Skocz do zawartości

Przesyłka pieniędzy


jungar

Rekomendowane odpowiedzi

zarówno przy przewozie środków ("w portfelu") jak i przy robieniu przelewów bank musi zgłaszać kwoty powyżej 10 000 USD bądź 10 000 EUR

obecnie są plany (tylko i aż: plany) by agenci skarbówki sprawdzali źródła pochodzenia takich kwot - na razie tego nie ma ale kto wie...

co do przelewów zagranicznych tak dużych kwot: nie wiem czy łatwiej nie byłoby założyć w Polsce konto dolarowe (BZ WBK, mBank - pewnie inne banki również mają takie produkty) i zrobić przelew - sprawdź ile kosztuje taki przelew w twoim banku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam konto walutowe w banku WBK, wiec nie martwie sie kursem dolara. No ale zdziwilem sie, dlaczego mialy by byc mniej bezpieczne?

Moj komentarz byl pol zartem. Napisales, ze Twoim zdaniem 'tam beda bezpieczniejsze'; biorac pod uwage polityke fiskalna naszej wladzuchny (kazdej kolejnej) Twoje/nasze pieniadze beda bezpieczniejsze jak najdalej poza zasiegiem lepkich lapek fiskusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziekuje za odpowiedzi. A banki w Polsce nie robia problemów z przyjmowaniem większej gotówki? Nie chcę tracić zbędnych pieniędzy przy wysyłaniu, więc może poprosiłbym przyjaciela żeby teraz wpłacił mi na konto w western union powiedzmy $5000/7000 a za jakieś parę miesięcy znów tyle. Co o tym myślicie?

Juz ci pisalam ze przez western union na maxa mozesz wyslac 5000tys a oplata wynosi 150 dol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy sposób to Bank Zachodni WBK. Konto dolarowe możesz założyć w USA przez internet i przelać na nie pieniądze. Dzięki możliwości "centrum24" będziesz cały czas przez internet kontrolować i zarządzać twoimi pieniędzmi! Złożysz sobie w WBK druge konto złotówkowe i w każdej chwili gdy kurs będzie Cię zadowalał przelejesz se kase. Złożysz lokatę. I po powrocie do polski nie będziesz miał żadnych problemów z odbiorem kasy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy sposób to Bank Zachodni WBK. Konto dolarowe możesz założyć w USA przez internet i przelać na nie pieniądze. Dzięki możliwości "centrum24" będziesz cały czas przez internet kontrolować i zarządzać twoimi pieniędzmi! Złożysz sobie w WBK druge konto złotówkowe i w każdej chwili gdy kurs będzie Cię zadowalał przelejesz se kase. Złożysz lokatę. I po powrocie do polski nie będziesz miał żadnych problemów z odbiorem kasy!

Właśnie przeczytałem że chyba jednak nie mam takiej możliwości :

"Jak otworzyć Konto24 walutowe?

Konto osobiste walutowe możesz otworzyć przychodząc do dowolnego Oddziału BZ WBK z dowodem osobistym.

Wniosek o otwarcie Konto24 walutowe w EUR możesz złożyć przez e-wniosek na naszej stronie internetowej lub przez telefon w Centrum Komunikacji."

Madziarrek -

Tak, przeczytałem Twojego posta. Jednak daje mi to do myślenia gdyż byłem osobiscie w odziale western union i wypytywałem sie o opłaty przy przesyłce pieniędzy. Pytałem się ile opłata wynosi przy przesyłaniu 5000 i 10000 dolarów. Z tego co pamiętam to jest ona taka sama. Z odpowiedzi jakiej mi udzielono wywnioskowałem że można wysłac te 10000. Nie piszę twierdzę że zostałem dobrze poinformowany, tutaj w wielu indtytucjach pracują często ludzie z przypadku którzy do końca nie wiedzą co robią ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...