Skocz do zawartości

co jest w stanach a czego nie ma u nas?


awiator

Rekomendowane odpowiedzi

Jade poraz pierwszy do USA. Poprosze kilka wskazowek co powinienem zabrac ze soba z typowych rzeczy, ktorych w Stanach nie uswiadcze i co mogloby mnie zaskoczyc po przyjezdzie na miejsce.

Jedno juz znalazlem. W Stanach sa inne gniazdka zatem potrzebuje przejsciowke tzw. PL->USA

Co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade poraz pierwszy do USA. Poprosze kilka wskazowek co powinienem zabrac ze soba z typowych rzeczy, ktorych w Stanach nie uswiadcze i co mogloby mnie zaskoczyc po przyjezdzie na miejsce.

Jedno juz znalazlem. W Stanach sa inne gniazdka zatem potrzebuje przejsciowke tzw. PL->USA

Co jeszcze?

Nie tylko gniazdko jest inne, a inny prad! Sama koncowka nie wystarczy, trzeba konwerter 220>110v.

Telefony komorkowe GSM musza byc 4 zakresowe, minimum to 3 zakresowe.

Karty platnicze to tylko wypukle do platnosci online i w sklepahc, do bankomatu moze byc plaski maestro czy visa elektron, ale do placenia nie.

Nie ma kantorow, wiec nie wymieni sie euro czy zlotowek na miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade poraz pierwszy do USA. Poprosze kilka wskazowek co powinienem zabrac ze soba z typowych rzeczy, ktorych w Stanach nie uswiadcze i co mogloby mnie zaskoczyc po przyjezdzie na miejsce.

Jedno juz znalazlem. W Stanach sa inne gniazdka zatem potrzebuje przejsciowke tzw. PL->USA

Co jeszcze?

Nie tylko gniazdko jest inne, a inny prad! Sama koncowka nie wystarczy, trzeba konwerter 220>110v.

(..)

trochę straszysz :) jeśli na ładowarce czy samym urządzeniu (na tabliczce znamionowej) masz napisane np Input AC 100-240 V , 50/60 Hz to oznacza że tylko wtyk inny jest ci potrzebny w moim przypadku mam tak napisane na właściwie całym potrzebnym mi sprzęcie elektronicznym: ładowarka do akumulatorka do cyfrówki, ładowarka do trzysystemowego telefonu i zasilacz do laptopa

jeśli nosisz okularki to sugeruję przed wyjazdem kupno nowych - tam niby są, ale parę osób na tym forum już pisało że zrobienie nowych jest nie dość że czasochłonne to i drogie, a jakość jest przeciętna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade poraz pierwszy do USA. Poprosze kilka wskazowek co powinienem zabrac ze soba z typowych rzeczy, ktorych w Stanach nie uswiadcze i co mogloby mnie zaskoczyc po przyjezdzie na miejsce.

Jedno juz znalazlem. W Stanach sa inne gniazdka zatem potrzebuje przejsciowke tzw. PL->USA

Co jeszcze?

Nie tylko gniazdko jest inne, a inny prad! Sama koncowka nie wystarczy, trzeba konwerter 220>110v.

(..)

trochę straszysz :) jeśli na ładowarce czy samym urządzeniu (na tabliczce znamionowej) masz napisane np Input AC 100-240 V , 50/60 Hz to oznacza że tylko wtyk inny jest ci potrzebny w moim przypadku mam tak napisane na właściwie całym potrzebnym mi sprzęcie elektronicznym: ładowarka do akumulatorka do cyfrówki, ładowarka do trzysystemowego telefonu i zasilacz do laptopa

jeśli nosisz okularki to sugeruję przed wyjazdem kupno nowych - tam niby są, ale parę osób na tym forum już pisało że zrobienie nowych jest nie dość że czasochłonne to i drogie, a jakość jest przeciętna..

Oczywiscie masz racje, ze jak masz urzadzenie obslugujace prad 110 i 230v, to tylko koncowka, ale masa produktow tez nie ma tego. Te akcesoria, ktore prawie sa niezbedne w podrozy juz wymagaja tylko koncowki.

Okulary szybko sie robi, przynajmniej moja siosra jak zbila, to wyrobila szybko, tego samego dnia i bardzo dobrej jakosci. Zaplacila $100 chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ! Czego NIE uświadczysz w USA to Nasz Polskie dobre wyroby ! Ojj zateskinisz za tym chlebem maselkiem owcami itp... :) A co uswiadczysz w USA ?! Moim zdaniem nowe lepsze zycie jesli na starcie dasz rade ! zycze powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ! Czego NIE uświadczysz w USA to Nasz Polskie dobre wyroby ! Ojj zateskinisz za tym chlebem maselkiem owcami itp...

To w Polsce jada się owce? :)

no raczej: kiszone ogórki, szledzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sprzetu, owszem do wiekszosci z nich wystarczy tylko koncowka i jest luzik - w media markt kosztuje ona 20zl, a co do pozostalych.... ja mialam suszarke do wlosow ktora nie byla przystosowana do 110V a mimo to chodzila choc nieco slabiej, ale dzialala :)

byla mowa o okularach, to teraz o soczewkach, polecam wziac wiekszy zapas soczewek na caly pobyt, poniewaz nie jest tak latwo je kupic w usa, trzeba najpierw przejsc badanie u okulisty a pozniej dopiero kupic soczewki ktore sa nieco drogie. za to plyny do soczewek sa tanie dlatego warto kupic je w usa na zapas do polski :P

owoce w usa sa nie dosc ze drogie to jeszcze sama chemia, nie to co polskie truskaweczki czy jagody <mniam> jedynie co banany tanie, ale jak dlugo mozna wcinac same banany ;)

jesli zlapie Cie policja to pod zadnym pozorem nie probuj sie targowac i dawal lapowki, nie z nimi takie numery. a w przypadku kiedy policja zlapie Cie podczas jazdy autem to nie wysiadaj z samochodu dopoki nie dostaniesz na to pozwolenia od gliniarza.

przekraczajac granice z kanada, trzymaj dokumenty przy sobie a nie w bagazniku, bo celnicy tez nie lubia jak sie wysiada z auta bez ich pozwolenia.

troche tych przygod bylo :P

usmiechaj sie duzo, amerykanie lubia powtarzac keep smiling :D

nie kupuj alkoholu kiedy jest w Toba osoba ktora nie ma 21 lat, bo wtedy Ci najprawdopodobniej i tak nie sprzadadza alkoholu, bo powiedza ze to dla tej os niepelnoletniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...