Skocz do zawartości

Pytanie do Kariny - Experta....


coldsauce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do Ciebie pytanko w zwiazku ze sponsorowaniem przez pracodawce (firme..?)No wiec mam ojca w USA ktory posiada status stałego rezydenta i ma zarejstrowana swoja firme:

Czy jest jakas szansa zeby wyjechac na stale do USA na sponsoring przez jego dzialalnosc gospodarcza...? Nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale mam numer ssn (jednak dziala tylko z odpowiednia wiza)...takze czy moge jakos to wykorzystac..?

A moze sa jakies inne mozliwosci wykorzystania takiej sytuacji jaka mam (dzialalnosc gospodarcza ojca)...Od razu mowie ze sponsoring rodzinny mnie nie interesuje - predzej sie zestarzeje niz rozpatrza ta sprawe....

Bede wdzieczny za Twoja odpowiedz, Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do Ciebie pytanko w zwiazku ze sponsorowaniem przez pracodawce (firme..?)

Witaj  

Ja nie jestem expertem, taki 'tytul' dostaje sie tu chyba automatycznie po napisaniu ilus tam postow :)) Ale jestem adwokatem wiec moze to wystarczy.  

No wiec mam ojca w USA ktory posiada status stałego rezydenta i ma zarejstrowana swoja firme:

Czy jest jakas szansa zeby wyjechac na stale do USA na sponsoring przez jego dzialalnosc gospodarcza...?  

jest szansa jesli firma ojca spelnia kilka warunkow typu placenie podatkow, zatrudnianie innych pracownikow itd.

Nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale mam numer ssn (jednak dziala tylko z odpowiednia wiza)...takze czy moge jakos to wykorzystac..?

to nie ma znaczenia

A moze sa jakies inne mozliwosci wykorzystania takiej sytuacji jaka mam (dzialalnosc gospodarcza ojca)...

jest mozliwosc, ze zainwestujesz 1 milion dolarow (badz 500 tysiecy na terenie malo uprzemyslowionym) i stworzysz miejsca pracy dla min. 10 osob - wtedy dostaniesz conditional green card niemal od reki. Innych mozliwosci raczej nie widze.

Od razu mowie ze sponsoring rodzinny mnie nie interesuje - predzej sie zestarzeje niz rozpatrza ta sprawe....

Bede wdzieczny za Twoja odpowiedz, Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...