Skocz do zawartości

Dokumenty zamiast paszportu?


Misza5

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakiś dokument który zastepuje paszport tzn. czy bedac w stanach przy wchodzeniu do pubów musze zawsze pokazywac paszport czy mozna wyrobic jakis inny dokument który w stanach jest honorowany i bede bez problemu wpuszczany. Chodzi o to zeby nie chodzic z paszportem wszedzie i przypadkowo go nie zgubic.....

Ile trwa wyrobienie takiego dokumentu i gdzie ??? jesli takowy istnieje ....

Słyszałem cos o icku wym. ajsiku niewiem wiec jak to jest??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz nosić ksero paszportu, zdaje się że akceptują też karty ISIC i chyba polskie prawko...

ps. przez 3 miesiące nigdy nie zabierałem paszportu ze sobą :) wolę, żeby problemy mi robił policjant niż celnik na granicy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksero paszportu przejdzie moze w 1 miejscu na 50. karta isic w ogole respektowana nie jest, no chyba ze ci sie uda tak jak z tym kserem paszportu. tak jak juz ktos wspomnial, mozesz wyrobic sobie stanowe ID albo stanowe prawko ale to rzeczywiscie zalezy na jakiej wizie jestes. inaczej pozostaje ci chodzenie z paszportem, co wydaje sie bardziej uciazliwe niz rzeczywiscie jest.

pozdro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksero paszportu przejdzie moze w 1 miejscu na 50. karta isic w ogole respektowana nie jest, no chyba ze ci sie uda tak jak z tym kserem paszportu. tak jak juz ktos wspomnial, mozesz wyrobic sobie stanowe ID albo stanowe prawko ale to rzeczywiscie zalezy na jakiej wizie jestes. inaczej pozostaje ci chodzenie z paszportem, co wydaje sie bardziej uciazliwe niz rzeczywiscie jest.  

pozdro :wink:

Jak bylem w Poslce pare lat temu to nosilem ze soba 2 paszporty i prawko miedzynarodowe w kieszeni koszuki i prawko stanowe (w portfelu) i nie bylo to uciazliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś dokument który zastepuje paszport tzn. czy bedac w stanach przy wchodzeniu do pubów musze zawsze pokazywac paszport czy mozna wyrobic jakis inny dokument który w stanach jest honorowany i bede bez problemu wpuszczany. Chodzi o to zeby nie chodzic z paszportem wszedzie i przypadkowo go nie zgubic.....

Ile trwa wyrobienie takiego dokumentu i gdzie ??? jesli takowy istnieje ....

Słyszałem cos o icku wym. ajsiku niewiem wiec jak to jest??

Pozdrawiam

Nos paszport ze soba, chyba ze mozesz legalnie wyrobic stanowe ID, bo xero nie bedzie wszedzie akceptowane. Ja pracuje jako ochrona na prywatnym osiedlu i nie wpuscilem na osiedle grupki polskich studentow ktorzy wynajeli dom na weekend poniewaz tylko co mieli to xero paszportu i jeden mial tylko polskie prawko. Musieli wracac sie do domow po paszporty, poniewaz xero nie jest oryginalnym dokumentem. Osiedle jest po prostu restrykcyjne i mozna wjechac tylko po okazaniu oryginalnego dokumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...