Skocz do zawartości

REGULACJA STATUSU (please help:)))


shalizzelle

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nic złego nie zrobiłam;p ale zamierzam wkrótce :twisted: jednak aby uniknąc przykrych niespodzianek chcę dowiedzieć się absolutnie wszystkiego :)

Zamierzam wyjechać na W&T w tym roku i się przy okazji hajtnąć z tym że nie wiem jak to bedzie z powrotem. Z w&t trzeba wrócić do polski do 10 listopada br a jesli wyjdę za mąż - oczywiście z obywatelem usa, to czy bedę musiała wracać?

Druga rzecz - ile czasu i kasy muszę poswięcic na formalnosci?

Po trzecie, skoro jestem pełnoletnia czy moja najblizsza rodzina też otrzyma obywatelstwo?

Bardzo proszę o porady :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz to wyjasnione oraz tez na samym forum jest duzo wiadomosci na ten temat:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

A masz na wize napisane ze musisz wrocic do Polski i czekac 2 lata aby moc znow leciec do USA?

Nowe oplaty po 30 lipca:

http://www.uscis.gov/files/nativedocuments...edule052907.pdf

a co do obywatelstwa to zalezy czy zdasz egzamin bo najpierw musisz zdobyc staly pobyt tzw GC .Bo rodzina najblizsza troche poczeka na obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx za info,

lece na wizie studenckiej która mozna odnawiać co rok, wiec nie bedę miała wstepu wzbronionego na 2 lata po powrocie:)

o co chodzi z tym testem?

to ze masz wize studencka to wcale nie gwarantuje ci , ze jest ona odnawialna co roku.

Jezeli masz wbite w paszport "is not subject to section 212(E) oraz two years does not APPLY" to znaczy ze niema problemu i mozesz starac sie o studencka za rok . Jezeli tak nie jest to niestety musisz czekac 2 latka.

sprawdz paszport!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem o czym mówisz ale wizy o które ci chodzi, czyli o te 2 lata wydalenia z usa dotycza studenckiego inetrshipu lub pct ja mam zwykłą W&t wiec nie bedzie z tym problemu ale według tej wizy moge w usa przebywać tylko na okres studenckich wakacji, czy nie bedzie w zwiazku z tym problemu??

zdarza sie ze wiza studencka na W&T równiez posiada stempel nakazujcy pozostac w Polsce przez nastepne 2 lata. znam taki przypadek osobiscie.

Dlaczego piszesz ze mozesz byc w stanach do 10 listopada?? To zalezy od kiedy masz DS i kiedy przylatujesz do USA.

Pamietaj ze masz 30 dni na podrozowanie. Jesli lecisz do stanow 1 lipca i pracujesz 4 miesiace to do polski mozesz wrocic przed 1 grudnia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx za info,

lece na wizie studenckiej która mozna odnawiać co rok, wiec nie bedę miała wstepu wzbronionego na 2 lata po powrocie:)

o co chodzi z tym testem?

Tes na obywatelstwo bedziesz mogla zdawac dopiero minimum po 2 latach od zdobycia zielonej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że nie 1.12 bo studenci w&t moga pracować w usa tylko (legalnie oczywiście) do 15 paźdż. i zostałam powiadomiona przez biuro o 25 dniach podróżowania wiec wychodza okolice 10 list w kazdym przypadku :/

W kazdym razie rozumiem ,że jesli takiego stempla nie ma to nie musze wracać do pl po slubie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz tego stempla to mozesz np zmienic swoj status na terenie USA .

Bo jakbys miala ten wpis wtedy obojetnie czy bys brala slub czy tez nie musiala bys wrocic do Polski na okres 2 lat a jakbys chciala wrocic w okresie tych 2 lat wtedy musiala bys wystapic o waiver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...