Skocz do zawartości

Czy ktos z Was staral sie o wize turystyczna z UK?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie tak jak w temacie. Mam zamiar w niedlugim czasie udac sie do konsulatu amer. w Londynie i stad moje pytanie czy ktos z Was staral sie o wize z Wielkiej Brytanii? Ndmienie, ze pracuje legalnie z zona od 2 lat w UK.

Czego spodziewac sie na takiej wizycie a konkretnie jakie pytania sa zadawane. (chcialbym zwiedzic zachodnie wybrzeze )

Pozdrawiam

Lucus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki Dzieki za odpowiedz. A jeszcze jedno, jak mam powiedziec na ile jade skoro jeszcze nie mam biletu wykupionego ani hotelu. Czy najpierw powinienem zarezerwowoac bilet i hotel i potem starac sie o wize czy to nie ma znaczenia?

Z gory dzieki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jestes pewien, ze jako obywatel polski (bo nic nie napisales, ze masz angielskie obywatelstwo) mozesz starac sie o wize w ambasadzie w wielkiej brytanii? pytam, bo jeszcze jakis rok temu moja kolezanka mieszkajaca i legalnie pracujaca w londynie chciala tam sie starac o turystyczna do usa i powiedziano jej, ze moze to zrobic tylko w polsce... moze cos sie zmienilo albo ona dostala bledne informacje z ambasady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam obywatelstwa, bo jakbym mial to bym sie nie staral o wize, bo w tym przypadku nie byla by mi potrzebna w ogole. Z tego co wiem to obywatele wielkiej brytanii moga podrozowac do usa bez wiz z okresem do 60 dni pobytu (z tego co wiem) ale jako rezydent pracujacy legalnie i mieszkajacy w danym kraju ue w tym przypadku w uk moglbym otrzymac wize bez problemu. Stad moje pytanie jak to wyglada w praktyce?

Pozdrawiam

lucus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... no rzeczywiscie, nie pomyslalam, ze jakbys mial obywatelstwo to nie potrzebna byla by wizyta w konsulacie... na Twoim miejscu zadzwonilabym albo do konsulatu USA w Londynie albo w Polsce... jeszcze niedawno mimo, ze jestes rezydentem Wielkiej Brytanii musiales jechac do Polski na rozmowe z konsulem ( a juz wtedy Polska byla w UE), moze teraz sie to zmienlo, nie wiem... moze ktos jeszcze tutaj cos napisze odnosnie Twojego pytania... chyba, ze juz sie dowiadywales i jestes pewnien, ze mozesz sie starac o wize nie wyjezdzajac stamtad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogole Ankam to ty siedzisz juz w stanach?, Nie ukrywam, ze czytalem twoje posty wczesniejsze i co jak Ci sie uklada w USA?, bo ta ameryka to mnie troche kreci nie ukrywam i to nie chodzi o zarobki, bo nie narzekam na wyspach, ale ta pogoda i klimat "ludzi", ale co narazie to bym chcial zobaczyc tylko turystycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucus nie ma czegos takiego ze jak jestes w UK i pracujesz to wiza bedzie na 100% ,takie same szanse ma osoba starajaca sie o wize w Polsce.

Musisz wiedziec na ile lecisz(wpisujesz np 1-2 tygodnie),gdzie bedziesz spal chociaz ta 1 noc,co bedziesz zwiedzal ,nie radze kupowac biletu lotniczego bo nawet jak go przedstawisz to nie masz wiekszych szans na to aby dostac wize.

Jak dobrze przeczytasz Forum to zobaczysz ze wiele osob sie staralo o wize bedac w UK z roznym skutkiem.

co do tych 60 dni to sie mylisz,moze taka osoba byc 90 dni (np obywatel UK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucus, na razie siedze w Polsce i czekam na wize imigracyjna... dopiero zaczelismy wszytsko zalatwiac niedawno, wiec jeszcze sobie troche poczekam niestety... ale mam nadzieje, ze wszytsko przebiegnie bez komplikacji, bo i bez tego jest to stresujace i dlugie oczekiwanie... o wize turystyczna raczej nie bede sie starac, bo niestety mam marne szanse na jej otrzymanie...

co do ludzi w USA to ogolnie rzecz biorac chyba sa fajniejsi od anglikow, bardziej otwarci, ale przekonasz sie o tym jak tam pojedziesz.... choc przyznam, ze na wakacjach zawsze inaczej sie podchodzi do wszytskiego i ciezko ci bedzie poznac to "prawdziwe" zycie wsrod amerykanow...

zycze powodzenia w rozmowie z konsulem i milych wakacji! a tak z ciekawosci, to gdzie bys chcial sie tam wybrac? jaki stan, a moze wycieczka objazdowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucus, na razie siedze w Polsce i czekam na wize imigracyjna... dopiero zaczelismy wszytsko zalatwiac niedawno, wiec jeszcze sobie troche poczekam niestety... ale mam nadzieje, ze wszytsko przebiegnie bez komplikacji, bo i bez tego jest to stresujace i dlugie oczekiwanie... o wize turystyczna raczej nie bede sie starac, bo niestety mam marne szanse na jej otrzymanie...

co do ludzi w USA to ogolnie rzecz biorac chyba sa fajniejsi od anglikow, bardziej otwarci, ale przekonasz sie o tym jak tam pojedziesz.... choc przyznam, ze na wakacjach zawsze inaczej sie podchodzi do wszytskiego i ciezko ci bedzie poznac to "prawdziwe" zycie wsrod amerykanow...  

zycze powodzenia w rozmowie z konsulem i milych wakacji! a tak z ciekawosci, to gdzie bys chcial sie tam wybrac? jaki stan, a moze wycieczka objazdowa?

Ankam nie stresuj sie tak!!ja bylam tez przerazona tym wszystkim a juz niedlogo bedzie po sprawie tak i u ciebie pewnie.nie wlecze sie to tak wcale jak wszystcy tu pisza.a na jakim jestescie etapie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...