Skocz do zawartości

Zielona karta... prosze o rade...


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!!

Moj maz ma zielona karte. 3 lata temu zlozyl dla mnie petycje I-130. Wiem, ze czas oczekiwania to srednio 5 lat. Prawda??

Ze wzgledu na to, ze ja niestety musze byc w Polsce i musze czekac na gc, czy moj maz moze czekac tu razem ze mna, a tylko jezdzic tam raz w roku na wakacje?? czy istnieje jakas klauzura mowiaca o tym ile czasu mozna byc poza stanami majac zielona karte?? ja wiem co oznacza termin "rezydent" ale tesknota robi swoje. Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Z tego co sie orientuje to wyjazd ze USA na okres dluzszy niz 3 miesiace moze miec fatalne konsekwencje podczas egzaminu na obywatelstwo.Jestem w podobnej sytuacji,mam w Polsce narzeczona,ktora nie ma szans na wize turystyczna (starala sie juz dwa razy).Brakuje mi ok 2,5 lat do obywatelstwa, ale to jest okres cholernie dlugi,tesknota niesamowita.Podejrzewam,ze wroce chociaz na 3 miesiace.Pozdrowienia dla wszystkich w podobnej sytuacji..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co sie orientuje to wyjazd ze USA na okres dluzszy niz 3 miesiace moze miec fatalne konsekwencje podczas egzaminu na obywatelstwo.Jestem w podobnej sytuacji,mam w Polsce narzeczona,ktora nie ma szans na wize turystyczna (starala sie juz dwa razy).Brakuje mi ok 2,5 lat do obywatelstwa, ale to jest okres cholernie dlugi,tesknota niesamowita.Podejrzewam,ze wroce chociaz na 3 miesiace.Pozdrowienia dla wszystkich w podobnej sytuacji.....  :)

Powyzej 3 miesiecy nie, ale powyzej 6 miesiecy tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co sie orientuje to wyjazd ze USA na okres dluzszy niz 3 miesiace moze miec fatalne konsekwencje podczas egzaminu na obywatelstwo.Jestem w podobnej sytuacji,mam w Polsce narzeczona,ktora nie ma szans na wize turystyczna (starala sie juz dwa razy).Brakuje mi ok 2,5 lat do obywatelstwa, ale to jest okres cholernie dlugi,tesknota niesamowita.Podejrzewam,ze wroce chociaz na 3 miesiace.Pozdrowienia dla wszystkich w podobnej sytuacji.....  :)

Wiem co czujesz, a wlasciwie wiem co czuje Twoja narzeczona. Ja mam troche lepsza sytuacje, bo mam wize turystyczna. bylam juz na niej 3 razy w Stanach, ale przed slubem (czyli przed zlozeniem petycji I-130). teraz planuje odwiedzic meza w pazdzierniku. Tylko ciekawe czy mnie wpuszcza :(. Ja rowniez pozdrawiam wszystkich w podobnej sytuacji. Tylko My wiemy jak jest ciezko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...