Skocz do zawartości

2 rule restriction a wiza K1 - wazne pytanie?


Kinjur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie,

wraz z moim amerykanskim narzeczonym mamy juz przygotowany caly F1 package, ale pojawily sie pewne watpliwosci,o ktorych chcialabym tu wspomniec. A mianowicie, majac "2 rule restriction" w moim paszporcie, zdecydowalam sie na powrot do kraju pod koniec 2005 roku. W biezacym roku owa restrykcja powinna wygasnac, ale tu pojawia sie pytanie. Pare miesiecy po powrocie do Polski,w 2006, wyjechalam do UK i pracowalam tam przez pol roku. Czy ten czas bedzie mi sie wliczal do tych dwoch lat? Martwie sie, bo w ambasadzie pewna pani powiedziala, ze musze koniecznie byc w swoim ojczystym kraju, ale sa tez i osoby, ktore mowia ze 2-letni nakaz tyczy sie tylko wyjazdu ze Stanow i nie ubieganiu sie przez ten czas o zadna wize. Nie wiem co mam robic. Jesli w aplikacji G-325 umieszcze, ze pracowalam w UK, ambasada moze przedluzyc mi oczekiwanie na wize K1 o okres pracy w UK, ale jesli to zataje,piszac ze nie pracowalam nigdzie i oni to sprawdza, moge miec powazne klopoty. Co robic? Juz tak dlugo czekalam i teraz znowu pojawiaja sie przeszkody? Czy ktos z Was moze pomoc? Jak byscie postapili na moim miejscu?Wpisywac czy nie? Jestesmy przeciez obywatelami Unii, czy to im nie wystarczy? Taka bardzo chcialabym byc juz z moim kochanym..

Bardzo dziekuje za wszelkie porady,

Pozdrawiam

Kjur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dokladnym przemysleniu i przesledzeniu stron www.visajourney.com, przyznaje ze w moim przypadku bede chyba musiala aplikowac o waiver. Bylam szczesliwa na mysl, ze moja 2 rule restykcja skonczy sie z koncem tego roku, ale wiele osob mowi, ze jesli w tym czasie pracowalam poza swoim ojczystym krajem, bede musiala ten okres sobie doliczyc. Chcialam aplikowac o wize K1 juz teraz, ale widze, ze to nie ma najmniejszego sensu. Co zrobilabym gdyby odrzucili moj wniosek, wiedzac o moim pobycie w UK? Nie chce juz dluzej czekac, a moze wiecie czy moge ubiegac sie o waiver i o wize narzeczenska w tym samym czasie? W tym przypadku, jesli moja sprawa zostalaby rozpatrzona w krotszym czasie, moze nie musialabym czekac tak dlugo na wjazd do Stanow.. Ja juz chyba zwariuje. Nie wiem co robic? I jak w ogole rozpoczac moje starania o waiver? Czy macie jakas dobra strone, porady? Ostatnio znalazlam na forum post Auroborusa, ale on swoja sprawa zajmowal sie w 2004 roku, bedac jeszcze w Stanachi nie wiem czy od tego czasu wiele sie nie zmienilo:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...26b1af3b8ac3cb7

Jak dlugo sie czeka na taki waiver? I jak moge sie o niego ubiegac bedac juz w Polsce?

Bardzo Was prosze o porady, bo mam rozlozone rece i nie wiem co mam dalej robic..

Pozdrawiam,

Kjur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heya.

Wiesz strasznie mnie nastraszylas Kinjur. Ja jestem w podobnej sytuacji.

W marcu 2006 skonczyl mi sie internship, wiec majac do dyspozycji czas na zwiedzanie, wrocilam do Polski w kwietniu 2006. Pomyslalam sobie ze jak mam przeczekac te 2 lata to lepiej w Uk. I tak tez zrobilam od lipca 2006 jestem w szkocji Myslalam ze w kwietniu przyszlego roku kiedy ta zasada wygasnie, wroce do usa na np h2b.

Ale teraz juz nie jestem pewna czy moge. Bo od ponad roku jestem w szkocji. Czy to znaczy ze musze wrocic do Polski i czekac w domu jeszcze rok?

A co ci powiedzieli w ambasadzie?

Ja myslalam,ze tu chodzi o powrocenie do swojego kraju i nie aplikowanie o zadna wize do usa przez 2 lata.

Ps.Jezeli mieszkam od roku czasu w szkocji to jestem rezydedntem tego kraju. A 212e mowi o powrocie do kraju ojczystego, lub w ktorym jestem rezydentem.

Wiec teraz naprawdwe nie mam pojecia.

Czy moge wyjechac w kwietniu 2008 do usa, czy liczy mi sie ten okres roku czy nie.

Czy ktos zna odpowiedz na to pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki powod na aplikacji moge podac, aby uzyslac waiver ? Zaczelam wlasnie wypisywac podanie on line i natknelam sie na takie dziwactwo(Statement of reason):

Co powinnam tu napisac? :

"Please write a statement demonstrating why ......... is eligible to receive a waiver of the two-year home country requirement of the exchange visitor program. The length of the statement may vary.

1. Czy powinnam napisac, ze moj program nie byl sponsorowany przez rzad amerykanski tylko przez prywatny sektor?

2. Czy wspomniec, ze na czas wrocilam do kraju?

3. Czy, ze chce ubiegac sie o wize k1(moj narzeczony jest Amerykaninem)

4. Wiza turystyczna

5. Moja restrykcja bazuje na "Exchange Visitors Skills list" - ale gdy pojechalam do Stanow, niestety nie mialam praktyk tak jak umowie, tylko bylam kelnerka w kasynie. Czy o tym powinnam wspomniec?

Co sie w ogole tu pisze?? Nie chcialabym popelnic tu jakiejs gafy..

Dziekuje bardzo za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Kjur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...