Skocz do zawartości

Nienawisc wsrod Polakow


floorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Nie wszyscy, ale większość Polaków jest nauczonych chamstwa, zazdrości i mściwości :) . Niestety to prawda ;)

W ostatnim "Dedektywie" (wrzesien) byl ciekawy artykul na temat przestepstw popelnianych na Polakach za granica przez innych Polakow. Ciezko uwierzyc ze takie zeczy sie zdazaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytam tak sobie wasze posty i z kazdym po trochu sie zgadzam. sama zauwazylam jak polacy sie do siebie odnosza za granica, oszukuja a na wlasne oczy widzialam ze jak uslysza polski glos to zmieniaja jezyk na angielski byle by nie przyznac sie do rodaka.

ale zastanawiam sie jaki jest WASZ stosunek do rodakow?? czy widzac jakiegos polaka w poblizu to podchodzicie i zacznacie rozmowe od przywitania i zapytania sie po prostu skad jestes i jak ci sie wiedzie???

czy sami nalezycie do grupy tych co mowia jak to polacy za granica zle sie traktuja, ale nic nie robiecie by jakos obalic ten mit? i na przyslowiowym "gadaniu" sie konczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tak sobie wasze posty i z kazdym po trochu sie zgadzam. sama zauwazylam jak polacy sie do siebie odnosza za granica, oszukuja a na wlasne oczy widzialam ze jak uslysza polski glos to zmieniaja jezyk na angielski byle by nie przyznac sie do rodaka.

Uwierz że czasem jest to przydatna umiejętność :P Co innego wstydzić się że sie jest Polakiem, co innego nie mieć ochoty na pogaduszki z jakimś indywiduum, który sądzi że nikt go nie rozumie i rzuca k***mi na prawo i lewo.

ale zastanawiam sie jaki jest WASZ stosunek do rodakow?? czy widzac jakiegos polaka w poblizu to podchodzicie i zacznacie rozmowe od przywitania i zapytania sie po prostu skad jestes i jak ci sie wiedzie???

W ten sposób spędziłabym cały czas poza domem na rozmowach, bo mieszkam koło Chicago :)

Staram się być życzliwa dla wszystkich, nie tylko dla Polaków. Zdarza mi się pomóc Polakom w wypełnianiu czeku, w dogadaniu się na poczcie, tłumaczyłam w szpitalach, w urzędach, w sklepach. Gdy widzę że ktoś ma kłopot podchodzę i oferują pomoc. Natomiast z ręką na sercu przyznam że nic mnie nie obchodzi skąd ktoś kogo nie znam pochodzi i jak mu się wiedzie ;) chyba że mam ochotę nawiązać znajomość.

czy sami nalezycie do grupy tych co mowia jak to polacy za granica zle sie traktuja, ale nic nie robiecie by jakos obalic ten mit? i na przyslowiowym "gadaniu" sie konczy??

Nie wszyscy Polacy, nie można uogólniać. Spotkałam paru debili i chamów, spotkałam i bardzo fajnych ludzi, którzy oddaliby własną koszulę. Jest jeden typ Polaka którego unikam jak ognia, z braku odpowiedniego słowa nazwijmy go polskim redneckiem :) Zna pięć słów na krzyż z czego dwa są niecenzuralne, po angielsku mówi jak ja po chińsku choć czasem siedzi w USA już bardzo długo i za wszystkie swoje niepowodzenia obwinia innych, głównie "czarnuchów" "Meksyków" i "głupich Amerykańców".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tak sobie wasze posty i z kazdym po trochu sie zgadzam. sama zauwazylam jak polacy sie do siebie odnosza za granica, oszukuja a na wlasne oczy widzialam ze jak uslysza polski glos to zmieniaja jezyk na angielski byle by nie przyznac sie do rodaka.

ale zastanawiam sie jaki jest WASZ stosunek do rodakow?? czy widzac jakiegos polaka w poblizu to podchodzicie i zacznacie rozmowe od przywitania i zapytania sie po prostu skad jestes i jak ci sie wiedzie???

czy sami nalezycie do grupy tych co mowia jak to polacy za granica zle sie traktuja, ale nic nie robiecie by jakos obalic ten mit? i na przyslowiowym "gadaniu" sie konczy??

Jezeli jestem na ulicy to jak slysze jezyk polski u kogos to nie reaguje, po prostu w mojej okolicy Polakow jest od liku i po prostu nie mam czasu na dyskusje. W wpracy tylko po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden typ Polaka którego unikam jak ognia, z braku odpowiedniego słowa nazwijmy go polskim redneckiem :P Zna pięć słów na krzyż z czego dwa są niecenzuralne, po angielsku mówi jak ja po chińsku choć czasem siedzi w USA już bardzo długo i za wszystkie swoje niepowodzenia obwinia innych, głównie "czarnuchów" "Meksyków" i "głupich Amerykańców".

Spiesze z pomoca, nie uwlaczajac tym dietetycznym i jakze polskim przysmakom, uzylbym tutaj slow ziemniak tudziez burak, ewentulanie operator brony ;-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...