Skocz do zawartości

Deportacja po ponad 15 latach


Magnum

Rekomendowane odpowiedzi

gdzies czytalem ze wlasnie biora sie za takie osoby ktore majac nakaz wyjazdu do tej pory nie wyjechaly,sadze ze takich historii bedzie co raz to wiecej.

nawet nie trzeba czytać specjalnych artukułów:

raz: sprawa małżeństwa Polaków z Chicago - on ma obywatelstwo, ona nie miała, podpisała parę lat temu papierek że dobrowolnie wyjedzie, czego nie zrobiła, i musiała, w błyskach fleszy oczywiście, opuścić Stany - sytuacja z lipca

dwa: właśnie ta historia p. Zajac

raz i dwa to trzy, a trzy oznacza deportacje - pracując w NY poznałem faceta, który doskonale wiedział jak ważna jest legalizacja pobytu: przyjechał, chce zostać, wynajął adwokata, i coś robi a nie tylko za przeproszeniem płodzi dzieci licząc "a nóż się uda"

dura lex sed lex

zasady są po to by je łamać - a prawo po to by je przestrzegać: aż sobie chyba takiego tshirta zrobię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

t0d male sprostowanie ale ten Pan mial dostac obywatelstwo i tak sie stalo ze nie zdarzyli z tym

inna tez historia juz tu przytoczona kiedys na Forum o tej Pani co przyleciala w samym szlafroku do Polski,tez miala nakaz wyjazdu.Dom i samochod zostaly w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego tak napietnujecie ta rodzine. Och i ach jak to wszystko przewidujecie - i wiecie co trzeba zrobic , aby ustrzec sie przed nieprzyjemnosciami. Czy zawsze wiecie , w kazdej sytuacji jak sie zachowac i co zrobic ?

Pani Bozenno, ja nie napietnuje tej rodziny. ja stwierdzam fakty i prawde. Panstwo Zajac mieli nakaz wyjazdu, nie bylo to dla nich zaskoczeniem, ze jesli nie wyjada to ktos ich bedzie deportowal. Jezeli ktos ma deportacje i nie liczy sie z konsekwencjami to nie jest to moja sprawa. aby ustrzec sie przed nieprzyjemnosciami - respektuje sie prawo.

Panstwo Zajacowie sa prostymi ludzmi jak polowa ludzi na tej ziemi- ale nie sa mordercami ani ziemniakami.

Ale zlamali prawo i mieli swiadomosc tego, ze zostaja w usa podczas kiedy maja nakaz wyjazdu.

Fakt ze popelnili blad nie legalizujac pobytu w US i ponosza tego konsekwencje.

I o tym toczy sie dyskusja - o konsekwencjach. O konsekwencjach tego, ze nie zaczeli legalizacji pobytu (gdyby zaczeli to wie pani dobrze, ze sytuacja bylaby diametralnie inna) i o konsekwencjach tego, ze rodzice wiedzac, ze maja deportacje na karku, decydowali sie na wiecej dzieci a teraz placza, ze rozbija im ktos rodzine.

W takiej chwili zalamalo im sie cale zycie- wspolczuje Pani Teresie , ze jej maz siedzi w wiezieniu -i

Pani Bozenno, kazdemu z nas zalamuje sie zycie wiele razy w roznych przypadkach. Mi zalamalo sie zycie kilka lat temu, kiedy nielegalny Polak uderzyl w moj samochod tak, ze bylam 30 dni w spiaczce, a twarz robili mi lekarze ze zdjecia. Wtedy zalamal mi sie swiat, bo gdyby tego nielegalnego nie bylo wtedy w usa, ja nie przechodzilabym tego co przeszlam.

Rodzicom 5-letniego dziecka z Newarku zalamalo sie zycie kiedy nielegalny z Peru zgwalcil ich dziecko i kiedy wypuszczono go za kaucja zabil 3 studentow.

Mojej znajomej, ktora jest prokuratorem, zalamalo sie zycie kiedy jej 11-letnie dziecko zostalo pobite na ulicy przez 4 Meksykanow i dzisiaj jest uposledzone.

Widzi pani, ze niestety kazdemu z nas w jakis sposob zycie sie zalamalo. tyle, ze my nie mielismy wplywu na to, ze sie stalo. Panstwo Zajac byli wczesniej uprzedzeni, ze maja wyjechac, to nie bylo dla nich zaskoczenie.

Sytuacje podgrzewaja to dziennikarze zadni sensacji - zamiast wyjasnic ze w Polsce mozna zyc.

Zrozumie to Pani Teresa jak juz bedzie w Polsce.

Tak na marginesie -Pani Karino - to nieprawda - ze wszyscy nielegalni nie placa podatkow i czekaja na pomoc od Rzadu-i korzystajac z pani podatkow. Nikt za mnie nie finansuje -pobytu w szpitalu czy szkoly.

Pani Bozenno, nielegalnych, ktorzy nie korzystaja z food stamps, placa podatki uczciwie (a nie tylko rozliczja sie z $8,000 zeby im sie liczylo do emerytury), placa za ubezpieczenie zdrowotne i miasto nie pokrywa porodow, i pelnego ubezpieczenia dla dzieci - jest moze 1%. Milo slyszec, ze jest pani w tym gronie. Reszta osob, ktora dostaje zapomogi i ktorym rzad dofinansowuje szpitale, szkoly itd. - ta reszta korzysta z moich podatkow. ja (jak i Jackie i Cavscout i Max321 i wiele innych osob) placimy federal i state tax i z tych pieniedzy jest finansowana kazda pomoc. Rzad nie bierze pieniedzy na zapomogi z nikad - oni je bierze od nas.

Czy slyszala pani, ze w Passaic bylo 3 szpitale, a teraz jest jeden? W ciagu 3 lat zlikwidowano 2 szpitale z powodu zadluzenia. Bylam w wielkim szoku kiedy mialam 'przyjemnosc' znalezc sie tam w poniedzialek w nocy kiedy dziecko mojej przyjaciolki zaczelo sie dusic i wzieto je do najblizszego szpitala, ktorym to okazal sie byc BIH w Passaic. I kiedy zapytano nas o insurance, moja kolezanka wyciaga insurance card a pani w okienku mowi, ze na jej dzisiejszej zmianie jestesmy pierwsi, ktorzy maja insurance.... wiec kto placi za emergency pozostalych? Bush wyciaga z wlasnej kieszeni? Nie, placimy my, ktorzy sie uczciwie rozliczamy.

Pozdrawiam i zycze wszystkiego najlepszego.

Ja zakoncze tylko kilkoma slowamy statystyki:

- do czerwca 2007 deportowanych zostalo ponad 180,000 osob (dla porownania w fy2006 deportowano 185,431 osob, co stanowi 10% wiecej niz w roku fiskalnym 2005).

- do czerwca wydano ponad 950,000 deportacji - taka jest szacunkowa liczba osob zyjacych w USA i majaca nakazy opuszczenia USA.

- okolo 200,000 nielegalnych zamieszanych jest w przestepstwa - teoretycznie jak widac nie kazdy kto jest nielegalnie jest kryminalista ale liczba ta i tak jest wystarczajaca dla obywateli usa aby powiadomic swoich senatorow i kongresmenow ze w razie jesli beda glosowac za amnestia, to wyborcy nie popra ich w przyszlosci.

- statystycznie dziennie przygotowuje sie okolo 530 final removal orders.

- statystycznie dziennie otwiera sie okolo 630 nowych spraw przeciwko nielegalnym.

- statystycznie dziennie ICE zatrzymuje okolo 300 osob (administrative decisions) oraz okolo 60 osob (criminal arrests.

Pani Bozenno, jesli ktos decyduje sie zeby zyc w USA, to nie USA ma dostosowywac swoje prawo do obcokrajowca tylko obcokrajowiec ma sie dostosowac do prawa panujacego w danym kraju gdzie chce zyc. Jesli goscie przychodza do mojego domu to oni dostosowuja sie do zasad panujacych w moim domu, a nie ja do gosci. A jesli komus sie nie podobaja zasady w moim domu, to mnie nie odwiedza. I tak samo jest z USA - nie potrafisz sie zastosowac do przepisow, to naprawde nie jest przymusem zeby tu mieszkac. Nie umiesz zastosowac sie do przepisow drogowych - nie wsiadasz do samochodu. a jak chcesz ryzykowac i dostajesz mandat za speed to jeszcze nie spotkalam sie z tym, zeby ktos w court bronil sie mowiac, ze on nic zlego nie zrobil tylko przepisy sa glupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t0d male sprostowanie ale ten Pan mial dostac obywatelstwo i tak sie stalo ze nie zdarzyli z tym

inna tez historia juz tu przytoczona kiedys na Forum o tej Pani co przyleciala w samym szlafroku do Polski,tez miala nakaz wyjazdu.Dom i samochod zostaly w USA.

Nigdy nikogo nie deportowano do Polski w szlafroku. Jesli chodzi o te Pania, to prosze zauwazyc, ze tam kazdy mowil cos innego i kazda wersja przedstawiana przez dzieci i przez redaktora gazety byla zupelnie rozna. Nawet nie potrafili sie zdecydowac, czy ktores dziecko mialo obywatelstwo czy nie.

Domu i samochodu nikt tej Pani nie zabral. Mogla wystawic power of attorney komukolwiek. Ale nikt jej niczego nie skonfiskowal jesli dobytek byl z legalnego zrodla.

Jesli ktos ci mowi, ze wyslali kogos w szlafroku to przyjmij to jako bajke. Ta Pani miala regularne ubranie, tyle, ze w Polsce bylo zimniej niz w USA i rodzina narzekala ze w klapkach wsadzono ja do samolotu. No wybaczcie ale chyba immigration nie bedzie sprawdzac pogody na calym swiecie i zaopatrywac osoby deportowane w zestawy ubran 'na kazda okazje'.

Problemu z ubraniem nie mialaby ta Pani gdyby wczesniej respektowala prawo i wyleciala kiedy miala wyleciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzieci skoncza 18 lat moga zasponsorowac rodzicow.

Jak dziecko skonczy 21 lat moze zasponsorowac rodzicow....

Dla mnie to wszystko bzdury te deportacje w szlfrokach klapkach, bez niczego i co kolwiek innego, nikt cie nie wiaze grubym sznurem i nie wrzuca razem z bagazami zeby wywiezc na przymus do polski... cala sprawa musiala byc naglosniona zeby wzbudzic zainteresowanie a noz uda sie cos zalatwic... to wszystko bzdury ja cala wine tej akcji widze w tej kobiecie a nie w urzedzie emigracyjnym, zreszto pewnie zeby sie nie wychylala z czyms to by jej nie deportowali, nie znamy calej sprawy i teg co sie wydarzylo tylko nagonke prasowa ktora ja przyjmuje jako informacje o deportacji a nie informacje o deportacji w szlafroku czy cokolwiek... zadna dyskusja temu tematowi sie nie nalezya ta kobieta zamiast naglasniac sprawe z nadzieja ze sie zlituja i ja wpuszcza do usa mogla siedziec cicho dyskretnie przez meksyk przyjechac do usa i jej zycie toczylo by sie dalej... ale nie moja sprawa ja nie popiewram nic co jest niezgodne z prawem no ale zycie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi smutno - ze nazywacie ta rodzine przestepcami - ale trudno kazdy moze wyrazic swoja opinie.

Piszecie tez negatywnie o nich , ze maja 5 dzieci --przeciez sami wiecie ze jak ludzie sie kochaja to maja dzieci. Pewnie jest to bardzo kochajaca sie rodzina, nie widze w tym nic zlego. dzieci musza rodzic sie - bo beda placic podatki a my starzy/tzn ja/ bedziemy otrzymywac emerytury.

Pan Zajac ma 62 lata wiec -pojdzie na wczesniejsza emeryture - i pomniejszona ale bedzie pobieral. pani Teresa uruchomi kiosk, albo oddzial lotto i tez bedzie zarabiala. Syn ktory ma 15 lat -moze udzielac korepetycji z angielskiego dla kolegow z klasy i na szkole zarobi.

Mam nadzieje - ze poradza sobie gdziekolwiek by nie zyli i zycze im z calego serca . Nie moze byc inaczej Sa zdrowi wiec poradza .Nikt jeszcze kto chce pracowac nie zginal z glodu, aby zdrowie dopisalo.

Wcale nie jestem taka pewna -czy w takim wypadku nie ma winy wladz tutejszych - Przeciez zachecali wladze, kongresmeni/ciagnacymi sie debatami w sprawie reformy imigracyjnej. gazety, prawnicy /robili nawet listy i pobierali oplaty zeby zajmowac kolejke bo bedzie amnestia / prosci ludzie daja sie nabrac na takie bajki. W tym przypadku pewnie i panstwo zajacowie na to liczyli.

W zaden sposob - nie mozna porownac ich do tych - co gwalca, morduja .Moze byc tysiac przykladow - ale to ich nie dotyczy.

Pani Karino wspolczuje Pani i tym wszystkim ktorzy cierpieli , jak swiat swiatem wszystko moze sie zdarzyc.

Zycze Wam wszystkiego najlepszego, szczesliwosci samych -bez przykrych wydarzen. Duzo zdrowych i pieknych dzieci. Pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi smutno - ze nazywacie ta rodzine przestepcami - ale trudno kazdy moze wyrazic swoja opinie.

Ale przeciez nikt nie wyraza tutaj swoich opini. Fakt jest taki ze ta rodzina popelnila wykroczenie emigracyjne. Po prostu kazdy nazywa zeczy po imieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi smutno - ze nazywacie ta rodzine przestepcami - ale trudno kazdy moze wyrazic swoja opinie.

Piszecie tez negatywnie o nich , ze maja 5 dzieci --przeciez sami wiecie ze jak ludzie sie kochaja to maja dzieci. Pewnie jest to bardzo kochajaca sie rodzina, nie widze w tym nic zlego. dzieci musza rodzic sie - bo beda placic podatki a my starzy/tzn ja/ bedziemy otrzymywac emerytury.

Sprawdź definicję słowa przestępca. Ktoś kto ma wyrok i go olewa to jednak jest przestępca. Oni to zrobili.

W Polsce jest mnóstwo pracujących Ukraińców, oni też nie mają uregulowanego statusu, handlują na Stadionie, sprzątają domy.... czy jeżeli ich się deportuje też będziesz uważać iż to nie w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci ludzie przez 20 lat placili podatki na SS . Byc moze ty bedziesz kozystala z ich pieniedzy biorac emeryture , bo oni bede w tym czasie w polsce . Poza tym Usa jest krajem emigrantow i zawsze nim byl wiec wiekszosc ludzi w tym kraju przyjechalo w ten sam sposob jak Zajacowie tylko im udalo sie zalegalizowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...