 100%). Proszę o komentarz, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...