Skocz do zawartości

wiza F-1


Freya

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Potrzebuję kilka wskazówek:

- jak długo trzeba czekać na otrzymanie wizy F-1 w Polsce??

- czy nie łatwiej/szybciej jest zdobyć jej będąc już w Stanach na wizie B-2?? (wize B-2 mam na 10 lat)

- czy ktoś się orientuje czy dostając wize F-1 traci się B-2??

- czy można zrobić taki nr ze jeśli na wizie F-1 można przyjechać tylko 30 dni przed rozpoczęciem nauki, to czy można najpierw przyjechać na B-2 a potem już normalnie zostając w usa studiować na F-2????

- w ogóle wszelkie wskazówki dotyczące F-1 bardzo się przydadzą!!!

To wszystko jest bardziej skomplikowane niż sądziłam - a co gorsza, dużo czasu upływa. A mi na czasie bardzo zależy - chcę się tam znaleźć tak szybko jak to tylko możliwe. Planuję zrobić non-degree certificate więc nie zależy mi na tym czy będę mogła poruszać się na wizie F-1 czy nie.

Naprawdę każda wskazówka będzie bezcenna. Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas oczekiwania bedzie taki sam jak przy wizie turystycznej,masz papiery wszystkie to idziesz na rozmowe i czekasz potem na paszport z wiza.

Co do starania sie o wize na terenie USA to moze byc tak ze nie zmienisz tam statusu a jakbys nawet zmienila to po powrocie z USA nie mozesz na tej wizie wleciec znowu na teren USA i musisz sie w Polsce starac o ta wize od nowa.Co innego jak bedziesz miec wydana wize w Polsce to wtedy mozesz wrocic do Polski i wrocic do USA.

Nie tracisz wizy turystycznej i jak bys leciala i miala bys 2 wizy w paszporcie to na granicy mowisz czy przylecialas na nauke czy tez turystycznie.

Aby wiza byla wazna to musisz ja aktywowac na granicy wiec odpada przyjazd na wizie turystycznej ,musiala bys wyjechac po za teren USA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Decyzja od razu, paszport z wiza w ciagu paru dni w domu. Moze jakby musieli cos sprawdzac dokladniej, to dluzej potrwa, ale zadko sie tak dzieje.

2. Latwiej w Polsce, zwlaszcza, ze masz juz B-2, to wtedy dla konsula jest jasne, ze jedziesz sie uczyc, a nie wyokzystujesz F-1 do dostania sie do USA za wszelka cene.

3. Zalezy. Byly przypadki anulownia B-2 przy wydaniu F-1. W wiekszosci przypadkow nie kasowali. Mozna miec 2 wizy obok siebie, chyba, ze terminowo nakladaja sie i wtedy urzednik lub konsul anuluje jedna z nich.

4. Oczywiscie, ze mozna i duzo tak osob robi jak ma juz B-2 wczesniej lub chce byc w USA wczesniej niz 30 dni przed startem szkoly, to wtedy staje po turystyczna.

5. Dobra szkola, wszystkie dokumenty finansowe od sponsorow (kopie rozliczen podatkowych, affidavid of support, oryginalne zaswiadczenia i wyciagi bankowe), dokumenty ze szkoly (I-20, listy od szkoly).

Czym na dluzej wydany I-20, tym latwiej dostac wize. Jak masz I-20 wydany z waznoscia do roku, to wize daja na rok czasu, a jak juz na 13 miesiecy, to wize F-1 daja na 5 latek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje - bardzo się przydały.

Przy okazji mam dalsze pytania - ponieważ póki co, kontaktuję się z uczelnią albo przez telefon. O jakie listy z uczelni chodzi??? Czy możesz mi przybliżyć o co chodzi???

I jeszcze jedno - jeśli sponsorem są rodzice, to czy oprócz zaświadczenia o kasie na koncie jest potrzebny ten dokument affidavid of support??

p.s. A swoja drogą to ciekawe, że zdania mogą być tak różne ;P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listy ze szkoly to zazwyczaj list z informacja i gratulacjami o przyjeciu oraz zwykle szkola daje list do konsula, w ktorym opisuje, ze dokumenty sa ok, przyjeli, itp.

Jesli rodzice sa sponsorami, to najlepsi sponsorzy (tzn najlepszym jest rzad USA i wtedy na 100% wize wydaja). Wystarcza ich wyciagi bankowe, rozliczenia podatkowe, zaswiadczenie o zarobkach, jesli maja jakies nieruchomosci to akty notarialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...