Skocz do zawartości

Wysiadam z samolotu i co dalej? [Atlantic City, NJ]


Omen

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jechałam zarówno metrem jak i tym autobusem i następnym razem również bez zastanowienia się wybrałabym autobus.

Wychodzisz z lotniska, o walizki nie musisz się martwić, wsiadasz i za 1,5 godzinki jesteś na miejscu. Co do metra podróż również zajmie Ci ponad godzinę

W razie czego jeżeli będziesz kupował bilety u nich w „biurze” niedaleko Grand Central na podróż powrotną warto zapytać się o zniżki dla studentów, ponieważ np. z Isic-em bilety były po 7$. Niestety kupując bilet na lotnisku nie ma żadnych zniżek.

Bebe84 nie rozumiem co masz na myśli że się nie wciśnie z walizkami do tego autobusu ? – po co coś piszesz jeżeli nie masz o tym pojęcia? Dwa razy jechałam nim mając 2x32 kilko, nie było żadnych problemów, dopłat, nikt o nic nie pytał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 3 tygodnie później...

czesc. ja bylam w AC trzy razy i za kazdym razem na innym lotnisku ladowalam (Newark, JFK, PHL). Wiec z JFK na Port Authority jezdza autobusy co 30 min i kosztuja 15$. Jezeli macie wielkie walizki to naprawde nie polecam metra, bo sie umordujecie niezle. Samo metro jest klimatyzowane, ale stacja nie i po prostu w czerwcu pot scieka z Ciebie ciurkiem, poza tym dla kogos kto tam wczesniej nie byl to dosc skomplikowane. A z Port Authority to juz pikus. Tylko pamietajcie, zeby jechac do kasyna, nie do bus terminalu. I nie radze jechac do kasyn Resorts/Hilton, bo tam dostajecie zwrot w postaci vouchera, ktorego nie mozecie zamienic na gotowke, tylko musicie zagrac, a logiczne, ze raczej sie przegrywa. W kasynach Harrah's mozna te kupony po prostu zamienic na kase w automacie. Ja tez nie slyszalam o darmowych autobusach do kasyn z lotniska. Za to wiem z doswiadczenia, ze zawsze na JFK jest duzo kolesi, ktozy limuzynami albo busami woza ludzi do AC. Ja jechalam limuzyna w 6 osob i placilismy po 50$, czyli tyle ile bysmy na autobusy wydali prawie, a bezposrednio. A taksowka z Port Authority na JFK kosztuje 50$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czyli podsumowując :) moim zdaniem najlepiej zapłacić te 31$ i jechać autobusem, a czy dodadzą te 17$ czy nie nie ma różnica jak dla mnie. ważniejsze jest ze bez przesiadek bezstresowo docieram do AC :) tylko teraz mam pytanie GDZIE konkretnie muszę isc żeby trafić na te autobusy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz znaleźć bramkę na port authority, są to tak naprawdę dwa wielkie piętrowe budynki, spytasz po prostu w informacji o bramkę do AC, a tam kupisz już bilet, na pewno dasz radę

chodzi ci o ten chodzi autobus z lotniska? bo mi o ten chodziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o ten :)

po wyjściu z terminala zapytaj o autobus Airport Service, powinien tam się kręcić ktoś sprzedający bilety, tylko się nie zdziw, bo raczej nie zobaczysz kasy, jako urządzenia, będzie miał taką małą drukarkę, wydrukuje Ci bilet, zapłacisz, poczekasz chwilkę, kilkanaście minut maksymalnie, podjedzie autobus, zapakujesz, albo jak będą mili to zapakują Ci bagaże i w drogę na dworzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, praktycznie zaraz po wyjściu z terminala zaczepił nas(było nas ośmioro) wysoki murzyn, spytał gdzie chcemy jechać, wydrukował bileciki i kazał czekać, podjeżdżały tam w międzyczasie inne autobusy, ale dokładnie nam powiedział, do którego mamy wsiąść, razem z kierowcą autobusu zapakowali nasze bagaże i pozostało podziwiać ogrom NY przez okno autobusu :) naprawdę bezproblemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...