Skocz do zawartości

Polski najtrudniejszym językiem na świecie?


floorek

Rekomendowane odpowiedzi

ja też czytałem że polski należy do 10 najtrudniejszych języków świata. ze względu na gramatyke i występujące w nim dźwięki...

przeciętny niemiec nie jest w stanie zrozumieć naszej gramatyki, nie spotkałem też żadnego który potrafi wypowiedzieć poprawnie moje imie, anglik nie ma z tym problemu za to jaka śmieszna była sytuacja gdy gadałem z australijczykiem na temat mount kościuszko oraz strzelecki desert, wymawiają to tak że nigdy bym nie wpadł na to o czym mówią... i tak btw nie mają też pojęcia skąd te nazwy sie wzieły, dla nich jakieś aborygeńskie nazwy to są...

fiński i węgierski tylko trudno wyglądają, strasznie długie słowa mogą odstraszyć, wiem bo sie uczyłem

płynnie gadam po polsku, angielsku, niemiecku, dogadam sie po francusku, holendersku, czesku i słowacku, w miare rozumiem, ruski, serbski, szwecki, fiński, hiszpański, węgierski no i powiązane języki wyżej wymienionych, napewno czytając i jak ktoś powoli gada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Oj, co do arabskiego nie jestem taka pewna. Na studiach znalam dziewczyne, ktora miala arabski i te wszystkie literki gardlowe, niegardlowe....juz nawet nie pamietam...wcale to takie proste nie bylo. No ale na pewno wszystko zalezy od tego jak kto sie szybko uczy jezykow i czy przychodzi mu to z latwoscia czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, znać język a umieć poprawnie wymawiać słowa w obcym języku (na tyle by być zrozumianym) to dwie różne rzeczy. Są też ludzie którzy np. świetnie rozumieją obcy język, ale z mówieniem jest o wiele gorzej i nie chodzi w tym momencie o wymowę tylko o umiejętność komunikowania się w obcym języku :) Chyba nazywa się to bierna znajomość języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak mialem gdy pierwszy raz wyjechalem do anglojezycznego kraju - do angli konkretnie rozumialem co do mnie gadaja, ale gdy sam cos probowalem odpowiedziec, to byla masakra :) a wczesniej bylem przekonany, ze nie bede mial problemow, bo przeciez wiele lat uczylem sie angielskiego w polsce i nawet zrobilem certyfikat fce i mature z angielskiego. Rzeczywistosc jednak to wszystko okrutnie zweryfikowala, natomiast gdy 2 lata pozniej pojechalem pierwszy raz do usa, to nie mialem juz takich problemow. Praktycznie od rozmowy z urzednikiem imigracyjnym na lotnisku jezyk mi sie rozwiazal i zapomnialem o trudnosciach z mowieniem po angielsku. Uswiadomilem sobie za to jak beznadziejnie nas ucza w polskich szkolach, gdzie zupelnie nie zwraca sie uwagi na poprawna wymowe slow. Umiemy czytac i pisac, rozumiemy co do nas mowia, ale pronunciation lezy :/ no i ten slowianski akcent - jak sie go pozbyc? ;) wczoraj poznalem rosjanina, ktory mieszka w usa od poltora roku, a mowi tak po angielsku ze moznaby pomyslec ze sie tu urodzil. Nawet mu powiedzialem w zartach, ze nie jest prawdziwym rosjaninem bo nie mowi "wiz" (with) i "djer" (there) ;) ja natomiast nie czuje, by moj amerykanski akcent szczegolnie sie poprawil, pomimo ponad rocznego pobytu w usa. Nawet nie dawno jakas amerykanka, ktora zagadalem w klubie, od razu sie spytala "are you russian or polish?". zreszta jak ja spotykam polakow, ktorzy tu mieszkaja wiele lat i nawet plynnie mowia po angielsku, to tez od razu wyczuwam polska nute w ich wymowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym oni nie nadmienili w tym artykule, ze wzieli pod uwage tylko i wylacznie europejskie jezyki (europejskie, i amerykanskie- te z poludnia (czyli de facto portugalski i hiszpanski) oraz z polnocy (angielski i francuski)). Nie wzieli natomiast pod uwage jezykow Azjatyckich i Afrykanskich, bo napewno niewielu z was slyszalo o takim jezyku jak amharski, gdzie w slowa sie wpisuje kolejne slowa, rozrywa sie dane slowo i daje nowe.. Skomplikowane, nawet bardzo, nie mowiac juz o alfabecie i wymowie. nie kazdy potrafi wymowic te literki (moze 1% spoleczenstwa potrafiloby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...