Skocz do zawartości

wyjazd na dziekanke do USA.


szirack

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie- POstanowilem wziac urlop dziekanski na przyszly rok akademicki. Chcialbym pozwiedzac troche swiat zanim studia sie skoncza. Wymyslilem ze chcialbym pojechac do stanow na jakis czas ale zalezy mi na tym zeby miec jednak mozliwosc pracy podczas podrozowania. Zastanawiam sie nad opcjami jakie mam wyjezdzajac do USA na takich warunkach jak przedstawilem. Jak sie zoorientowalem to wszystkie te Work$Travel Camo US itd... odpadaja bo dzialaja tylko podczas wakacji a ja chcialem w ok listopadzie tam ruszac. Znalazlem rowniez cos takiego jak wiza H-2B ale to wiaże sie z tym ze musialbym kogos tam miec kto chcialby mnie zatrudnic albo skorzystac z biura- co kosztuje chyba sporo kasy. W rachube wchodzilby tez wyjazd na staż/praktyki- pyt czy to mozliwe jesli studiuje sie medycyne wiec staz w szpitalu. I w koncu wiza turystyczna- gdzies przeczytalem ze znalezienie pracy na czarno nie jest problemem i ze nie ma takiego strachu ze imigracyjny cie namierzy. ale czy tak faktycznie jest. a jesli o wize turystyczna to czy moglbym sprobowac ubiegac sie o nia teraz z planem ze wyjade dopiero w listopadzie lub grudniu- bo najpierw chcialem jechac do angli/lub norwegii zeby zarobic troche pieniedzy- czy mogloby to stanowic dla konsula info ze ja jednak bede szukal jakiejs pracy w USA jak wyjade na wize turystyczna.

Bylbym wdzieczny za podrzucenie mi jakichs opcji z takim wyjazdem-jak to realnie wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wizy turystycznej to mozesz sie teraz onia starac ale wtedy musisz powiedziec dlaczego jedziesz w okresie studiow do USA no chyba ze powiesz ze jedziesz na okres swiateczno-noworoczny.

A co do pracy na wize turystycznej to zalezy gdzie bys pracowal,u kogo,co umiesz itd.Nie wiesz w to ze jestes bezpieczny poniewaz po tym jak odrzucili projekt amnestii zycie nielegalnych bedzie sie pogarszac a nie polepszac a to ze komus sie udaje nie oznacza ze Tobie sie uda i o tym pamietaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze w zimie pracuje mnostwo mlodych ludzi z ameryki lacinskiej w wielkich resortach narciarskich w colorado -- te resorty zalatwiaja wizy -- wiec jezeli lubisz gory/narty itp to moglbys to sprawdzic. Podaje glowny link na strone jednej z najwiekszych firm

http://www.vailresorts.com/

Ze stazem w szpitalu bedzie bardzo trudno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez myslalem o tym internshipie. tyle ze z tego co sie dowiedzialem jako student med nie moge pojechac na internshipa do szpitala bo tak po prostu jest. a poza tym nie moglbym byc na dziekance i rownoczesnie byc na stazu. musze miec status studenta. a ja chcialbym wziac dziekane.

dzieki za wszystkie pomysly- wszystko staram sie obczajac pod wzgledem siebie. podpowiedzcie jakies inne rozwiazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...