Skocz do zawartości

Petycja I-130, I-864 maz w USA, zona w Polsce


jagoda1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! i zarazem prosze o pomoc.

przegladalam forum, chcialam porownac swoja sytuacje do opisanej ale tak naprawde to kazda jest inna. Moze w skrocie opisze swoja sytuacje.

Jestem w usa, pobralismy sie w lipcu 2007, ale musze wrocic do polski i maz bedzie skladal pectycje na mnie w usa. W zwiazku z tym mam kilka pytan.

chodzi mi dokladnie o forme I-864, jest kilka tych form i nie wiemy jaka odpowiada naszej sytuacji. Maz jest obywatelem, bedzie moim sponsorem i pracuje sam dla siebie /self-employed/

Czy to ma byc forma I-864 jezeli tak , to czy w:

Part 1. Basis for filing Affidavit of Support

1. I, am the petitioner. I filed or am filing for the immigration of my relative - zakreslic kwadracik a?

Part 2. Information on the prin[beeep]l immigrant- wpisaac mnie z polskim adresem?

Part 3. Information on the immigrant(s) you are sponsoring

pkt.8

-zakreslic I am sponsoring

- Yes

pkt. 9I am sponsoring the following family members immigrating at the same time or within six months of the prin[beeep]limmigrant named in Part 2 above. Do not include any relative listed on a separate visa petition.

-Bede wdzieczna o podpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formy I-864 nie sklada sie z pozostalymi dokumentami, ta forma bedzie dopiero za jakis czas, dlatego tez niektore dane,ktore teraz wpiszecie beda juz nieaktualne, a list (inny w waszym przypadku, bo maz jet self-empoyed, a nie bezposrednio podlega pod kogos) straci waznosc (list jest wazny 90 dni). Mozna te forme przygotowac i miec 'w zapasie', ale tak jak wspomnialam, niektore dane nie beda aktualne (chyba, ze forma bedzie dana do NVC oraz US Embassy przed 15 kwietnia 2008 badz ktos ubiega sie o doatkowy czas do rozliczenia podatkow).

Forma I-864 - zalezy, ktora wypelniacie, bo mozecie w niektorych przypadkach wziac forme skrocona. Zalezy tez wiele od tego czy I-864 bezie tylko na jedna osobe czy ktos inne tez bedzie mial skladana petycje przez twojego meza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Karino bardzo dziekuje za odpowiedz.

Wiem ze te forme I-864 /czy to jest NAPEWNO ta forma w naszym przypadku, maz w USA ja w POlsce?/ wysyla sie dopiero po zatwierdzeniu petycji I-130, ale chcemy wczesniej przygotowac wszystkie dokumenty.

Czy petycje I-130 wraz z dok. wysyla sie do USCIS Chicago IL 60680-4120

Maz bedzie skladal petycje tylko na mnie i tylko mnie bedzie sponsorowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bedzie wymagana I-864 (mozna tu skorzystac z jednej badz drugiej wersji tej formy). Bedzie ona potrzebna do NVC oraz US Embassy.

I-130 nie wysylacie do Chicago, bo nie stara sie Pani o legalizacje pobytu w USA. Do USA wysyla sie tylko I-130 jesli bedzie od razu wyslana forma I-485 (ktora w Pani przypadku jest zbedna).

I-130 idzie do Vermont/Taxasu/Nebraski badz Californii - tam gdzie podlega adres Pani meza. Prosze nie zapomniec o cover letter i zaznaczyc wyraznie, ze nie bedzie sie Pani ubiegala o wize imigracyjna w USA tylko w swoim kraju. W razie pytan prosze o telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za informacje, takie to wszystko skomplikowane....jak sie w tym wszystkim znalezc, ale dobrze ze sa takie osoby jak Pani, Pani Karino.Dziekuje.Mysle ze nie obejde sie bez Pani pomocy.

Maz mieszka w Dallas, TX - to na jaki adres wyslac?

wyczytalam tez na forum ze bedzie potrzebne w dalszej kolejnosci zalatwiania DS-230, nie wiem czy tylko dla mnie, czy tez dla mojego meza..

-w petycji I-130 maz wpisal Warszawa Poland /ubieganie sie o wize imigracyjna/czy to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I-130 plus G-325a na Pania oraz Meza, zdjecia oraz czek/money order plus supporting documents ===> wysylacie do TX.

Maz dostanie najpierw potwierdzenie przyjecia dokumentow, potem approval notice (czyli zatwierdzenie sprawy).

Nastepnie sprawa przejdzie do NVC (National Visa Center). Tam pierwszy list bedzie wyslany do Pani - Pani bedzie musiala wybrac tzw. agenta czyli osobe na ktorej adres beda wysylane listy z National Visa Center. Zwykle wybiera sie osobe z USA aby cala korespondencja szla sprawniej. Zakladamy, ze wybrala Pani swojego Meza (nazwijmy go Jan Kowalski). Wysyla wiec Pani odpowiedz, ze wybrala Pani Jana Kowalskiego zamieszkalego w Dallas, TX. National Visa Center wysyla wiec do pana Kowalskiego list z kartka aby wplacic $70 a potem $380. Pan Kowalski dostanie tez list aby wyslal I-864 wraz z dokumentami wspierajacymi te forme. Oprocz tego dostanie list gdzie bedzie wskazane, zeby wyslal DS-230 dot. Pani (nie meza!). Pan Kowalski bedzie musial tez zrobic appointment w Warszawie dla Pani (za pomoca faxu badz e-maila badz listownie), a Pani bedzie musiala miec niekaralnosc oraz badania lekarskie. Kiedy sprawa jest zatwierdzona przez NVC wtedy zostaje przekierowana do Warszawy i tam za jakis czas bedzie interview. Tylko tyle i az tyle :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziarrek, witam, widze ze jestesmy w takiej samej sytuacji z tym ze ja jestem jeszcze w USA ale pod koniec m-ca wracam do Polski. Czytalam Twoje wypowiedzi na forum ,jestes zorientowana w sytuacji, duzo juz za Toba a przede mna jeszcze sporo zalatwiania. Mam nadzieje ze bedziemy w kontakcie .

Wydaje mi sie , ze chodzi tu o wyznaczenie spotkania w ambasadzie, ale nie jestem pewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas ci szybko minie jak z bicza strzelil.Na poczatku wyglada to dosc przerazajaco ale w praktyce wcale tak nie jest.Tez mysle o tym samym co ty,czyli o tym ze chodzi tu o wyznaczenie spotkania w ambasadzie ale to juz sama zalatwiam,w kontakcie bedziemy na pewno.pozdrawiam i zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Karino.Moglaby Pani mi wyjasnic o co chodzi z tym appointment??Bo ja jestem w pl i na agenta wybralam siebie wiec korespondencja z nvc przychodzi do mnie.I tak zastanawiam sie czy maz bedzie musial tez to zrobic.bardzo dziekuje za odp

NVC wysyla agentowi taka aplikacje, ktora trzeba wypelnic i albo przefaksowac do ambasady albo wyslac mailem (badz w kopercie, ale wtedy to dlugo trwa). Ma to na celu powiadomienie ambasady, ze bedziesz sie starala o wize imigracyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...