Skocz do zawartości

Czy ktos z Was staral sie o wize turystyczna z UK?


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Ankam

Przede wszystkim zycze Ci powodzenia w zalatwianiu wszystkich spraw wiem, ze wszystko sie ulozy i bedzie oki. Co do mojej wycieczki to chcialbym zobaczyc przede wszyskim californie z los angeles na czele :) arizone(pustynie :( kanion) i nevada z las vegas. I mysle, ze w tydzien bym sie wyrobil, bo na tyle chce leciec.

Jeszcze raz powodzenia i pozdrowienia 3maj sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Twoim miejscu zadzwonilabym albo do konsulatu USA w Londynie albo w Polsce... jeszcze niedawno mimo, ze jestes rezydentem Wielkiej Brytanii musiales jechac do Polski na rozmowe z konsulem ( a juz wtedy Polska byla w UE), moze teraz sie to zmienlo, nie wiem... moze ktos jeszcze tutaj cos napisze odnosnie Twojego pytania... chyba, ze juz sie dowiadywales i jestes pewnien, ze mozesz sie starac o wize nie wyjezdzajac stamtad...

Zamiast dzwonic wygodniej moim zdaniem odwiedzic strone www konsulatu:

http://www.usembassy.org.uk/cons_new/visa/...v/add_tcns.html

Non Residents of the United Kingdom

Although we accept applications from anyone physically present in the United Kingdom, it is often difficult for applicants who are not permanent residents in the United Kingdom to demonstrate that they have sufficiently strong ties to a third country, as consular officers in London or Belfast have no way of verifying or evaluating information from other countries.

If you are a temporary resident of the United Kingdom, or are planning on traveling to the United Kingdom specifically to apply for a visa, you may wish to consider applying for a visa in your country of permanent residence where you will be best able to establish your qualifications for a visa.

Z powyzszego wynika, ze nie tylko nie trzeba byc obywatelem, ale takze nie ma koniecznosci bycia rezydentem w UK aby ubiegac sie o B2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Heja,ja sie staralam i dostałam

1.nie jestem rezydentem w uk w uk niecale 2 lata

2.przedstawilam wyciagi z konta

3.zaswiadczenie z collegu ze jestem studentka

4.zaproszenie z usa od osoby ktora ma obywatelstwo amerykaskie (jesli to cos znaczy)

5.lece z chlopakiem,ktory ma juz wize

rozmowa 3 min, pytania o prace i o chlopaka

dam jednak dobra rade,nie wiem czy mozna korzystac z tlumaczy w Londynie,ale jesli nie mozna i nie znasz angielskiego aplikuj w Polsce,wszystko lacznie z wywolywaniem numerkow (czesto szybko i niezrozumiale) jest po angielski,wiec moze byc ciezko :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...