Skocz do zawartości

dziecko i matka na wize(poczytajciei poradzcie)


Rekomendowane odpowiedzi

my tak kombinujemy i kombinujemy z mezem bo on ma obywatelstwo amerykanskie mnie i syna i bardzo chcielibysmy pojechac do niego na troche bo przez ta zmiane przepisow nie zlozylismy w polsce dokumentow na zielona karte nam i tak sie zastanawialismy czy gdyby zrobil amerykanski paszport dla syna bo po nim ma obywatelstwo (synek ma 1 i 6mies) to czy gdyby wystawil mi zaproszenie dostalabym wize.jako opiekunka do dziecka bo przeciez tak male dziecko ktore ma tamten paszport i obywatelstwo nie moze leciec samo.co o tym sadzicie madrzy ludzie?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że z takim pomysłem powitano by was w konsulacie ze śmiechem po pachy ;) Naprawdę sądzisz że konsul nie zorientuje się że ta cała wiza to pic na wodę i że na miejscu złożycie papiery o stały pobyt?

Po co kombinujecie? Przecież jeśli mąż złoży na Ciebie petycję w USA to najpóźniej do roku (prawdopodobnie wcześniej) dostaniesz wizę imigracyjną. Dziecko, o ile ma do tego prawo, dostanie US paszport w 10-14 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem bo jestem w identycznej sytuacji. Czas oczekiwania na wize imigracyjna w tej chwili jest strasznie dlugi. Wlasciwie zalezy od miejsca w USA,w ktorym maz zlozyl petycje. W moim przypadku bedzie to ok 2 lat. Mam link do tego urzedu i w tej chwili rozpatruja petycje z marca 2006 a gdzie tu do 2007? Cale wieki. Jest jednak cos takiego jak wiza K3. Polecam poczytac.

http://www.prawoimigracyjne.com/articles/m...monitor0109.asp

Jest to wiza dla takich osob jak my, oczekujacych na wize imigracyjna. W moim przypadku bedzie to lepsze, bo szybciej bede mogla byc z mezem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...