Skocz do zawartości

Wyjazd do NYC w lutym


greatboy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Otóż jakiś czas temu postanowiłem, że muszę w końcu zaliczyć to słynne NYC, o którym tak wiele się słyszy i które zawsze chciałem zobaczyć i zwiedzić ;-) Mam w związku z tym kilka pytań do Was, szanowni użytkownicy tego forum, a zarazem znawcy tematu :( Sprawa wygląda tak. Mam teraz 17 lat i chodzę do 2 klasy LO. Wyjazd ten chciałbym odbyć w lutym, w czasie ferii zimowych. Będzie to tuż po mojej 18stce. Dlatego też liczę wtedy na przypływ gotówki, który umożliwi mi realizację tej wycieczki :) Chciałbym popytać o takie podstawowe sprawy, które powinienem wiedzieć. Czy myślicie, że będę miał jakieś problemy z otrzymaniem wizy ? W końcu jestem uczniem i wiadomo, że będę musiał wrócić na drugi semestr w szkole :rolleyes: Z tego co sprawdzałem, bilety w tym okresie nie są bardzo drogie, na tą chwilę znalazłem za ok 1400zł. Powiedzcie też, gdzie Waszym zdaniem najlepiej się zakwaterować. Wiadomo, że chodzi mi o to, by było jak najtaniej. Właściwie to jedyne czego mi potrzeba to łóżko do spania no i najlepiej, by nie były to jakieś peryferia ;) Kwestia przemieszczania się po NY. Z tego co wiem, to najlepszym rozwiązaniem jest metro, którym można zjeździć całe miasto. Czy ktoś orientuje się jakie są jego koszty ? Czy w wypadku 2 tygodniowego pobytu bardziej opłacalnym wyjściem jest zakup jakiegoś karnetu ? I ile takie coś kosztuje ;) Ogólnie jak sądzicie, ile kasy potrzeba na taki wyjazd? Bilet + wiza + mieszkanie + przemieszczanie sie + jedzenie + zwiedzanie ? Jeszcze co do zakwaterowania. Słyszałem o stronie, na której można znaleźć ludzi, którzy chętnie przyjmą pod swój dach turystów i ogłaszają się tam ludzie z całego świata. Czy ktoś mógłby podać mi adres tej strony ? I co myślicie o takim rozwiązaniu ? Właściwie to chętnie wysłucham wszystkich Waszych porad, również odnośnie zwiedzania. Wiadomo, że 2 tygodnie to mało czasu, więc jeśli jest coś co trzeba KONIECZNIE zobaczyć to dajcie znać. Aha i jeszcze jedno - czy większość ciekawych miejsc w NY, które warto zobaczyć jest płatna, czy są również atrakcje, gdzie nie trzeba nic opłacać ? Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję, gdy coś mi się jeszcze przypomni - dam znać.

Pozdrawiam

greatboy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kwestia przemieszczania się po NY. Z tego co wiem, to najlepszym rozwiązaniem jest metro, którym można zjeździć całe miasto. Czy ktoś orientuje się jakie są jego koszty ? Czy w wypadku 2 tygodniowego pobytu bardziej opłacalnym wyjściem jest zakup jakiegoś karnetu ? I ile takie coś kosztuje :)

Koszt jednego przejazdu: $2

Bardziej opłacalne jest kupno Unlimited Metrocard - w twoim przypadku 2x siedmiodniową - bo niestety nie ma dwutygodniowych

koszt takiej zabawy to $24 - jeździsz do woli, autobusami (poza ekspresowymi) i metrem

co do atrakcji (był już podobny temat ale co mi tam :() moim zdaniem absolutnym minimum jest:

- Empire State Building (płatne - góra $20, ale nie wiem czy w lutym nie będzie taniej)

- Ground Zero (dziura w ziemi ale robi wrażenie) - free :rolleyes:

- American Museum of Natural History - wstęp co łaska

- Central Park (Strawberry Fields, pomniki Króla Jagiełły (:D), Alicji w Krainie Czarów, Romeo i Julii) - ale nie wiem czy w lutym będą warunki na zwiedzanie

- Staten Island Ferry (prom na Staten Island - fajny widok na dolny manattan, liberty island i statuę wolności)

- pozostałe rzeczy są płatne, a ich kosz jest uzależniony od dnia w którym chcesz zwiedzać:

a) Guggenheim Museum of Modern Art

B) Museum of Modern Art

c) Metropolitan Museum of Modern Art

d) ONZ (weź legitymację ucznia bo możesz zniżkę podłapać do $8,5 ;))

o ;)

polecam stronkę : http://www.freenyc.net/ - info o darmowych bądź prawie darmowych atrakcjach

i jesio tą: http://gonyc.about.com/od/freestuff/Free_A..._and_Events.htm

mapy metra i autobusów: http://www.mta.info/mta/maps.htm - jak gdzieś dorwiesz mapki autobusów na manhattan czy na queens/brooklyn - będziesz mieć też tam mapy metra (mało widoczne, ale widoczne)

co do spania - chciałem polecić centralparkhostel - ale widzę że to co powyżej mpbc jest lepsze (bo w cph płacisz od 26 za łóżko w 10 osobowym pokoju...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...